Kombetarja

 • Kombëtarja e futsalit humbi ndeshjen me Azerbajxhanin

  Kombëtarja e futsalit humbi ndeshjen me Azerbajxhanin  me rezultatin e thellë 5-0. Një paraqitje e dobët e përfaqësueses që një ditë më parë u përball denjësisht me Hungarinë. Humbja e dytë radhazi e lë Shqipërinë me 0 pikë në fund të tabelës së grupit B kualifikues të Europianit të...
 • Futsali nis kualifikueset për në Europian

  Nga 3 deri më 12 prill kombëtarja e futsalit do të marrë pjesë në raundin kryesor kualifikues për në finalet e kampionatit Europian që do të luhet në slloveni. Kuqezinjtë të do të zhvillojnë ndeshjet ne Azerbajxhan ndaj skuadrës vendase, Hungarisë dhe Bosnjës. Trajneri Erind resuli nuk i ka...
 • Sejdini: Trajneri ka prishur ekuilibrin ne ekip

  Ish-zëvendës trajneri i kombëtares në një periudhë të vështirë, në ’97, Faruk Sejdini ka hasur edhe rebelime të tilla lojtarësh siç është edhe largimi nga grumbullimi i Abrashit dhe Xhakës. Sipas tij këto sjellje nuk duhet të tolerohen. Faruku: Ai futbollist që iku nuk ka ç’më duhet më …...
 • Premtimi i De Biasit nëse mund Italinë

  Gianni De Biasi kundër Italisë së tij. Për të është një sfidë krenarie, për të treguar se mund të bëjë surprizën edhe me Shqipërinë e vogël të futbollit. Në konferencën e së hënës, ku publikoi edhe emrat e lojtarëve të grumbulluar tha se do të ishte jashtëzakonisht i lumtur,...
 • Kombëtarja nis përgatitjet për sfidën me Italinë

  Kombëtarja nisi përgatitjet për ndeshjen me Italinë mbrëmjen e së hënës. Grupi nuk ishte i plotë. Odise Roshi, Bekim Balaj dhe Jahmir Hyka pritet të jenë në stërvitje prej të martës. Kapiteni Ansi Agolli dhe Amir Abrashi zhvilluan seancën e parë, por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Kuqezinjtë...
 • Italia, përforcime të reja për Shqipërinë

  Pas pak ditësh trajneri i Kombëtares italiane, Giampiero Ventura do të bëjë publikë listën e futbollistëve që do të grumbullojë për tu përballur me kombëtaren Shqiptare për kualifikueset e kampionatit botëror, në takimin që do të luhet në Palermo më 24 mars. Tekniku ka kohë për të parë edhe...
 • Kombëtarja, miqësore me Bosnjën. Ja kur zhvillohet ndeshja

  Kombëtarja do të luajë një miqësore me Bosnjë Hercegovinën pas sfidës me Italinë, një test edhe për ata të cilët nuk do të jenë në fushë më 24 mars në Palermo. Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi përballjen që do të luhet më 28 mars në Elbasan, ndërsa mbetet të...
 • Kombëtarja humb 4 vende

  Shqipëria humbi edhe 4 pozicione në klasifikimin e FIFA dhe për muajin shkurt renditet e 55. Ndeshjet e Kupës së Afrikës ndikuan në këtë rënie, pasi skuadrat pjesëmarrëse në këtë aktivitet ngjitën shkallët në këtë renditje. Nga rivalët e Shqipërisë në kualifikueset e Kupës së Botës 2018 u rritën...
 • Kombëtarja e Futsal mbërrin pas kualifikimit

  Pas kualifikimit historik në para eliminatoret e Europianit që u luajtën në Bullgari, Kombëtarja Shqiptare e Futsal mbërriti në Tiranë. Ekipi i drejtuar nga Erind Resuli u prit nga zyrtarë të lartë të Federatës së Futbollit. Ky ekip e mbylli me pikë të plota grupin paraeliminator të Euro 2018....
 • Duka: Dera e hapur për të gjithë te Kombëtarja

  Federata Shqiptare e Futbollit do të vijojë të ndjekë strategjinë e saj për të mirëpritur çdo lojtar me prejardhje shqiptare. Presidenti Armand Duka tha se këtu nuk bëjë përjashtim edhe shqiptarët e Kosovës. Dera është hapur të të gjithë. Nuk ka marrëveshje me federatën e Kosovës, por mirëkuptim.  Kreu...
 • Viti i Kombëtares

  Ky ishte padyshim viti i Kombëtares, që përçoi emocione të mëdha nga stadiumet e Francës. Shqipëria befasoi me pjesëmarrjen e saj në Euro 2016, arritja më e madhe e futbollit shqiptar në gjithë historinë e tij. Një debutim i arritur pas më shumë se gjysmë shekulli përpjekje në arenën...
 • A po mbyllet era De Biasi në Kombëtare?

