Rajmonda Bulku

 • “Vdiq Mbreti, rroftë Mbreti”

  Këto ditë, për dramaturgun Ferdinand Hysi, Teatri Kombëtar është ndalesa kryesore. Në skenë do të luhet drama e tij, “Vdiq mbreti, rroftë mbreti” me regji të Elma Doresit.   Përveç të dhënës se perdja në Teatrin Kombëtar për pjesën e dytë të kalendarit artistik do të hapet me një dramë...
 • Konkursi i artit dhe letërsisë në “Turgut Ozal”

  Recitimi, kompozicioni, kënga dhe artet figurative ishin gjinitë e artit dhe letërsisë në të cilat nxënësit e shkollave jopublike “Turgut Ozal”, “Mehmet Akif” dhe “Hasan Riza Pasha” konkurruan mes njëri-tjetrit. Si në çdo vit, konkursi prihet nga identifikimi i talenteve, fillimisht në një konkurs që zhvillohet në secilën nga...
 • RUDINA – “8 FEMRAT” NE TEATRIN KOMBETAR; HOLTA PILZ; ARINDA GJONI!

  Të ftuar: Zamira Kita – Aktore, Drejtore e teatrit Andon Zako Çajupi në Korçë Rajmonda Bulku – Aktore Driada Dervishi – Regjisore Holta Pilz – Modele Bodybilding, trajnere Arinda Gjoni – Këngëtare...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 563

  SHPETIM NAZARKO, GRIDA DUMA – Pokeri politik / Rama? Basha? Meta? Kush po luan bllofin? PIP DUNI, FLAURA KURETA, RAJMONDA BULKU, NIADA SALIASI, LULJETA HOXHA, JULINDA EMIRI, GLADIOLA HARIZAJ, DORI CAUSHI – Teatër/ ‘Pushteti i Grave’ të Aristofanit sipas Pip Dunit Intervista: “GRATË E PIP DUNIT” ARTAN SHYTI, ERVIN...
 • RUDINA – LABINOT TAHIRI: SI U MBLODHEN FONDET PER BESIMIN 3-VJECAR DHE SHFAQJA “KUJTESA E UJIT”!

  Të ftuar: Labinot Tahiri – Këngëtar, aktivist Rozi Kostani – Regjisore, Rajmonda Bulku – Aktore/ në rolin e nënës që ka vdekur, Neritan Licaj – Aktor në rolin e të dashurit të njërës nga vajzat (të Merit), Violeta Trebicka-  Aktore/ Në rolin e Merit....
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 533

  Të ftuar: ÇILJETA MARCO GASPAROTI Intervista: “DOKTOR NA MBYTI SILIKONI” Intervista: “CILI’S SMALL BOOBS” DENI (KONÇITA SHQIPTARE) Intervista: “DENI, CONCHITA JONË” HENRI ÇILI – 10 vjet UET Intervista: “10 VJET – 10 PYETJE” ERJON CURRAJ, ELTON KORITARI, SOPOT CAMA – Universiteti Metropolitan Tirana ROZI KOSTANI, RAJMONDA BULKU, OLTA DAKU,...
Emisione