Barcelona

 • Hap fals i Barcelonës

  Barcelona bëri një hap fals duke barazuar me Celta Vigon në Kamp Nou. Golat për skuadrën e Valverde u shënuan nga Mesi, që zhbllokohet pas disa ndeshjeve dhe Luis Suarez, ndërsa për Celtan shënoi Iago Aspas dhe Gomez. Barcelones iu desh dy herë radhazi te barazonte rezultatin. Me barazimin...
 • Barcelona klubi që paguan më shumë paga

  Nuk është sekret që futbolli është sporti që prodhon më shumë para nga të gjithë. Të ardhurat e klubeve sigurisht që reflektohen edhe në pagat e kontratat e futbollistëve. Edhe pse gjithnjë është menduar se Anglia është kampionati që paguan më shumë, lista e ekipeve që shpenzojnë për paga...
 • Lionel Messi rinovon te Barcelona

  Lionel Messi rinovon me Barcelona. Klubi katalanas i dha fund hipotezave për largimin e argjetinasit. Marrëveshja e re e lidh me Barçën deri në qershor të 2021. Kontrtata e mëparshme skadonte në fund të këtij sezoni dhe në janar çdo skuadër mund të niste bisedimet me të. Drejtuesit e...
 • Kualifikohen Bayern, Barcelona dhe Chelsea

  Bayern siguroi kalimin në 1/8 e Champions League. Bavarezët fituan 2-1 në fushën e Anderlecht me golat e Levandovky dhe Toliso. Ndërsa PSG ishte e papërmbajtshme ndaj Celtic. Skocezët shënuan që në fillim të takimit, por goli i tyre duket se inatosi yjet e ekipit francez. Në pjesën e...
 • Messi në ndeshjen e 600 me Barcelonën

  Mbrëmjen e sotme, Lionel Messi do të thyejë një rekord të rëndësishëm me Barcelonën. Skuadra e tij do të përballet me Sevilla-n në ndeshjen e rradhës në kampionat dhe argjentinasi që është futbollisti i 3-të me më shumë prezenca në historinë e klubit do të arrijë kuotën e 600...
 • 400 milionë euro për një emër

  Kompania më e madhe spanjolle për farmaceutikë, “Grifols”, njëra nga më të suksesshmet në Evropë, u ka ofruar krerëve të KF Barcelonës një ofertë tejet joshëse. Kompania e cila ka një qarkullim vjetor prej katër miliardë eurosh dhe 14 mijë të punësuar, i ka ofruar gjigantit katalonjas 400 milionë...
 • Barcelona ruan kryesimin edhe pas barazimit

  Barcelona vazhdon të ruajë kryesimin e Primera Division edhe pas barazimit 1-1 me Atletico Madrid. Goli i vendasve me Saul u barazua nga ai i Luis Suarez në minutën e 82.  Ky barazim favorizon Real Madridin që u afrua me vendin e parë pas fitores 2-1 ndaj Getafe. Ronaldo...
 • Mijëra spanjollë në shesh kundër shkëputjes së Katalonjës

  Me mijëra persona manifestuan në sheshet kryesore të Madridit në mbështetje të unitetit kombëtar, Kushtetutës dhe shtetit të së drejtës në Spanjë. Me flamuj të Spanjës në duar dhe me parrulla ku ftoheshin për dialog, protestuesit bënin thirrje për një Spanjë të bashkuar. Spanja është më e mirë se...
 • Konfirmohet një largim i Barcelonës nga La Liga

  Konfirmohet një kalim i mundshëm i Barcelonës në një ligë tjetër nëse ndodh që Katalonja të fitojë pavarësinë. Ka qenë pikërisht presidenti i skuadrës, Josep Maria Bartomeu, që e ka pranuar mundësinë e largimit nga liga spanjolle. Sipas tij e ardhmja e Barçës në La Liga duhet të diskutohet...
 • Barcelona fiton bindshëm ndaj Las Palmas

  Barcelona fitoi 3-0 ndeshjen ndaj Las Palmas në stadiumin “Camp Nou” pa tifozë. Vendimin për të mos patur shikues erdhi pas trazirave gjatë ditës mes policisë dhe mbështetësve të pavarësisë së Katalonjës. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, ndërkohë që në pjesën e dytë Barcelona realizoi...
 • Referendumi për pavarësi në Katalonja, Barça mund të ‘emigrojë’

