UKT

UKT

TËRMET 2019

EMISIONET NË TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

SERIALET NE TV KLAN

Ironia e fatit

Ai humbi familjen dhe kërkonte të shkonte pas tyre. 4 të mbijetuar nga një aksident i frikshëm. Duhet të rigjejnë forcën tek dashuria për të rishkruar jetën e tyre. Nuk ishin ata që u përplasën, por fatet e tyre. Nga kompania më e suksesshme “Ay Yapim” dhe nga regjisori i “Ezel” apo “I infiltruari”, vjen suksesi i radhës. Një serial i jashtëzakonshëm me kastën më të famshme, me aktorët yje si Kivanç Tatlitug, Elçin Sangu, Melisa Pamuk, Alperen Duymaz e shumë të tjerë. “Ironia e Fatit”, premierë ekskluzivisht vetëm në Tv Klan

 • E martë, e mërkurë, e diel ora 21:00

Intrigat e pushtetit

Fituesi i 35 çmimeve ndërkombëtare, nga 206 kandidatura. 2 çmime “Golden Globe” si seriali dramatik më i mirë i vitit dhe seriali më i kandiduar në çmimet Emmy. Seriali politik më i ndjekur dhe më i përfolur i 5 viteve të fundit. Hakmarrja e një politikani sëbashku me gruan e tij, kundër atyre që e tradhtuan. I mashtruar nga Shtëpia e Bardhë, një kongresmen amerikan vendos të ngjitet i pamëshirshëm në majën më të lartë të pushtetit. Shantazhi, joshja dhe ambicia janë armët e tij.  Një nga serialet më të klikuar në Netflix, për herë të parë në një televizion shqiptar. Me Kevin Spacey dhe Robin Wright, “House of Cards”, seriali i rekordeve në audiencë, premierë ekskluzive në Tv Klan.

 • E hënë - e enjte ora 23:35

Bija Ime

Një dramë e fuqishme e vetësakrificës dhe përkushtimit, me një lojë aktoriale brilante, nga ylli fëmijë, Beren Gokyildiz, e njohur për rolin e saj tek seriali “Nënë”. Oyku është një vajzë shumë e zgjuar 8-vjeçare, e rritur nga tezja e saj. Një mbrëmje ajo ngelet krejt fillikat, vetëm me një adresë të një zotërie me emrin Demir, që në fakt është babai që nuk e ka njohur kurrë.

 • E hënë - e shtunë ora 18:20

Fauda

Serial thriller-aksion "Fauda" (Kaos) rrëfen historinë e dy anëve të konfliktit Izrael - Palestinë. Doron, kreu i njësisë të shërbimit sekret izraelit, i infiltruar në territoret pelestineze së bashku me skuadrën e tij, në ndjekje të terroristit të Hamasit Abu-Ahmed. Në anën tjetër jeta e Abu-Ahmed dhe familjes së tij. Një terrorist shumë i kërkuar i cili akuzohet për vrasjen e 143 izraelitëve, nuk e pranon shtetin e Izraelit dhe që do të vazhdojë deri në vdekje të jetë një xhihadist.

 • E shtunë ora 20:05

Kryeqyteti Abdylhamid

Abdylhamit Han ishte sulltani më modern dhe inovator i të gjitha kohërave. Ai kishte shumë projekte për të ardhmen e shtetit, madje planifikoi edhe një tunel nënujor në Stamboll, i cili u ndërtua në vitin 2017. Ai ishte vizionar dhe filantropist. Sidoqoftë, si pasojë e disa tradhtarëve brenda pallatit dhe madje edhe brenda familjes së tij, ai nuk arriti dot t’i përfundonte të gjitha projektet e planifikuara.

 • E shtunë ora 20:30

Gylperi

Një nënë, e cila do të jetë vetëm me fëmijët e saj. Ajo burgoset për vetëmbrojtje, viktimë e një përdhunimi. Një avokat që kërkon ta ndihmojë atë. Vetëm urrejtja e fëmijëve mund ta vrasë një nënë.

