Një sfilatë absurde në New York

Rikonceptim i ekzagjeruar i pjesëve intime

Një çift stilistesh berlinez bedutoi në javën e modës në New York me një koleksion shumë origjinal, në limitet e absurdit.

Nan Li e Emilia Pfohl, dizenjuesit e markës Namilia, prezantuan koleksionin e tyre, Pranverë- Verë 2018, ku në pasarelë ngjiten modele që mbanin të veshura kupa të mëdha sfungjeri në kraharor dhe jo vetëm.

Çifti i stilistëve berlinez tha se e përdorin modën si mjet për të eksperimentuar besimet e tyre, konfliktet dhe ëndrrat.

Kjo nuk ishte hera e parë që stilistët përdornin pjesët intime të modeleve për krijimet e tyre.

Tv Klan

Kategori
LifestyleTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*