“Diamante dhe Dashuri”

 • Aktorja po tretet nga dita në ditë

  Lajme jo të mira vijnë nga një prej aktoreve të “Diamante dhe Dashuri”. Bestemsu Ozdemir, e cila ka luajtur rolin e Niluferit në serialin të shumëpëlqyer duket se po tretet nga dita në ditë. Aktorja dhe modelja 25-vjeçare është fotografuar në Bebek të Stambollit mbrëmjen e kaluar. Sipas “Hurriyet”, shihet...
 • Argjentinasit mashtrojnë keq aktoren e njohur turke

  Aktorja e njohur turke, Tuvana Turkay, ka rënë pre e mashtrimit në Argjentinë gjatë udhëtimit të saj të gjatë Amerikën e Jugut. Turkay, e cila njihet në Shqipëri si Bahari e serialit “Diamante dhe Dashuri”, është tifoze e flaktë futbolli dhe dëshira për të parë nga stadiumi një ndeshje...
 • Lajm pikëllues nga aktorja e dashur

  Të gjithë e mbajnë mend nënën e Elifit në Serialin “Diamante dhe Dashuri”. Media turke raporton se pavarësisht se konkurron me vajzat e reja për pamjen e jashtme, 73-vjeçarja Nebahat Çehre po përballet gjithnjë e më shumë me harresën. Sipas gazetës “Gunes”, ajo tashmë është kapluar nga frika e...
 • “Omer”-i nuk ka të ndalur

  Aktroi i famshëm turk, Engin Akyurek vazhdon të korrë sukses në arenën ndërkombëtare. Ai ka marrë së fundmi çmimin “Aktori më i Mirë i Vitit” nga një televizion në Peru. Seriali “Diamante dhe Dashuri”, ku Akyurek luan rolin e Omerit është transmetuar edhe në Amerikën Latine, ku tashmë aktori...
 • Ditë e lumtur për “Elifin”

  19 janari është ditë e veçantë për aktoren e bukur turke, Tuba Buyukustun, e cila ka festuar datëlindjen e vajzave të saj binjake. Toprak dhe Maja, vajzat që ajo ka nga martesa me aktorin Onur Saylak mbushën 5-vjeç. Buyukustun, shumë e dashur për shqiptarët me rolin e saj të...
 • Partnerja e re e Omerit të “Diamante dhe Dashuri”

  Fahriye Evcen është partnerja bukuroshe që do të shoqërojë Engin Akyurekun në serialin e ri televiziv, që sapo ka nisur në Turqi. Akyurek, i njohur për publikun shqiptar si Omeri nga seriali “Diamante dhe Dashuri”, të transmetuar nga Televizioni Klan, vjen para publikut me serialin “Deri në Vdekje”. “Deri...


Emisione