 • E hënë - e premte ora 20:00

Një mundësi e dytë

Ai humbet avionin që rrëzohet më pas. Vdekja e tij e rreme e ngjit atë në majë të klasifikimeve si artist. I detyruar të arratiset për të filluar një jetë të re, me një identitet tjetër, si Migel, ai takohet me Lusian, një nënë e divorcuar me 2 fëmijë. Një krim i stisur rrënon një dashuri të madhe. 20 vjet më pas, secili ka nisur një jetë të re, larg njëri-tjetrit. Ish-Lusia, tashmë DJ Ariela duhet të ribashkojë familjen e saj dhe të rigjejë dashurinë e humbur. Duke shëruar plagët e së shkuarës, vetëm ti mund t’i ofrosh jetës tënde një shans të ri. “Një mundësi e dytë”, seriali më i suksesshëm në Brazil, prodhim i vitit 2018-2019, me yllin brazilian Giovanna Antonelli (Zhade në serialin “Kloni”), nga data 3 Shtator, çdo ditë nga e hëna në të shtunë, në orën 16:05, premierë në Tv Klan.

 • E hënë - e shtunë ora 16:05

Kuzgun (Korbi)

“Kuzgun” (Korbi) ka një plan për të marrë hak ndaj atij që tradhëtoi babain e tij deri në momentin kur përballet me Dilën, dashurinë e tij të parë. A do të mundet kjo dashuri e pathyeshme të zbeh etjen e tij për hakmarrje? Me aktorët e famshëm Barış Arduç dhe Burcu Biricik, një tjetër serial që do t’ju mbërthejë para ekranit.

 • Së shpejti

ÇUKUR

“Çukur” (Gropa) është emri i një prej lagjeve më të rrezikshme të Stambollit, ku të gjithë njerëzit e cilësojnë njëri-tjetrin anëtarë të një familjeje të madhe që mbijetesën e siguron nga paratë e krimit. Një histori rrënqethëse mbi dashurinë, familjen dhe komunitetin, bazuar tek një i ri që rikthehet në lagjen e tij të vjetër për të zëvendësuar të atin si kreu i një klani kriminal. “Çukur” tregon historinë e Jamaçit nga familja influente Koçova që sundon Çukurin. Kur Jamaç takon Senën, ai bie në dashuri me të dhe martohet brenda pak ditësh.

 • E hënë - e shtunë ora 14:30

Ertugrul

Ertugrul, njeriu që vendosi për fatin e botës. Ai që themeloi perandorinë më të madhe e cila sundoi botën për 6 shekuj. Seriali më i mirë i vitit 2015, triumfues në shikueshmëri që nga episodi i parë. Seriali më i kushtueshem deri më tani me veshje dhe skenografi mahnitese! I vlerësuar nga kritika, fitues i dhjetera çmimeve dhe i bazuar në ngjarje historike. Në këtë luftë ka spiunë, tradhëtarë dhe kalorës. Në këtë udhëtim ka intriga, rreziqe dhe vdekje. Në këtë histori ka miqesi, sakrificë, guxim dhe trimëri. Në këtë sagë ka një histori magjepsëse dashurie.

 • E hënë ora 21:00

Bidaai

Historia e dy motrave, fati i të cilave do të përcaktohet nga pamja e tyre e jashtme. Jeta e Sadnes, vajzës së adoptuar është e lumtur. Të gjithë e duan pasi është e bukur. Ndryshe ndodh me të motrën e cila nuk gëzon hijeshinë e saj.Nëna e tyre bën diferenca mes vajzave, duke dashur më shumë atë biologjike. Sadna fillon të “ndëshkohet” për bukurinë e saj, por Ragini e do atë pa kushte.

 • E hënë - e shtunë ora 17:30

Xhesuri dhe e bukura

Në historine më të bukur të dashurisë, mes hakmarrjes dhe ndjenjave të sinqerta. Xhesuri i pashem vjen tek më i forti dhe më i pasuri i zonës me një plan të caktuar, pa e ditur që zemrën do t’ja vjedhë me shikim të parë Syhan, vajza e bukur e armikut te tij të përbetuar. Xhesuri dhe e bukura, një tjetër sukses i padiskutueshëm!

