Fifi: Nuk do doja të isha kthyer në Kosove, nuk do kisha vuajtur kaq shumë

Fifi: Nuk do doja të isha kthyer në Kosove, nuk do kisha vuajtur kaq shumë

23:04 05/04/2020

Këngëtarja Fifi, më 31 Mars kishte ditëlindjen dhe në këtë ditë të veçantë për të, programi “E Diela Shqiptare” i rezervoi mjaft surpriza. Si rrallëherë, ajo ishte e vetme në këtë ditëlindje, për shkak të situatës së krijuar nga virusi.

Fifi rrëfeu në intervistën e zhvilluar edhe faktin se nëse do të kthehej pas në kohë do kishte dashur të ndryshonte mendjen e babait të saj për të mos u kthyer nga Gjermania në Kosovë. Kjo sepse jeta për të do të kishte qenë më ndryshe dhe nuk do kishte vujatur aq shumë.

Ardit Gjebrea: Nëse do ndyshoje diçka nga fëmijëria jote, diçka që të ka lënduar çfarë do ndryshoje?

Fifi: O sa e bukur kjo pyetja! Do ndryshoja mendjen e babit tim, për të na kthyer nga Gjermania në Kosovë.

Ardit Gjebrea: Pse?

Fifi: Sepse unë kam lindur në Gjermani edhe kam jetuar atje deri në 2000, pastaj jemi kthyer dhe nëse do ishte e mundur të kthehesha pas në kohë, do ja ndryshoja babit mendjen dhe nuk do kisha dashur të kthehesha në Kosovë.

Ardit Gjebrea: Po pse nuk do doje të ishe kthyer në Kosovë.

Fifi: Sepse besoj shumë që do kisha një jetë ndryshe dhe nuk do kisha vuajtur kaq shumë sa kam vuajtur, për të mbërritur në nivelin që jam sot.

Ardit Gjebrea: Po tani je e lumtur për këtë që je sot?

Fifi: Po jam shumë e lumtur dhe asnjëherë nuk pendohem për sfidat, që kam kaluar për të arritur këtu ku jam sot. Por gjithmonë e kam pasur në vete si peng pse jemi kthyer. Edhe në fakt nëse me lejohet do i kërkoja babit falje, se ja kam nxirë jetën në ato vite për këtë pjesë. Sepse i kam qëndruar sipër si qukapik: Pse na ktheve? /tvklan.al

Të ngjashme

Grupi

Kallezo