Koço Kokëdhima

 • OPINION – KOÇO KOKEDHIMA!

  Të ftuar:  Koço Kokëdhima – Kryetar i Partisë “Zgjidhja” Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, është shprehur të hënën se i ka dërguar një letër ambasadorit të SHBA-ve, Donald Lu-së, por ka preferuar të mos e zbulojë atë. Kokëdhima tha në emisionin ‘Opinion’, se nuk mund të botohen fakte...
 • Video/ Nis në ABC News “Provokacija” nga Mustafa Nano

  Mbrëmjen e 13 Shkurtit, në ABC News nisi emisioni më i ri “Provokacija”, drejtuar nga Mustafa Nano. Në hyrje të tij, gazetari Nano foli për ato që do të ndodhin në këtë emision. Sipas tij nuk do të ketë sherre dhe akuza të ngritura kuturu, por debat publik dhe...
 • OPINION – ZEMERIMI I KOCO KOKEDHIMES!

  Të ftuar: Koço Kokëdhima Themeluesi i Lëvizjes “ZGJIDHJA”, sonte, Koço Kokëdhima, i ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan është shprehur se situata e mbjelljes së kanabisit është një realitet që dihet nga të gjithë. “Nuk kam qenë unë që kam bërë Shqipërinë si vend të kanabisit. Gjithashtu, policët...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 560

  KOCO KOKËDHIMA – ‘Vrasja e atit’ në politikë/Edi me Koçon si Edipi me Laios-in LEFTER KOKA, ARDIAN KOCI, FATMIR BRAZHDA, EDMOND KOTHERJA, MIRGEN DYLI, GJERGJ BULI, BLEDAR FLAGA, KLEVIS POBRATI, ARMANDO DODA, SOKOL AZONI – Gjuetia / Rikthehet debati / Ministri Koka përballë gjuetareve ELTINA MINAROLLI – Muzike / Eltina rikthehet...
 • “Vrasja e atit” në politikë/ Kokëdhima: Rama përgjegjës për mandatin tim

  Ish-Deputeti i partisë socialiste, Koço Kokëdhima akuzoi të premten kryetarin e Partisë Socialiste, Edi Rama, si përgjegjës për heqjen e mandatit të tij të deputetit. “Edi Rama ka përgjegjësi të drejtpërdrejtë në goditjen e paligjshme të mandatit tim. Mandati im u hoq në mënyrë komplotuese. Heqja e mandatit tim...
 • Koço Kokëdhima me lëvizje të re, kritika të forta Ramës

  Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima ishte i ashpër me drejtuesit e Partisë Socialiste. Në një takim me socialistët e Tiranës, ish deputeti i Vlorës foli për një lëvizje të re brenda partisë më të madhe në pushtet. “Politikanët nuk i mundësojnë dot popullit zgjidhje të lira. Pastrimi i zgjedhjeve kërkon...
 • Zbardhet kërkesa e anëtarëve të Asamblesë së PS për shkarkimin e Kokëdhimës

  ABC News ka zbardhur kërkesën e anëtarëve të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste për shkarkimin e Koço Kokëdhimës nga detyra e Sekretarit për Reformën Strukturore dhe Emigracionin. Në të thuhet se Kokëdhima prej disa mujash ka krijuar shqetësim në bazën e partisë dhe ka përdorur retorikë përçarëse, si dhe...
 • PS do të shkarkojë Kokëdhimën nga posti i sekretarit

  Kryesia e PS-së ka marrë vendim që të kërkojë shkarkimin e ish-deputetit Koço Kokëdhima nga posti i sekretarit për Reformën Strukturore dhe Emigracionin në PS. Burime nga Kryesia e PS-së thanë se kërkesa do t’i propozohet Asamblesë së Socialistëve që mblidhet më 23 Dhjetor. Aty do të votohet edhe...
 • Emrat/ Hetimet ndaj ILDKPI, sekuestrohen dosjet e disa deputeteve

  Prokuroria e Tiranës pas nisjes së hetimeve për shpërdorim detyre nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, ka sekuestruar nga ky institucion një dosjes të subjekteve që kanë detyrim të deklarojnë pasurinë e tyre me qëllim shmangien e konflikteve të interesit. Hetuesin kanë në tavolinën e...
 • Kokëdhima i përgjigjet Lu: Deklaratat e tua i kanë nxitur ata që më hoqën mandatin

  “Për dekriminalizimin, i kemi dhënë lamtumirën një numri politikanësh kriminelë dhe të korruptuar – mes tyre, më vijnë në mend Xhelili, Frroku, Muhameti, Petraj, Ndoka dhe Kokëdhima. Kemi edhe nja dy që po përballen me akuza penale – Prenga dhe Rroshi – por teksa flasim janë në gjyq. Mendoj...
 • OPINION – KOKEDHIMA: PROBLEMET E MIA ME RAMEN!