  Nëse Katalonja do të mund të fitojë pavarësinë, atëherë surpriza mund të ndodhin edhe në futboll. Barcelona, Espanyol dhe Girona mesa duket do të fillojnë të kërkojnë kampionate të tjera për të luajtur futboll. Gjigandët e Camp Nou-t mund t’i bashkohen kampionatit anglez, francez ose atij italian nëse Katalonja...
 • Barcelona forcon pozitat në krye

  Barcelona nuk kursen as Girona duke e mundur 3 – 0. Një sukses që forcon pozitat e katalanasve në vendin e parë në La Liga. Autogolat i hapën rrugën suksesit të Barcelona, ndërsa për golin e fundit mendoi Luis Suarez. Real Madrid fitoi me vështirësi 2 – 1 sfidën...
 • Messi qëndron te Barcelona, nënshkruan kontratë të re

  Sipas presidentit të Barcelonës, Jose Maria Bartomeu nuk ka asnjë dyshim se Leo Messi do të qëndrojë me katalanasit, duke hequr kështu çdo dyshim për ndonjë largim të mundshëm të argjentinasit. Bartomeu zbuloi se 5 herë fituesi i “Topit të Artë” është duke luajtur nën një kontratë të re,...
 • Barcelona triumfon ndaj Juventusit

  Barcelona ia doli të mundë 3 – 0 Juventusin në “Camp Nou” në sfidën e parë të grupeve në Champions. Një meritë e Lionel Messit, i cili shënoi 2 gola dhe ndihmoi Ivan Rakitiç të realizonte të tretin. Juventus përballoi presionin e katalanasve deri në minutën e 45-të të...
 • Mbappé zyrtarisht te PSG

  Kylian Mbappé është zyrtarisht një lojtar i PSG. Talenti 18-vjeçar francez u transferua te klubi parizien në huazim me të drejtë blerjeje për 180 milionë euro. Sheikët arabë të Parisit ishin mbretërit e vërtetë të merkatos së kësaj vere, duke shpenzuar 400 milionë euro për dy lojtarë, Neymar dhe...
 • Nani firmos për Lazio, Inter merr Karamoh

  Ish – futbollisti i Manchester United, Luis Nani ka mbërritur në Romë për të firmosur kontratën e tij me Lazio. 15 milionë euro i kushton klubit marrëveshja me Valencian. Klubi italian ka postuar në rrjete sociale disa video të mbërritjes së lojtarit të kombëtares së Portugalisë. Nani i është...
 • Barcelona kthen vëmendjen nga Dybala

  Pas lamtumirës së Neymar, vendi bosh i mbetur në formacionin e Barcelo9nës duhet të plotësohet. Objektivi numër 1, i katalanasve, Phelipe Coutinho, duket se po sfumohet pas shumë refuzimeve të Liverpool. “The Reds” në Angli kanë kthyer edhe ofertën e 150 milionëve nga Spanja.   Nuk i mjaftoi blerja...
 • Messi i jep fitoren Barcelonës

  Edhe pse humbi një penallti, Lionel Messi e korrigjoi gabimin duke i dhënë Barcelonës fitoren 1-0 në fushën e Alaves. Në fundin e pjesës së parë Barça fitoi një 11-metërsh. Portieri vendas Pacheco ndali yllin argjentinas. 10 minuta nga fillimi i së dytës Messi gjeti mundësinë për të kaluar...
 • Barcelona zyrtarizon Dembele, blerjen më të shtrenjtë në historinë e saj

  Barcelona bën goditjen e madhe të kësaj merkatoje. Dembele’ është afrimi i fundit te katalanasit, duke firmosur për 5 vitet e ardhshëm. Për ta marrë nga Dortmund janë shpenzuar 105 milionë euro, ndërsa më shumë se 40 milionë euro mund të vijnë si bonus në bazë të paraqitjeve të...
 • “Kushdo që bërtet ‘Allahu Ekber’ do të qëllohet”

  Kryebashkiaku kontraversial i Venecias Luigi Brugnaro ka deklaruar se kushdo që do të bërtasë “Allahu Ekber” në sheshin e famshëm të Shën Markut në qytet do të qëllohet “pas tre hapave”. Sipas “The Independent”, Brugnaro po ashtu tha se qyteti italian ishte më i sigurt se Barcelona, ku terroristët...
1 2 3 5


Emisione