 • E hënë - e shtunë ora 16:35

PolitikëMË shumë

Këmbimi valutor
Valuta Blihet Shitet

EUR

122.30

122.90

USD

110.60

111.40

GBP

142.40

143.30

CHF

111.20

112

Horoskopi 7 Dhjetor 2019
Dashi

Duhet t’u bëni një vështrim pragmatik situatave, sidomos kushteve financiare. Mund t’iu duket e këndshme mburrja, por do të shkaktojë presion të panevojshëm mbi kursimet e familjes dhe duhet të jeni në dijeni për këtë gjë. Duhet që të kuptoni edhe këndvështrimet e anëtarëve të tjerë në familje për sa i përket financave.

Demi

Do të jeni plot imagjinatë sot. Mund t’iu vijë një mundësi në vendin e punës për të vizituar një vend. Duhet të jeni praktikë në punë. Do të shfaqni humor të mirë edhe për kolegët e punës. Shikoni email-et. Pritet një mesazh i rëndësishëm për ju sot.

Binjaket

Ngjarjet kanë rrjedhur në atë mënyrë saqë ju keni humbur disi vetëbesimin. Do të jetë e vështirë të mbyllni detyrat në mënyrë të lumtur dhe të jeni të kënaqur. Mund të viheni në kontakt me dikë, komentet negative të së cilëve do iu bëjnë të ndiheni të dëshpëruar. Kujtoni që kjo është fazë e përkohshme dhe së shpejti do të keni sërish vetëbesim.

Gaforrja

Luani

Sot do të jeni vullnetarë për të mbajtur një ambient harmonik si në shtëpi ashtu edhe në punë. Do të jetë një eksperiencë e shkëlqyeshme dhe do të shtojë motivimin për të punuar për paqen. Mos i tregoni askujt asnjë informacion privat.

Virgjeresha

Monotonia nuk është gjëja juaj. Është diçka që ju mërzit. Sot duet të jeni flirtues. Ndryshoni rutinën. Palestra mund t’iu tërheqë. Idetë e reja mund të tërheqin eprorët. Do të njiheni më shumë në zyrë. Ka për të qenë një ditë e qetë dhe relakusese. Do të shpërndani pozitivitet.

Peshorja

Do të ndiheni disi konfuzë për situatat se si po ndodhin dhe informacionet kontradiktore që po vijnë. Zëri juaj i brendshëm është udhërrëfyesi juaj më i mirë për momentin. Besojini instinkteve dhe do të mësoni më shumë për veten se çfarë drejtimi doni të merrni në jetë.

Akrepi

Mund të diskutoni çështje të rëndësishme me të afërmit. Mundohuni të jeni të sjellshëm në biseda. Nëse nuk ia dilni me ndonjë situatë, më mirë lëreni. Shkoni në ndonjë vend me njerëz nga darka. Do iu rritet humori.

Shigjetari

Doni shumë të takoni njerëz të cilët janë të vërtetë dhe të sinqertë. Sot mund të përballeni me njerëz që janë me dy fytyra. Kështu që mësohuni të shihni përtej maskave. Koha do të kërkojë që të vendosni për gjërat shpejt.

Bricjapi

Jini të sinqertë me veten tuaj sepse është lëvizja e vetme që mund t’iu ndihmojë të shpëtoni nga çdo situatë. Mos hezitoni të merrni atë që preferoni dhe mos sakrifikoni dëshirat tuaja për hir të personave të tjerë. Do të jeni konfuzë për të vendosur nga ta nisni, por vini prioritet ndaj gjërave që doni të bëni.

Ujori

Kjo është koha e duhur për të kaluar pak kohë me miqtë. Shkoni në ndonjë festë. Si pasojë do të gjeni një person që do t’i shijojë gjërat si ju.

Peshqit

Kjo ditë është shumë e rëndësishme për ju. Diçka e re do të ndodhë dhe këndvështrimet tuaja mund të ndikohen nga një person i huaj. Ajo që do të mësoni dhe kuptoni për veten është se keni rolin kyç për të vendosur fatin e së ardhmes.

Grupi

AktualitetMË shumë

Showbiz

KulturëMË shumë

KurioziteteMË shumë

LifestyleMË shumë