  I ftuar: Koço Kokëdhima Intervista e plotë A ka përplasje mes PS dhe LSI pas deklaratave më të fundit, pra shkëmbimi i deklaratave midis Ministrit Manjani dhe Ministres Kodheli dhe ministrave të tjerë të PS. A ka një përplasjë PS – LSI në qeverisje pas deklaratave më të fundit të ministrave Manjani dhe Kodheli lidhur...
 • Koço Kokëdhima sulmon ambasadorin e SHBA dhe të BE

  Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima ka folur në lidhje me marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama. I ftuar në emisionin “Opinion” në Televizionin Klan ish-deputeti i Vlorës tha se, “nuk kam asnjë ftohje me Edi Ramën. E kam mbështetur gjithë jetën time dhe do vazhdoj ta mbështes deri sa...
 • Ministria e Brendshme: Lajmi i “Shekulli”, i fabrikuar

  Ishte cilësuar si krahu i djathtë i kryesocialistit Rama, por pas heqjes së mandatit të deputetit, raportet mes Koço Kokëdhimës dhe qeverisë socialiste janë shumë larg nga ato që ishin 3 vjet më parë, kur ai u fut aktivisht në politikë si përfaqësues i listës së Qarkut të Vlorës....
 • Përse u prish Koço Kokëdhima me Edi Ramën?

  Nga Blendi Fevziu Nuk i jepte dot shpjegim të saktë askush, por e dinin të gjithë! Edi Rama dhe Koço Kokëdhima ishin miq. Ishin aq miq, sa forumet informale të Tiranës dhe grupimet politike nuk depërtonin dot deri në thelbin e saj. Nuk dinin të thoshin se ku ishin...
 • KQZ, formularët me probleme për verifikim në Prokurori

  Formularët e vetëdeklarimit të ministrave, deputetëve dhe kryetarëve të Bashkisë, që kanë pranuar se kanë patur probleme me drejtësinë në të shkuarën e tyre, do t’i dërgohen Prokurorisë për hetim të hollësishëm. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ra parimisht dakord për këtë çështje. Vendimarrja për ta do t’i takojë mbledhjes...
 • PD, amendamend për dekusarizimin

    Partia Demokratike depozitoi në kuvend amendamentin kushtetues për dekusarizimin. Nisma e opozitës synon ndalimin nga e drejta e rikandidimit për ata persona që i është konstatuar papajtueshmëria e mandatit të deputetit, pasi në kundërshti me nenin 70 të Kushtetutës kanë përfituar para publike gjatë kohës që ushtronin këtë...
 • Gjykata Kushtetuese i heq mandatit Koço Kokëdhimës

  Koço Kokëdhima nuk do të jetë me deputet i Kuvendit të Shqipërisë, gjatë këtij mandati. Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin për ta shpallur si të papajtueshëm me kushtetutën, mandatin e deputetit të Vlorës duke i dhënë në këtë mënyrë të drejtë opozitës. Partia Demokratike e akuzoi Kokëdhimën se ka...
 • Berisha: Vendimi i Kushtetueses, goditje ndaj kusarizimit

  Ish – Kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar goditje ndaj kusarizimit të parlamentit vendimin e Gjykatës Kushtetuese për t’i hequr mandatin Deputetit socialist, Koço Kokëdhima. “Kushtetuesja i dha goditjen e merituar bashkëryekusarit të shtetit, sivlla Kokëdhima dhe kjo përbën një arritje të vërtetë në procesin e dekusarizimit të shtetit...
 • Mandati i Kokëdhimës, zbardhet vendimi i Kushtetueses

  Gjykata Kushtesese ka zbardhur vendimin e saj për t’i hequr mandatin e deputetit të Parsisë Socialiste, Koço Kokëdhima. Sipas një njoftimi për median, Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, në datën 09.05.2016 shqyrtoi çështjen mes Kuvendi i Republikës së Shqipërisë dhe Deputeti Koço Kokëdhima Gjykata Kushtetuese, pasi shqyrtoi dhe...
Emisione