Rozana Radi

 • Video/ Kritikat për përzgjedhjen e këngëve, “Akademia Kult” i përgjigjet Rozana Radit

  Të martën, më 14 Nëntor, artistë dhe krijues do të përjetojnë emocione të forta. Çmimet “Kult” rikthehen në edicionin e 13-të me më shumë të nominuar. Emrat më të spikatur dhe më elitarë, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë dhe aktorë, këngëtarë dhe muzikantë, balerinë dhe instrumentistë, artistë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 586

  EDI RAMA – ‘Tahiri Gate’ Intervista: “SEKRETARIA TELEFONIKE E EDI RAMËS” INIS GJONI, GENTI ZENELAJ, ROMIR ZALLA, MET XHELILI, ERVIN BEJLERI, BES BITRAKU, ROZANA RADI, ANNAIS LIKA – Teatër / ‘Çifti i çuditshëm’ në skenën e TK Intervista: “ÇIFTI I ÇUDITSHËM” GUIDO BASSI, EMEKA NKEKE – Shëndeti / Super...
 • Video/ Rozana Radi shpërthen në lot pas mesazhit prekës të së motrës

  Këngëtarja Rozana Radi ishte e ftuar këtë të hënë në Televizionin Klan në emisionin “Rudina” të Rudina Magjistarit, ku përjetoi momente prekëse gjatë videomesazhit të së motrës, Andetës. Rozana dhe e motra, veçanërisht nuk i mbajtën dot lotët kur Andeta përmendi momentet e vështira të humbjes së prindërve.  “Si...
 • RUDINA – “ROSE” NGA ROZANA RADI; ENDRI XHAFO; SHUPLAKA PER NJE FEMIJE!

  Të ftuar: Rozana Radi – Këngëtare, Prezantuese Endri Xhafo – Gazetar, autor dhe drejtues i Studio ABC nga Endri XHAFO Orjola Pampuri – Psikologe...
 • XING ME ERMALIN – EMISIONI 12

  Të ftuar: Rozana Radi, Claydee Lupa...
 • “Ma thuaj ti” fiton “Këngën Magjike”

  Me një diferencë të madhe votash, këngëtarët i dhuruan Rozana Radit, çmimin e madh të “Kënga Magjike”, një trofe të cilin artistja e kishte dëshiruar prej vitesh dhe suksesin ia solli “Ma thuaj ti”. “Gënjeshtar” i Anxhela Peristerit, i takoi vendi i dytë. Për Arilena Ara, talenti  i zbuluar...
Publicitet
Emisione