Skenderbeu

 • Meta: Hapja e negociatave, bashkëpunim mes forcave politike

  “2018 të jetë një vit reflektimi dhe bashkëpunimi të forcave politike në rrugën drejt Bashkimit Europian”. Ka qenë ky mesazhi që Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u dha forcave politike në vend në ceremoninë përmbyllëse të 550-vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Të pranishëm në...
 • Viti i Skënderbeut, studiuesi Egro bashkëbisedim me studentët e Akademisë së Sigurisë

  Në kuadër të aktiviteteve për nder të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeut, në Akademinë e Sigurisë historiani dhe osmanologu, Prof Asoc. Dr. Dritan Egro zhvilloi një bashkëbisedim me stafin drejtues dhe akademik dhe me studentët e Fakultetit për Hetimin e Krimit në Akademinë e Sigurisë, Qendrën kërkimore –...
 • 550 rrënjë ulliri në Petrelë për 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut

  Në përkujtimin e 550-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, kryeqytetit iu shtuan 550 ullinj rreth Kalasë së Petrelës, si simbol i shpresës, miqësisë dhe i jetës. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, së bashku me përfaqësues të komunitetit të arbëreshëve të ardhur nga Italia,...
 • Skënderbeu ngjitet në statistika

  Një ngjitje e jashtëzakonshme e Skënderbeut në renditjen e Federatës Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave në Futboll. Ekipi korçar është në vendin e 47 me AEK Athens duke përmirësuar klasifikimin me 378 pozicione. Paraqitja e mirë në Europa League ka ndikuar në këtë klasifikim që përllogarit edhe rezultatet në...
 • Çelen aktivitetet për 550-vjetorin e Skënderbeut

  Çelet sipari i aktiviteteve për 550-vjetorin e heroit kombëtar, Gjergj Kastriotit Skënderbeut. Aktiviteti i organizuar nën kujdesin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe atij kosovar Hashim Thaçi sjell në Tiranë një ekspozitë të veçantë lidhur me këtë figurë të rëndësishme të shqiptarëve. Për kreun e qeverisë Edi Rama,...
 • Skënderbeu barazon me Viitorul

  Skënderbeu arriti barazimin e parë në fazën përgatitore në Antalia. Ekipi korçar e mbylli me rezultatin 1 – 1 sfidën me Viitorul Constanta, skuadra kampione e Rumanisë. Ilir Daja e nisi takimin me formacionin më të mirë të mundshëm. Skënderbeu shënoi i pari me James pak para fundit të...
 • U largua nga Partizani, Vila nënshkruan me Skënderbeun

  Emiliano Vila zyrtarisht është futbollist i Skënderbeut. Mesfushori arriti akordin me drejtuesit e klubit korçar dhe menjëherë është nisur drejt Turqisë, aty ku ekipi po zhvillon fazën përgatitore. 29-vjeçari e hodhi firmën në kontratë në Antalya me administratorin e klubit, Gerhard Takaj. Kontrata e tij është e vlefshme për...
 • Skënderbeu përballet me FSHF në Gjykatën Ndërkombëtare

  Skënderbeu dhe Federata Shqiptare e Futbollit do të përballen në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbritrazhit Sportiv më 22 janar. Shkak është titulli i sezonit 2015-2016 që iu hoq korçarëve nga Komisioni i Etikës pranë FSHF-së. Ky vendim erdhi pas atij të UEFA-s që e përjashtoi Skënderbeun për një sezon nga...
 • Abazaj e Bregu te Skënderbeu

  Kristal Abazaj është një lojtar i Skënderbeut. Klubet nuk e kanë pranuar ende arritjen e marrëveshjes, por vetë futbollisti ishte i pari që e konfirmoi. Sulmuesi i Kombëtares Shpresa pritet t’i bashkohet korçarëve sezonin e ardhshëm, pasi do të qëndrojë ende te Luftëtari. Abazaj është një lojtar me potencial...
 • Skënderbeu pas Europës do titullin

