Kombëtarja e femrave

 • Femrat e volejbollit mundin Gjeorgjinë

  Kombëtarja e volejbollit të femrave fitoi edhe ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Europës të argjendtë. Vajzat kuqezi mundën Gjeorgjinë me rezultatin 3 – 0 me sete në përballjen e luajtur të mërkurën në Tiranë. Një tjetër sukses për Shqipërinë që në 6 ndeshje fitoi...
 • Kombëtarja e femrave fiton në Gjeorgji

  Kombëtarja e volejbollit të femrave e nisi me fitore Ligën e Europës. Një sukses në tranfertë me rezultatin 3 – 0 ndaj Gjeorgjisë, duke thyer një tabu për ndeshjet jashtë fushe. Sfida e luajtur në Tbilisi ishte një zotërim i vajzave kuqezi që e përfunduan për 1 orë e...
 • Kombëtarja e femrave mund Bjellorusinë

  Kombëtarja e femrave arriti fitoren e parë në kualifikueset e Botërorit 2019. Shqipëria mundi me rezultatin 1 – 0 Bjellorusinë në sfidën e luajtur pasditen e së martës në Elbasan. Goli u realizua në çastet e fundit me Luçije Gjinin. Një tjetër rezultat pozitiv pas barazimit 1 – 1...
 • Kombëtarja e femrave barazon me Poloninë

  Kombëtarja e femrave mori pikën e parë në kualifikueset e Botërorit 2019. Shqipëria barazoi 1 – 1 takimin në fushën e Polonisë të premten. Golit të shpejtë të vendaseve iu kundërpërgjigj Morina në minutën e 74’. Ky është rezultati i parë pozitiv pas 5 humbjeve radhazi në Grupin 2....
 • Humbje për Guinnes e kombëtares së femrave

  Kombëtarja e basketbollit të femrave pësoi një humbje të denjë për rekordet Guines në kualifikueset e Europianit 2019. Vajzat kuqezi u mundën me rezultatin e thellë 148 – 35 nga Rusia të mërkurën në takimin e luajtur në qytetin e Permit. Kjo është diferenca më e thellë  e shënuar...
 • Basketboll, Kombëtarja e femrave e nis me humbje

  Kombëtarja e femrave në basketboll e nisi me humbje fazën kualifikuese të Europianit 2019. Vajzat kuqezi u mundën thellë 122 – 37 nga Rusia në sfidën e luajtur në Tiranë. Përfaqësuesja ruse arriti një avantazh prej 40 pikësh që në 10 minutat e para. Çereku i dytë ishte më...
 • Skocia “shkatërron” Shqipërinë

  Kombëtarja e femrave humbi një tjetër ndeshje të kualifikueseve të Botërorit 2019. Shqipëria u mund me rezultatin 5 – 0 nga Skocia në takimin e luajtur të martën në Paisli. Vajzat kuqezi rezistuan deri në minutën e 20’. Shqipëria pati mundësi për të shënuar, por pa sukses. Kjo është...
 • Humbet Kombëtarja e futbollit e femrave

  Kombëtarja e femrave pësoi humbje në startin e eliminatoreve të Botërorit 2019. Shqipëria u mund 4 – 1 nga Zvicra në Elbasan Arena. Suksesi i zviceraneve u vendos që në pjesën e parë ku shënuan 3 gola. Vajzat kuqezi ishin përqendruar në lojën mbrojtëse, por vuajtën cilësinë e kundërshtarit....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 39 (SEZONI 5)

  Rikthimi i suksesit të Kombëtares së Volejbollit shqiptar me sportiste edhe nga diaspora dhe ShBA. Emocionet e një skuadre kuqezi që po synojnë fitore në kampionat....
 • Miqësoret e Kombëtares së Femrave

  Pas kualifikimit për në eliminatoret e Kupës së Botës, trajneri i Kombëtares së Femrave, Armir Grima po vijon me përgatitjet e skuadrës. Përfaqësuesja e tij ka siguruar dy ndeshje miqësore me Kombëtaren e Sllovenisë. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në Shqipëri. Takimi i parë do të luhet më...
 • Kombëtarja e femrave njeh rivalet në kualifikuese

  Në kualifikueset e Kupës së Botës 2019, Kombëtarja e femrave do të përballet me rivalë që nuk ka luajtur më parë. Shqipëria është shortuar në të njëjtin grup me Zvicrën e Skocinë, skuadra finaliste në Europianin që do të mbahet këtë verë në Holandë, Poloninë e Bjellorusinë. Një short...
 • Kombëtarja e femrave në fazën kualifikuese të botërorit

  Kombëtarja e femrave kaloi në fazën kualifikuese të Botërorit 2019, pasi fitoi 2 – 1  me Greqinë në sfidën e fundit paraeliminatore. Shqipëria e mbylli në krye të grupit me 7 pikë. Takimin e luajtur në Elbasan vajzat kuqezi e nisën në kërkim të golit dhe Megi Doçi shënoi...
 • Shtyhet miqësorja e Kombëtares së femrave

  Ndeshja miqësore mes përfaqësueses së Shqipërisë dhe Malit të Zi e parashikuar të luhej të enjten në Shkodër nuk u zhvillua. Argumenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ishte lodhja dhe dëmtimet e lojtareve e të dy skuadrave, por ajo malazeze jep një tjetër variant. Në njoftimin e publikuar në...
 • Fiton me përmbysje kombëtarja e femrave

  Kombëtarja e femrave fitoi miqësoren me Malin e Zi e zhvilluar të martën në Elbasan. Një sukses me përmbysje me rezultatin 5 – 3. Vajzat kuqezi të drejtuara nga Armir Grima shfaqën një lojë më kërkuese gjatë pas pushimit, ku shënuan të 5 golat. Shqipëria do të zhvillojë edhe një...
 • Kombëtarja e femrave humbet miqësoren

  Kombëtarja e femrave humbi me rezultatin 1 – 0 miqësoren me Italinë U19 e zhvilluar në Elbasan. Gjithçka u vendos nga një gol i shënuar në minutat e para të takimit. Trajneri Armir Grima kishte grumbulluar lojtare të kampionatit shqiptar dhe kosovar. Kjo përballje shërbeu për të përgatitur ekipin...
 • Kombëtarja e femrave miqësore me Italinë U19

  Kombëtarja e femrave do të zhvillojë të mërkurën një miqësore me Italinë U19 në Elbasan. Duke qenë një test trajneri Armir Grima ka grumbulluar lojtare nga kampionati shqiptar dhe kosovar. Duke qenë se përballë do të kemi ekipin U19 të Italisë, kemi vendosur që t’i japim pak më shumë...
Emisione