Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Fotogaleri

Xhaketë dhe xhinse, 10 ide për kombinimin klasik

Xhaketë dhe xhinse, 10 ide për kombinimin klasik

Një nga zgjedhjet më të sigurta të veshjes për përditshmërinë është kombinimi i një xhakete me xhinse. I thjeshtë, chic dhe nuk zhgënjen kurrë, pavarësisht sa herë i riktheheni. Por që ky kombinim të duket gjithnjë ndryshe, kemi disa sugjerime që mund t’ju frymëzojnë. Nga xhaketat me rrip të kombinuara me xhinse të gjera apo...

Mars 26, 2024
“Makina dukej si raketë”, kush janë 2 shqiptarët që humbën jetën në aksident në Itali

“Makina dukej si raketë”, kush janë 2 shqiptarët që humbën jetën në aksident në Itali

Dy të rinj shqiptarë humbën jetën në një aksident të rëndë të shtunën në Itali, ndërsa një i tretë, po shqiptar, mbeti i plagosur rëndë. Mediat italiane shkruajnë se viktimat janë Marin Kola, 23 vjeç dhe Blerim Miha, 27 vjeç. I plagosuri, një 28-vjeçar, nuk është identifikuar ende. Ata banonin në periferinë jugore të Romës...

Mars 18, 2024
Tirana për “Ditën e Verës”, aktivitetet festive “pushtuan” rrugët

Tirana për “Ditën e Verës”, aktivitetet festive “pushtuan” rrugët

Në Tiranë u mbajtën dje aktivitete të shumta artistike dhe kulturore të organizuara nga Bashkia e Tiranës për Ditën e Verës. Në rrugët e kryeqytetit, aktiviteteve iu bashkuan qytetarë të shumtë të të gjitha moshave. Atmosfera e gëzueshme dhe eventet u mbajtën në  akset kryesore në Tiranë si në sheshin “Skënderbej”, “Dëshmorët e Kombit”, “Nënë...

Mars 15, 2024
“Dritat e Veriut” dhurojnë spektakël në qiellin e Skocisë

“Dritat e Veriut” dhurojnë spektakël në qiellin e Skocisë

Qielli i natës në Skoci është ndriçuar nga dritat veriore, me nuancat spektakolare të gjelbra dhe të kuqe. Fenomeni, i njohur gjithashtu si Aurora Borealis, shihet shpesh në vende si Islanda dhe Norvegjia dhe janë të dukshme ndonjëherë edhe në Britaninë e Madhe. Së fundmi, këto drita mahnitëse janë parë nga jugu i Anglisë deri...

Mars 4, 2024
Lezha feston 580 vjetorin e Kuvendit të Besëlidhjes, Begaj: Dëshmi e unitetit dhe shembull i qëndresës

Lezha feston 580 vjetorin e Kuvendit të Besëlidhjes, Begaj: Dëshmi e unitetit dhe shembull i qëndresës

Lezha feston këtë të Shtunë 580-vjetorin e Kuvendit të Besëlidhjes. Bashkia ka organizuar aktivitete të shumta në qendër të qytetit, ndërsa i pranishëm në ceremoni ishte edhe Presidenti i Republikës Bajram Begaj. Ai u shpreh se ky Kuvend është dëshmi e unitetit, guximit për liri dhe shembull i qëndresës. Një akt i princërve të Arbrit...

Mars 2, 2024
Jo vetëm gërsheta! Fotot mahnitëse nga rrugët e Londrës, Parisit e Milanos

Jo vetëm gërsheta! Fotot mahnitëse nga rrugët e Londrës, Parisit e Milanos

Nëse edhe ju ndjeni nevojën për të bërë një ndryshim në pamjen tuaj, jeni te artikulli i duhur. Një prerje flokësh, një ngjyrë e re ose thjesht një model flokësh ndryshe është mënyra më e lehtë për të rinovuar veten pasi ky ndryshim do ndikojë pozitivisht në humorin tuaj. Nga Java e Modës për sezonin...

Shkurt 29, 2024
Shuhet në aksident me motor një 26-vjeçar shqiptar në Greqi

Shuhet në aksident me motor një 26-vjeçar shqiptar në Greqi

Një 26-vjeçar me origjinë shqiptare humbi tragjikisht jetën pasditen e kësaj të diele në Volos të Greqisë, si pasojë e një aksidenti me motor. Ngjarja e rëndë ndodhi pak përpara orës 18:00, teksa i riu po kthehej nga Rizomylos, ku kishte qenë për të ndjekur një ndeshje futbolli. Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, 26-vjeçari...

Shkurt 25, 2024
27 foto të rralla të yjeve të Hollywood, disa prej tyre mezi njihen!

27 foto të rralla të yjeve të Hollywood, disa prej tyre mezi njihen!

Dëshironi të shihni se si dukeshin njerëzit e famshëm në vitet e tyre të shkollës? Disa prej tyre mezi janë thuajse njësoj, ndërsa të tjerë vështirë të njihen! Margot Robbie Gjithnjë një kukull Barbie apo jo? Ariana Grande E ëmbël, por pa bishtin e saj identifikues! Justin Bieber (kur ishte në klasë të tetë) Blake...

Shkurt 21, 2024
Burberry prezanton koleksionin e ri në 40 vjetorin e themelimit

Burberry prezanton koleksionin e ri në 40 vjetorin e themelimit

Me rastin e 40-vjetorit të themelimit marka “Burberry” prezantoi koleksionin e ri gjatë Javës së Modës në Londër. Koleksioni i ri solli shumë risi dhe na prezantoi tendecat e fundit të modës gjatë eventit i cili u ndoq nga  aktorja Olivia Coleman, kryeredaktore e Vogue në SHBA, Anna Wintour dhe modelja Jourdan Dunn. E vendosur...

Shkurt 20, 2024
Imazhet e Tokës nga anija kozmike ” Odysseus” e nisur për në Hënë

Imazhet e Tokës nga anija kozmike ” Odysseus” e nisur për në Hënë

“Odysseus” mbërrin të Enjten në Hënë, bëhet i pari lander privat që shkel në këtë sipërfaqe Mbërrijnë fotot e para të shkrepura nga landeri privat Odysseus që është nisur për në Hënë. Janë fotot të Tokës, që aparaturat kanë marre teksa largoheshin nga planeti në mënyre graduale. Ndërkohë udhëtimi vijon normalisht dhe pa asnjë problem,...

Shkurt 20, 2024