  Një vit i shkëlqyer për Skënderbeun. Pjesëmarrja në grupet e Europa League, por duke e nisur nga turi i parë kualifikues, ishte një arritje historike edhe për futbollin shqiptar në tërësi. “Ishte një arritje e madhe personale dhe për ekipin. Këtë vit bëmë historinë edhe në Europë ku u...
 • Skënderbeu uron gëzuar festat

  Skënderbeu është e vetmja skuadër e Superligës që mendoi t’i urojë tifozët e saj me rastin e festave të fundvitit. Urimi vjen nga fusha e stadiumit të Korçës. Tv Klan...
 • Skënderbeu kampione dimri

  Nuk janë të pakta rastet që skuadra kampione e dimrit rezulton edhe fituese e titullit kampion. Këtë sezon Skënderbeu është 9 pikë i shkëputur në vendin e parë, pas 16 ndeshjesh. Këtë sezon duket se korçarët, edhe pse ishin të impenjuar jo më pak energji në Europa League, do...
 • Skënderbeu rikthehet te fitorja, Vllaznia merr 3 pikë me Kamzën

  Skënderbeu u rikthye te fitorja në kampionat. Ekipi korçar mundi 3 – 1 Lushnjen e vendit të fundit. Skënderbeu edhe pse realizoi që në minutat e para me James, nuk pati një kundërshtar që u dorëzua. Skuadra myzeqare barazoi në të 28’ falë Devijit të pafat të Alitit. Avantazhi...
 • Skënderbeu pëson humbjen e parë

  Skënderbeu pësoi humbjen e parë në këtë sezon të Superligës. Ekipi korçar u mund 1 – 0 nga Laçi që me afrimin e Gentian Mezanit po jep rezultat. Një ndeshje e luftuar deri në fund e vendosur nga goli i Uzunit në fillimin e pjesës së dytë. Korçarët që...
 • Skënderbeu e mbyll me humbje

  Skënderbeu i dha fund sezonit Europian me humbjen 2 – 1 në fushën e Young Boys. Një disftaë në sekondat e fundit, por me një lojë të bukur të ekipit shqiptar që mbështetej nga tifozë të shumtë në Stade De Suisse. Skënderbeu në Bernë i munguan disa titullarë, për...
 • Skënderbeu humbi ndaj Young Boys

  Skënderbeu e mbylli me humbje udhëtimin në Uefa Europa League. Në Bernë të Zvicrës ndaj Yang Boys korçarët pësuan dy gola edhe pse kaluan të parët në avantazh. Pas një pjese të parë të kujdesshme në të dytën skuadrat krijuan aksione më konkrete për të shënuar. Skënderbeu që ishte...
 • Skënderbeu me mungesa përballë Young Boys

  Skënderbeu do të ketë disa ndryshime në sfidën e sotme me Young Boys që do të luhet në orën 19:00 në Bernë. Dëmtimet detyrojnë trajnerin Ilir Daja të bëjë një rotacion për shkak të mungesave. Sowe i dëmtuar dhe James i cili nuk siguroi vizën krijojnë boshllëk në sulm....
 • Skënderbeu për rezultat pozitiv me Young Boys

  Skënderbeu do të mbyllë sezonin Europian me ndeshjen në fushën e Young Boys të enjten në Bernë. Skuadra shqiptare po paraqitet më mirë se 2 vite më parë në grupet e Europa League, pasi ka marrë 5 pikë deri më tani. Me zviceranët barazoi në përballjen e luajtur në...
 • Partizani – Skënderbeu mbyllet në barazim

  Partizani – Skënderbeu përfundoi pa gola edhe pse u zhvillua një ndeshje ku nuk munguan rastet në “Selman Stërmasi”. Të dy ekipet treguan se kërkonin fitoren, por mundësitë e paraqitura nuk u shfrytëzuan. Progni realizoi në minutat e para, por loja u ndal për pozicion të parregullt. Trashi dhe...
 • 2 qeveritë shqiptare mblidhen në Korçë e Vlorë

  Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbajnë mbledhjen e 4 të përbashkët që do të zgjasë 2 ditë. Ditën e parë do të mblidhen në Korçë, të hënën e 27 Nëntorit për të përfunduar në Vlorë në ditën e Pavarësisë. Në Axhendën e mbledhjes që Tv Klan ka...
1 2 3 11


Emisione