Një rast i pazakontë vjen këtë të mërkurë nga Lushnja. Një 29-vjeçare akuzohet se për motive pronësie ushtroi dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj. Ngjarja ndodhi në fshatin Krutje dhe ndaj së resë nisën hetimet në gjendje të lirë.

“Komisariati i Policisë Lushnjë referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen R. R., 29 vjeçe, banuese në Krutje, pasi për motive pronësie, ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj”, tha policia në një njoftim të shkurtër për rastin në fjalë./tvklan.al