Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

HEADLINES

Saranda në fokus të “Birmingham Mail”

Saranda në fokus të “Birmingham Mail”

Qyteti i bukur i Sarandës është në fokus të tabloidit britanik “Birmingham Mail”. Kjo e përditshme thekson se Saranda është destinacioni ideal për të gjithë pushuesit që kërkojnë det, rërë dhe mot me diell. Destinacioni ende i pazbuluar nga turistët e huaj është i njohur për plazhet me rërë, ujërat e pastër dhe atmosferën e...

29 min
Forbes: Shqipëria, 1 nga 5 destinacionet e paprekura të Europës nga turizmi masiv

Forbes: Shqipëria, 1 nga 5 destinacionet e paprekura të Europës nga turizmi masiv

Gjigandi mediatik amerikan “Forbes” e ka përzgjedhur Shqipërinë si një nga 5 destinacionet e Europës e paprekur nga turizmit masiv. Forbes u sugjeron turistëve Shqipërinë si një nga destinacionet europiane ku mund të gjeni qetësinë dhe kënaqësinë pa turizëm masiv. Përzgjedhja e Shqipërisë, sipas Forbes, është bërë për shkak të mikëpritjes së ngrohtë që ofron,...

39 min
Varka e vogël me 110 persona tenton të kalojë kanalin e La Manshit, ndërrojnë jetë tragjikisht 5 persona

Varka e vogël me 110 persona tenton të kalojë kanalin e La Manshit, ndërrojnë jetë tragjikisht 5 persona

Roja bregdetare franceze ka konfirmuar se pesë persona kanë ndërruar jetë në përpjekje për të kaluar Kanalin e La Manshit. Në mesin e viktimave përfshihen 1 fëmijë, 1 grua dhe 3 meshkuj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 6 të mëngjesit të sotëm me kohën lokale, ndërsa viktimat ishin nisur me një varkë të vogël e...

1 orë
Bashkimi Europian kundër TikTok

Bashkimi Europian kundër TikTok

Bashkimi Europian kundër Tik Tok. Ky duket se është vendimi i rradhës i institucioneve evropiane kundër rrjetit social që duket se krijon problematika jo të lehta. Duke nisur nga e enjtja, KE duket se do të marrë vendim për pezullimin e disa funskioneve të App Tik Tok në Spanjë e Francë, që nëpërmjet një sistemi...

2 orë
Bilanc tragjik në Gaza, gjenden gati 300 trupa në një varr masiv në oborrin e spitalit

Bilanc tragjik në Gaza, gjenden gati 300 trupa në një varr masiv në oborrin e spitalit

Një varr masiv me afro 300 trupa është zbuluar në një spital në qytetin e Gazës, Khan Younis. Lajmin e kanë bërë të ditur punonjësit e Mbrojtjes Civile të Gazës pas tërheqjes së forcave izraelite nga zona në fillim të muajin Prill. Kolonel Yamen Abu Suleiman, Drejtor i Mbrojtjes Civile në Khan Younis, tha për...

2 orë
Parlamenti britanik miraton planin Ruanda

Parlamenti britanik miraton planin Ruanda

Parlamenti britanik miratoi një plan të diskutueshëm për të deportuar azilkërkuesit në Ruandë pas një përballje që përfundoi mes kundërshtimeve të shumta. Plani Ruanda zgjidhi pengesën e tij përfundimtare kur Dhoma e Lordëve e cila e kishte kthyer në mënyrë të përsëritur legjislacionin, por këtë herë ra dakord të mos bënte asnjë ndryshim të mëtejshëm. Ligjvënësit në...

2 orë
Kryeministri i Australisë sulmon pronarin e X: Elon Musk është një miliarder arrogant

Kryeministri i Australisë sulmon pronarin e X: Elon Musk është një miliarder arrogant

Australia po shkon në përçarje me miliarderin Elon Musk. Kryeministri australian, Anthony Albanese e ka quajtur pronarin e rrjetit social X “një miliarder që mendon se është mbi ligjin”. Reagimi vjen pasi Musk nuk pranoi të hiqte nga rrjeti social X videon e sulmit me thikë ndaj një peshkopi në Australi disa ditë më parë....

2 orë
Zjarri në urgjencën e QSUT, Koçiu: Ka nisur puna për riparimin e dëmit në rrjetin elektrik

Zjarri në urgjencën e QSUT, Koçiu: Ka nisur puna për riparimin e dëmit në rrjetin elektrik

Në Urgjencën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka nisur prej ditësh puna për riparimin e dëmit në rrjetin elektrik, të shkaktuar nga incidenti i ndodhur në muajin Shkurt. Në një postim në “Facebook”, Minstrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu, e përshkruan punën për riparimin e dëmit si një luftë me kohën për të rikthyer...

2 orë
“Dikur nuk doja”, Rovena Dilo pranon ‘gabimin’ për të cilin ka ndryshuar mendim

“Dikur nuk doja”, Rovena Dilo pranon ‘gabimin’ për të cilin ka ndryshuar mendim

Mëngjesin e kësaj të marte ishte Rovena Dilo personazhi  që iu bashkua programit “Aldo Morning Show” në Tv Klan. Këngëtarja përzgjodhi  këngë për të shoqëruar dëgjuesit dhe shikuesit, por iu përgjigj edhe pyetjeve të telefonuesve. Vjollca ishte një prej tyre e cila e pyeti Rovenën nëse këndon në dasma dhe nisur nga kjo, këngëtarja tregoi...

3 orë
Cilat ushqime kanë më shumë plastikë? Mund të befasoheni nga rezultati

Cilat ushqime kanë më shumë plastikë? Mund të befasoheni nga rezultati

Nëntëdhjetë për qind e mostrave të proteinave shtazore dhe bimore rezultuan pozitive për mikroplastikë sipas një studimi të Shkurtit 2024. As vegjetarianët nuk mund të shpëtojnë, sipas një studimi të vitit 2021. Nëse plastika është mjaft e vogël, frutat dhe perimet mund të thithin mikroplastikë përmes sistemeve të tyre rrënjësore dhe t’i transferojnë ato pjesë...

3 orë