“Diamante dhe Dashuri”

 • Aktorja e Diamante dhe Dashuri po “përndjek” Omerin

  Megjithëse kanë kaluar tre vite që prej përfundimit të serialit të suksesshëm “Diamante dhe Dashuri”, Bestemsu Ozdemir nuk ka arritur ta harrojë kolegun në seria, Engin Akyurek. Gazeta  “Takvim” raporton se 26-vjeçarja e cila ka luajtur rolin e Niluferit në serial, motrës së Elifit, është dashuruar me Engin Akyurek...
 • Aktorja po tretet nga dita në ditë

  Lajme jo të mira vijnë nga një prej aktoreve të “Diamante dhe Dashuri”. Bestemsu Ozdemir, e cila ka luajtur rolin e Niluferit në serialin të shumëpëlqyer duket se po tretet nga dita në ditë. Aktorja dhe modelja 25-vjeçare është fotografuar në Bebek të Stambollit mbrëmjen e kaluar. Sipas “Hurriyet”, shihet...
 • Argjentinasit mashtrojnë keq aktoren e njohur turke

  Aktorja e njohur turke, Tuvana Turkay, ka rënë pre e mashtrimit në Argjentinë gjatë udhëtimit të saj të gjatë Amerikën e Jugut. Turkay, e cila njihet në Shqipëri si Bahari e serialit “Diamante dhe Dashuri”, është tifoze e flaktë futbolli dhe dëshira për të parë nga stadiumi një ndeshje...
 • Lajm pikëllues nga aktorja e dashur

  Të gjithë e mbajnë mend nënën e Elifit në Serialin “Diamante dhe Dashuri”. Media turke raporton se pavarësisht se konkurron me vajzat e reja për pamjen e jashtme, 73-vjeçarja Nebahat Çehre po përballet gjithnjë e më shumë me harresën. Sipas gazetës “Gunes”, ajo tashmë është kapluar nga frika e...
 • “Omer”-i nuk ka të ndalur

  Aktroi i famshëm turk, Engin Akyurek vazhdon të korrë sukses në arenën ndërkombëtare. Ai ka marrë së fundmi çmimin “Aktori më i Mirë i Vitit” nga një televizion në Peru. Seriali “Diamante dhe Dashuri”, ku Akyurek luan rolin e Omerit është transmetuar edhe në Amerikën Latine, ku tashmë aktori...
 • Ditë e lumtur për “Elifin”

  19 janari është ditë e veçantë për aktoren e bukur turke, Tuba Buyukustun, e cila ka festuar datëlindjen e vajzave të saj binjake. Toprak dhe Maja, vajzat që ajo ka nga martesa me aktorin Onur Saylak mbushën 5-vjeç. Buyukustun, shumë e dashur për shqiptarët me rolin e saj të...
 • Partnerja e re e Omerit të “Diamante dhe Dashuri”

  Fahriye Evcen është partnerja bukuroshe që do të shoqërojë Engin Akyurekun në serialin e ri televiziv, që sapo ka nisur në Turqi. Akyurek, i njohur për publikun shqiptar si Omeri nga seriali “Diamante dhe Dashuri”, të transmetuar nga Televizioni Klan, vjen para publikut me serialin “Deri në Vdekje”. “Deri...
Emisione