  Kur janë zhvilluar më pak se gjysma e takimeve kualifikuese të Kupës së Botës 2018 rezervat për lojën e Kombëtares dhe zgjedhjet e trajneri De Biasi kanë nisur. Humbja me Izraelin solli vlerësime të ndryshme nga njerëzit e sportit. Ish-futbollisti i Kombëtares në vitet 80’, Shkëlqim Muça tha në...
 • Humbja me Izraelin, Kombëtarja: Jo vetëm faji i gjyqtarit

  Humbja me Izraelin në shtëpi ishte një goditje e fortë për kuqezinjtë, që sipas protagonistëve u shkaktua për shkak të gjykimit dhe të gabimeve të tyre në fushë. Gianni De Biasi ,Trajner i Kombëtares: “Unë nuk dua të mbahem te gjyqtari. Unë thashë që në fillim që ishte një...
 • Elbasani pa festë kuqezi, masat e larta të sigurisë pengojnë tifozët

  Paraditja këtë të shtunë në qytetin e Elbasanit ka qenë e ftohtë jo vetëm për shkak të motit, por edhe për mungesën e tifozëve të Kombëtares, që mesa duket do t’i drejtohen stadiumit vetëm në oraret e përcaktuara për hyrjen e tyre. Në rrugët e qytetit janë parë pak...
 • Mbërritja e Kombëtares së Izraelit, rrugët që do bllokohen

  Tiranë-Mbërritja e Kombëtares së Izraelit në vendin tonë do të bllokojnë për një orë autostradën Durrës-Tiranë, si dhe disa rrugë në kryeqytet. Për shkak të rrezikut terrorist, që sipas autoriteteve është i lartë, nga ora 17:30 deri 18:30 do të ketë bllokim të rrugëve duke filluar nga: Aeroporti Ndërkombëtar...
 • Rreziku i sulmeve, mbahet sekret mbërritja e kombëtares së Izraelit

  Kombëtarja izraelite do të mbërrijë këtë të enjte në Shqipëri. Mediat vendase raportojnë se shqetësimi në skuadër është i dukshëm pas ndryshimit të stadiumit dhe dyshimet për sulm terrorist. Për çështje sigurie mbahet sekret orari i mbërritjes së charter-it me lojtarët dhe stafin që e shoqëron. 15 agjentët e...
 • Kombëtarja nis përgatitjet për Izraelin

  Kombëtarja nisi të hënën përgatitjet për ndeshjen me Izraelin që do të luhet këtë të shtunë në shtëpi. Kuqezinjtë janë grumbulluar në Durrës kur do të qëndrojnë deri një ditë para takimit kualifikueset të botërorit. Gianni De Biasi ka grumbulluar 26 futbollistë për këtë sfidë e cilësuar e rëndësishme...
 • De Biasi ka prioritet ndeshjen me Izraelin, kërkon vendin e tretë

  Ndeshja me Izraelin e parashikuar të zhvillohet më 12 nëntor në shtëpi mbetet prioriteti i Gianni De Biasi. Trajneri i Kombëtares e kujtoi këtë në një intervistë për Premium Sport, duke i treguar edhe objektivat realë të Shqipërisë në kualifikueset e Kupës së Botës 2018. Gianni De Biasi, trajner...
 • Shqipëri – Izrael, dalin në shitje biletat. Ja çmimet

  Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri – Zvicër, që do të luhet me 12 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi”. Federata ka publikuar edhe çmimet e biletave sipas tribunave në këtë stadium. Kjo ndeshje u përfol se mund të luhej pa tifozë për shkak...
 • Sfida me Izraelin, nis shitja e biletave

  Federata Shqiptare e Futbollit nisi shitjen e biletave për takimin me Izraelin, që do të zhvillohet më 12 nëntor në “Loro Boriçi”. Faqja zyrtare në internet e FSHF-së do të jetë mënyra për të siguruar një vend për këtë takim kualifikues. Ndërkohë për të ruajtur gjendjen e fushës nuk...
1 2 3 5
PublicitetEmisione