Sean “Diddy” akuzohet për trafikim seksual

Agjentët e Fbi kanë kryer një kontroll në shtëpitë e yllit të hip-hop, Sean “Diddy” Combs në Los Angeles dhe Miami. 54-vjeçari, i cili ka kaluar nga P. Diddy, Puff Daddy dhe Diddy, është një nga producentët dhe drejtuesit më me ndikim në hip-hop. Diddy u padit vitin e kaluar nga një ish e dashura që e akuzoi për trafik seksual.

Deklaratat zyrtare në lidhje me hetimin zbuluan pak se çfarë i shtyu saktësisht kërkimet. Nëntorin e kaluar, vokalistja e R&B Cassandra Ventura paditi reperin amerikan në gjykatën federale në Manhattan.

Ajo e kishte akuzuar Combs se e kishte nënshtruar atë ndaj abuzimit fizik të njëpasnjëshëm, skllavërisë seksuale dhe përdhunimit. Ajo pretendoi se Combs e dhunonte rregullisht gjatë marrëdhënies profesionale dhe romantike 10-vjeçare, të cilën e kontrollonte atë përmes sulmeve dhe i jepte drogë dhe alkool.

Katër padi për sulme seksuale janë ngritur kundër reperit të famshëm dhe milioner, duke përfshirë një të mitur. Ai ka mohuar akuzat ndaj tij dhe është e paqartë nëse hetimi ka lidhje me ndonjë nga akuzuesit.

Klan News