Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Lifestyle

Trendet e viteve ’80 janë  rikthyer dhe kanë disa sugjerime për verën

Trendet e viteve ’80 janë  rikthyer dhe kanë disa sugjerime për verën

Trendet e viteve 1980 ishin sinonim i ekzagjerimit. Të treguarit të statusit, personalitetit apo pushtetit ishte një shtysë dhe motiv që qëndronte pas veshjes Veç xhaketave të gjera apo sfungjerëve te shpatullat, bizhuteritë shërbenin për të plotësuar frazën “më shumë është shumë”. Sa më të mëdhenj, të guximshëm dhe maksimalistë të ishin aksesorët, aq më...

Korrik 11, 2024
3 shenjat që e pranojnë partnerin ashtu siç është

3 shenjat që e pranojnë partnerin ashtu siç është

Kur mendojmë për personin me të cilin mund të dashurohemi një ditë, shumica prej nesh priren të imagjinojnë një partner të përsosur. Megjithatë, disa shenja të zodiakut preferojnë të mos krijojnë një listë me karakteristika ideale në mendjen e tyre dhe të vlerësojnë personin që kanë pranë, pikërisht ashtu siç janë. Demi Demi rrallë bie në...

Korrik 11, 2024
Admiruese e rozës ose jo, këto modele thonjsh do të të bëjnë të shkosh me vrap te estetistja

Admiruese e rozës ose jo, këto modele thonjsh do të të bëjnë të shkosh me vrap te estetistja

Për këtë verë kemi parë mbizotërimin e “French”-it, ngjyrave neon dhe së bardhës minimaliste në thonj. Nuk ka munguar as një disenjo që daton në vitin 2010: ombré. Për vitin 2024, rikthehet ombré rozë. Nga miksimet e ngjyrave të forta te “French”-i, tonalitetet e ëmbla mund të krijojnë kombinime fantastike. Këtë vit rekomandohet edhe efekti...

Korrik 10, 2024
Dasmë? Me një nga këto ide do të jesh e ftuara e veshur më bukur

Dasmë? Me një nga këto ide do të jesh e ftuara e veshur më bukur

Jemi zyrtarisht në sezonin  e dasmave dhe zgjedhja më  e vështirë mbetet: çfarë do të vesh? Ngjyra, printe, temina, materiale të ndritshme… gjithçka ndërlikohet! E bukura e dasmave në stinën e verës është se vajzat mund të guxojnë me çdo ngjyrë apo prerje (kur nuk ka një kod të caktuar veshjeje nëse çifti ka përzgjedhur...

Korrik 9, 2024
Një aventurë me teleferik në Alpet e Zvicrës

Një aventurë me teleferik në Alpet e Zvicrës

Më parë teleferikët përdoreshin nga fermerët e zonës për të lëvizur nga njëri vend në tjetrin, kurse tani ata përdoren nga pushuesit vendas, por edhe turistët e huaj për të eksploruar një shteg të ri në Alpet e Zvicrës. Termi “Buiräbähnli” iu referohet teleferikëve të vegjël shpesh herë të cilësuar edhe si të çuditshëm, të...

Korrik 9, 2024
Pantallonat e shkurtra deri në gju, tendenca më e “nxehtë” e kësaj vere

Pantallonat e shkurtra deri në gju, tendenca më e “nxehtë” e kësaj vere

Jemi në verë dhe të gjithë jemi duke vrarë mendjen se çfarë të veshim për t’u dukur të bukur në çdo këto ditë të nxehta dhe përvëluese. Pantallonat e shkurtra do të ishin zgjidhja perfekte, por jo gjithmonë ato janë të përshtatshme për t’u veshur aq më tepër kur janë të shkurtra ose tepë të...

Korrik 8, 2024
Varësia vdekjeprurëse, 20-vjeçarja konsumon benzinë çdo ditë: Është e ëmbël dhe e thartë

Varësia vdekjeprurëse, 20-vjeçarja konsumon benzinë çdo ditë: Është e ëmbël dhe e thartë

Një 20-vjeçare ka një varësi të çuditshme që e bën të pijë benzinë. Edhe pse është paralajmëruar që kjo mund t’i marrë jetën, Shannon konsumon çdo ditë lëndën djegëse, shkruan “The Sun”. Video të ndryshme tregojnë të renë teksa sapo zgjohet shkon menjëherë në tualet dhe merr një bidon të kuq me benzinë që e...

Korrik 5, 2024
“Uff jam shumë i zënë”, sjellja që shkatërron raportet me kolegët

“Uff jam shumë i zënë”, sjellja që shkatërron raportet me kolegët

A ju ka ndodhur që një nga kolegët tuaj në punë të “shfryjë” shpesh nga stresi, por duke përsëritur frazën: Jam shumë i zënë! Është një sjellje që mund të kuptohet kur ka ngarkesë, përndryshe “nxit” një lloj gare mes kolegësh se cili ka më shumë punë. Në kulturën e sotme të punës ndodh shumë...

Korrik 4, 2024
Doni t’ja nisni nga e para? 10 gjëra që duhet të bëni

Doni t’ja nisni nga e para? 10 gjëra që duhet të bëni

Kujt nuk i pëlqen një fillim i ri? Secili në një fazë të caktuar ka nevojë për ndryshime në rutinë, sidomos në raste vështirësish. Me 10 zakone të thjeshta, ju mund të ndryshoni rrënjësisht ditën tuaj! -Rregulloni shtratin tuaj çdo mëngjes Mund t’ju tingëllojë e mërzitshme, por të rregullosh shtratin çdo mëngjes, para kafesë, është...

Korrik 3, 2024
Pas “Barbie”, “Inside Out 2” kalon çdo pritshmëri! Shënon rekorde shifrash

Pas “Barbie”, “Inside Out 2” kalon çdo pritshmëri! Shënon rekorde shifrash

“Inside Out2” duket se po korr një sukses global, duke kaluar çdo pritshmëri. Vazhdimi i “Inside Out 1” i cili tregon në thelb emocionet e një vajze adoleshente vazhdon të jetë filmi më i preferuar duke kaluar shifrën e 1 miliardë dollarëve në arkat botërore në më pak se tre javë që nga publikimi i...

Korrik 1, 2024