Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Kronikë

Dokumente false deri në 5 mijë Euro, zbulohet laboratori

Dokumente false deri në 5 mijë Euro, zbulohet laboratori

Një laborator i prodhimit të dokumenteve të falsifikuara u zbulua nga policia në Yzberisht. Në biznesin “UniTrans sh.p.k”, policia gjeti 37 vula të falsifikuara të institucioneve të ndryshme shtetërore brenda dhe jashtë Shqipërisë. Një pjesë e dokumenteve ishin të paplotësuara, gati për t’u shitur nga falsifikatorët. Drejtoria për Hetimin e Krimeve ekonomike dhe financiare zbuloi...

16 min
Ndodh në Gjirokastër! Jaguari plot me drogë, Mini Cooperi bënte roje…

Ndodh në Gjirokastër! Jaguari plot me drogë, Mini Cooperi bënte roje…

Njëri me Jaguar e tjetri me Mini Cooper, misioni në dukje ishte i thjeshtë. Thasët me drogë transportoheshin me Jaguarin. Fundja pakkujt mund t’i lindin dyshimet se në një mjet të tillë mund të gjendeshin thasë me kanabis. Mini Cooper-i kishte për detyrë të monitoronte rrugën. Një plan gati perfekt në fakt, që hasi vetëm...

1 orë
Dy burra përdhunojnë 31-vjeçarin me aftësi të kufizuara në Elbasan

Dy burra përdhunojnë 31-vjeçarin me aftësi të kufizuara në Elbasan

Dy burra, një 44 vjeç e tjetri 59 vjeç, janë vënë në pranga nga policia e Elbasanit pasi dyshohen se kanë kryer marrëdhënie seksuale me një 31-vjeçar me aftësi të kufizuara. Ka qenë e ëma e djalit, një 60-vjeçare, që ka shkuar e ka denoncuar rastin në polici. Dyshohet se përdhunimi ndaj 31-vjeçarit ka ndodhur...

1 orë
U kap me rreth 25 mijë Euro të padeklaruara, procedohet penalisht 45-vjeçari nga Kosova

U kap me rreth 25 mijë Euro të padeklaruara, procedohet penalisht 45-vjeçari nga Kosova

Një 45-vjeçar nga Kosova është proceduar penalisht në doganën e Morinës. Ai tentoi që të fuste në Shqipëri rreth 25 mijë Euro të padeklaruara. “Në vijim të kontrolleve të kryera nga shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Morinë, në bashkëpunim me autoritetet doganore, me objektiv parandalimin dhe goditjen e paligjshmërive në kufi, në hyrje të...

2 orë
“Dua çunin tim!”, nëna e 3 vjeçarit të zhdukur: Vjehrrit nuk ma sollën më, s’e di a është gjallë…

“Dua çunin tim!”, nëna e 3 vjeçarit të zhdukur: Vjehrrit nuk ma sollën më, s’e di a është gjallë…

Durrës – Një nënë e dëshpëruar për të voglin e saj prej 4 ditësh. Përmes një prononcimi për mediat, e reja tregoi se me mirëbesim ua dorëzoi fëmijën për disa orë gjyshërve të tij. Kjo sepse ata jetojnë të ndarë, që prej vdekjes së bashkëshortit të saj. E reja rrëfen se vjehrri i saj Rexhep...

2 orë
Zjarri në Urgjencën e QSUT, prokuroria urdhëron riinspektim

Zjarri në Urgjencën e QSUT, prokuroria urdhëron riinspektim

Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar riinspektim në ambientet e Urgjencës në QSUT pas shkëndijës së zjarrit ku u prishën disa nga pajisjet. Organi i akuzës ka caktuar 3 ekspertë për të përcaktuar shkaqet e zjarrit. Kjo për arsye se akt-ekspertimi i parë nuk është i plotë dhe për këtë arsye do të kryhen edhe disa...

2 orë
E morën gjyshërit në Kukës? Zhduket prej ditësh 3 vjeçari

E morën gjyshërit në Kukës? Zhduket prej ditësh 3 vjeçari

Një 3 vjeçar në Durrës rezulton i humbur prej 4 ditësh. Sipas gazetares së Klan News Enkeleda Arapi, denoncimin e ka bërë në Polici e ëma e të miturit, e cila hedh dyshimet te gjyshërit e tij. Edhe pse blutë po punojnë për gjetjen e tij, ende nuk ka asnjë informacion. Ndërkohë e ëma e...

3 orë
Zbulohet baza me vula të falsifikuara në Tiranë, arrestohen 3 persona

Zbulohet baza me vula të falsifikuara në Tiranë, arrestohen 3 persona

Policia e Tiranës ka zbuluar një firmë në Yzberisht që merrej me falsifikimin e dokumenteve. Në lidhje me këtë ngjarje janë vënë në pranga tre persona. “Si rezultat i hetimeve të thelluara, për goditjen e një rasti të falsifikimit të dokumenteve, në një subjekt privat (firmë), në Yzberisht, ku kryheshin dhe krime të tjera ekonomiko-financiare,...

3 orë
Vrau babë e bir në Lezhë, burg përjetë për ish-dhëndrin Besnik Pjetri

Vrau babë e bir në Lezhë, burg përjetë për ish-dhëndrin Besnik Pjetri

Burg përjetë ka vendosur këtë të martë Gjykata e Lezhës për Besnik Pjetrin (Përdeda), i cili në 2022-t vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin e tij. Pjetri u shpall fajtor nga gjykata për vrasje dhe armëmbajtje pa leje. Ngjarja e rëndë ndodhi në Gusht të 2022-t, në fshatin Grykë Zezë të Lezhës. Babë e bir, Pjetër dhe Gent...

3 orë
Momenti i arrestimit të Agron Bejdollit në Durrës

Momenti i arrestimit të Agron Bejdollit në Durrës

Ky është momenti i arrestimit të 33 vjeçarit Agron Bejdolli në Durrës. Ky i fundit ishte shpallur në kërkim që prej Tetorit të 2022-it për pengmarrje të vëllezërve Indrit e Gentian Beqirajt. Më 2 Maj të vitit të kaluar Gjykata e Durrësit kishte caktuar masën e arrestit me burg për të riun, i cili ka...

3 orë