Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Lajme nga edicionet

Izraeli dhe Irani kërcënojnë njëri-tjetrin

Izraeli dhe Irani kërcënojnë njëri-tjetrin

Pas sulmit të paprecedentë të fundjavës së kaluar të Iranit ndaj Izraelit, dy vendeve po shkëmbejnë kërcënime të ndërsjellta. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Izraelite Herxi Halevi shprehu bindjen se Irani do të përballet me pasoja për atë sulm. Qeveria izraelite është duke diskutuar mënyra nga më të ndryshmet për kundërpërgjigjen, ku përfshihet...

17 min
Burri vret gruan në Kosovë, rasti i dytë brenda 5 ditësh

Burri vret gruan në Kosovë, rasti i dytë brenda 5 ditësh

Një tjetër grua është vrarë me armë zjarri në Kosovë. Ngjarja ndodhi këtë të martë në Pejë dhe autor dyshohet se është bashkëshorti i saj, i cili është arrestuar nga policia. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi bëri të ditur për mediat se gruaja humbi jetën në vendin e ngjarjes, ndërkohë që motivet...

22 min
Arrestohet krahu i djathtë i “Rrumit të Shijakut”

Arrestohet krahu i djathtë i “Rrumit të Shijakut”

Policia e Durrësit ka vënë në pranga Agron Bejdollin, krahun e djathtë të Aleksandër Lahos, i njohur ndryshe edhe si ‘Rrumi i Shijakut’. Burime nga blutë e Durrësit bëjnë të ditur se Bejdolli u kap në shtëpinë e një kushëriri të tij në Spitallë të Durrësit. Ai ishte shpallur në kërkim pasi gjykata kishte caktuar...

24 min
Asambleja e KiE voton sot për anëtarësimin e Kosovës

Asambleja e KiE voton sot për anëtarësimin e Kosovës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës pritet të hedhë sot për votim raportin për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë, i hartuar nga deputetja greke, Dora Bakojanis. Raporti me rekomandimin pozitiv për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës më parë është miratuar edhe nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i kësaj organizate. Për t’u...

25 min
Sadiku shpallet kampion në Indi

Sadiku shpallet kampion në Indi

Armando Sadiku triumfoi Mohun Bagan duke ngritur trofeun e Superligës së Indisë. Fitorja 2 – 1 me rivalin kryesor Mumbai City vendosi gjithçka. Një ndeshje e luftuar deri në fund, por që Mohun Bagan ia doli me sukses. “Jam i lumtur edhe për të gjithë këta njerëz që na mbështetën gjatë të gjithë lojës. Në...

28 min
Burg përjetë për Besnik Pjetrin, vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin

Burg përjetë për Besnik Pjetrin, vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin

Besnik Pjetri do të qëndrojë në burg përjetë. Gjykata e Lezhës e ka gjetur atë fajtor si autor të vrasjes së ish-vjehrrit dhe ish-kunatit të tij, përkatësisht Pjetër dhe Gentian Përjakut në fshatin Grykë Zezë të Lezhës. Ngjarja u regjistrua mbrëmjen e 29 Gushtit të vitit 2022, kur Besnik Pjetri shkoi në banesën e viktimave...

30 min
Izraeli do t’i kundërpërgjigjet Iranit

Izraeli do t’i kundërpërgjigjet Iranit

Kabineti i luftës se Izraelit në mbledhjen e zhvilluar pasditen e së hënës ka vendosur që t’i kundërpërgjigjet fuqishëm Iranit, pavarësisht thirrjeve të liderëve ndërkombëtare që Tel Avivi të tregojë kujdes për të mos nxitur një konflikt të mëtejshëm në Lindjen e Mesme. Televizioni Kanali 12 raporton se qeveria e Beniamin Netanjahut ka vendosur që...

Prill 15, 2024
Mbahet Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në Kosovë

Mbahet Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në Kosovë

Dhuna seksuale në lidhje me konfliktin dhe siguria klimatike janë dy temat kryesore që po diskutohen në kuadër të edicionit të dytë i Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, nën organizimin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani. Në fjalimin e saj presidentja Vjosa Osmani i cilësoi të rëndësishëm angazhimin për të mos hequr dorë në...

Prill 15, 2024
Baggio këshillon Spalletti-n para Europianit: Italia, një projekt në ndërtim e sipër

Baggio këshillon Spalletti-n para Europianit: Italia, një projekt në ndërtim e sipër

Legjenda e futbollit Italian Roberto Baggio i dha disa këshilla skuadrës së Italisë përpara Kampionatit Evropian. Ekipi i Spalletti-t po përgatitet për një kampionat të rëndësishëm evropian në Gjermani, duke u përpjekur të mbrojë titullin pas dy dështimeve në kualifikueset e Kupës së Botës. Duke folur për të përditshmen italiane Tuttosport, Baggio fillimisht dha mendimet...

Prill 15, 2024
Ulet numri i të papunëve që përfitojnë sigurime

Ulet numri i të papunëve që përfitojnë sigurime

Instituti i Sigurimeve Shoqërore raporton një rënie të pagesave për kontribute të personave të papunë. Referuar raportit të vitit 2023, kjo shifër rezulton me rreth 3 përqind më e ulët se në vitin 2022. Ekspertja e politikave sociale Eris Dhamo e lidh këtë situatë me sezonalitetin e sektorëve të shërbimit, por edhe dinamikat e zhvillimit...

Prill 15, 2024