erion isai

 • Erion Isai zbulon risitë e sezonit të ri në Teatrin e Kukullave (Video)

  “Princi Bretk”, përralla e vëllezërve Grim ishte premiera e parë që çeli dyert e Teatrit të Kukullave në kryeqytet. Shfaqja mirëpriti të parët fëmijët e shtëpisë “Zyber Hallulli” e po ashtu fëmijë të organizuar nga “Fundjavë Ndryshe”. Ndërthurja e kukullave me projeksionin argëtoi për rreth 30 minuta të vegjëlit....
 • RUDINA – ELIZA HOXHA: ARKITEKTURA ESHTE PROFESIONI I JETES SIME, MUZIKA NJE PASION; ERION ISAI: “PRINCI BREKT” NJE SHFAQJA QE DUHET TA SHOHIN TE GJITHE FEMIJET!

  Të ftuar: Eliza Hoxha – Këngëtare Ishte fillimi i viteve 2000 kur kënga “Me ritëm do vallëzoj” u bë hit i kohës ndërsa këngëtarja ishte ende e panjohur nga publiku. Kjo ishte pikënisja e këngëtares nga Prishtina, Eliza Hoxha që më vonë zëri i veçantë dhe hitet do ta...
 • Erion Isai: “B.E Caffe” ishte një ngacmim i Gjebreas, ja ku ndryshon nga “Portokallia”

  Rubrika “B.E Caffe”, do të startojë së shpejti në ekranin e Tv Klan, në programin e “Të dielës Shqiptare” të Ardit Gjebreas. Për rreth 1 orë, Erion Isai, Bes Kallaku dhe Olsi Bylyku do të realizojnë skeçe humoristike të cilat do të mbajnë “të mbërthyer” përpara ekranit shikuesit shqiptarë....
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 610

  Të ftuar: Niko Neranxi, Niko Lera – Taksat / Ku e ka hallin bisnesi i vogel? Intervista –  “Mos na i ulni qepenat”   Arjeta Dhima – E ralle / Te flasesh me bark / Ja ventrilokja e pare ne Shqiperi Intervista – Kur ‘hap barkun” Arjeta Dhima  ...
 • Video/ Dy “vajza seksi” i bashkohen Arditit në prezantimin e “Këngës Magjike”

  Nata e dytë e gjysmëfinales së  “Këngës Magjike” nisi me nota humori dhe të qeshura në të gjithë sallën e Pallatit të Koncerteve. Ishin “dy prezantueset e reja” të cilat ndezën sallën me batutat e tyre. Besart Kallaku dhe Erion Isai të njohur si “Gocat e Instagramit” në rolin...
 • “Kënga Magjike”, nis festivali i muzikës së lehtë moderne

  Nga “E Diela Shqiptare” në skenën e Pallatit të Koncerteve, “Kënga Magjike” mbërrin në mbrëmjet gjysmë dhe finale të saj. Nga mëngjesi në mbrëmje, 50 këngëtarë, nën emocionet e konkurrimit, po bëjnë provat me zërin, lëvizjes skenike nën këshillimin e Ardit Gjebreas dhe gjithë ekipit realizues të festivalit, që...
 • Rrëfimi i vështirë, aktori Erion Isai dhe bashkëshortja kanë humbur një fëmijë

  Aktori Erion Isai dhe bashkëshortja e tij Ajlin kanë qenë të ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Çifit ka rrëfyer historinë e tyre të dashurisë, si u njohën, ardhja në jetë e vajzës së tyre, Ajri, por edhe disa momente të vështira. Erion Isai: “Kemi një lidhje të...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 28

  Të ftuar: Kostana Morava dhe Erion Isai...
 • Video/ Erion Isai flet për marrëdhënien me vajzën 

  Aktri Erion Isai ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan. Përveç gatimit Isai foli edhe për prindërimin, pasi prej disa muajsh është bërë baba. Ajri është tashmë 14 muajshe dhe aktori flet për të teksa e përshkruan si dashurinë më të madhe. “Ajri...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 6

  Dritëhijet e “Masterclass by Ariel” Biznesi i momentit ne bote eshte makeupi. Interesi i jashtezakonshem per te ndjekur masterclassin e Ariel ne Tirane, vertetoi se edhe ne vendin tone ky profesion eshte fitimprures! Por cfare thone vete protagonistet? Me:  Armend Ramadani – grimier Arbër Bytyqi – grimier Kaci Lleshi...
 • Video/ Aktori flet për largimin nga “Portokalli”: S’do kthehesha për anjë lloj oferte

  Pas dhjetë vitesh në skenën e “Portokallisë”, aktori Erion Isai vendosi të largohej nga spektakli pa shumë brenga. Së bashku me partnerin Bes Kallaku, dyshja janë tashmë bashkëprezantues te “Kënga Magjike”. Në një intervistë për “Jo vetëm modë”, me Eni Shehun, Isali rrëfeu çfarë ndikoi në këto zhvillime. “Nuk...
Emisione