Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Këngët e shekullit

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e dhjetë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e dhjetë

Merita Halili një nga këngëtaret më të mira të muzikës popullore shqiptare ishte protagoniste e natës së dhjetë të spektaklit “Këngët e Shekullit”. Ajo çeli mbrëmjen me një potpuri sëbashku me grupin e Krujës. “Ç’u dishrush me t’pa ty” dhe “Ku t’ka lala moj kumrie” ishin dy këngë të repertorit të Merita Halilit me të...

Mars 7, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e nëntë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e nëntë

Vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti ishin protagonistët e natës së nëntë në edicionin e katërt të spektaklit “Këngët e Shekullit”. “Zambaku i Prizrenit” dhe “Perëndeshë e bukurisë” ishin dy këngët e para që interpretuan këngëtarët. Ata vijuan më pas me këngën “Jorgjica”, “Mos qaj, mos qaj” dhe “Tuj shëtit në ara t’gjata”. Suela Demiri...

Shkurt 28, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e tetë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e tetë

Nata e tetë e spektaklit “Këngët e Shekullit” i ishte kushtuar repertorit të këngëtarit Selami Kolonja. “Do mar çiften do dal për gjah” dhe “Kur mi zbrisje shkallët” ishin dy këngët e para të interpretuara nga këngëtari të cilat ngritën në këmbë publikun dhe ndezën atmosferën. I vijoi më pas me interpretimin e një kënge...

Shkurt 21, 2011
 “Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e shtatë

 “Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e shtatë

Protagonist i natës së shtatë të spektaklit “Këngët e Shekullit” ishte një nga këngëtarët më të spikatur të muzikës popullore, Bujar Qamili. “Po ti c’a i ke thanë dikujt” dhe “Si t’ia bëj unë i ngrati” ishin dy këngë shkodrane me të cilat Bujar Qamili çeli mbrëmjen dhe bëri publikun të kërcejë. Dorina Garuci fituesja...

Shkurt 14, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e gjashtë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e gjashtë

Nata e gjashtë e edicionit të katërt të spektaklit “Këngët e Shekullit” kishte si protagoniste këngëtaren Maya. Ajo e çeli mbrëmjen me një këngë vlonjate të titulluar “Gjitonen që kisha pranë”. Tre tenorët e “Gjeniut të Vogël” Klejti Mahmutaj, Riad Pashi dhe Tedi Paçrami ishin të ftuarit e parë që kënduan krah këngëtares një këngë...

Shkurt 7, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e pestë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e pestë

Protagonist i natës së pestë të spektaklit “Këngët e Shekullit” ishte këngëtari Ramadan Krasniqi. “Lulet e Majit” ishte kënga që ai kishte zgjedhur për të çelur natën e pestë të edicionit të katërt. Menjëherë pas interpretimit Krasniqi ftoi në skenë për të kënduar sëbashku tre tenorët e “Gjeniut të Vogël” Klejti Mahmutaj, Riad Pashi dhe...

Janar 31, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e katërt

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e katërt

Protagonistja e natës së katërt të spektaklit “Këngët e Shekullit” ishte këngëtarja Eranda Libohova. “Rroftë dashuria” ishte kënga që ajo kishte zgjedhur për të çelur natën e katërt të edicionit të katërt dhe me interpretimin e saj ngriti peshë zemrat e publikut. Menjëherë pas interpretimit të këngës, Libohova ftoi në skenë këngëtaren Saje Poleshi, dhe...

Janar 24, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e dytë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e dytë

Nata e dytë e edicionit të katërt të spektaklit “Këngët e Shekullit” i ishte kushtuar muzikës popullore të jugut të Shqipërisë. Ishte Irini Qirjako këngëtarja që interpretoi një kolazh sëbashku me formacionin orkestral të spektaklit. “Fustanin që ta solla mbrëm” dhe “Mora rrugën për Janinë” ishin dy hitet e para që interpretoi këngëtarja. Grupi “Ali...

Janar 10, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e parë

“Këngët e Shekullit” edicioni i katërt, nata e parë

Formacioni orkestral i “Këngëve të Shekullit” dhe këngëtarja Rosela Gjylbegu çelën natën e parë të edicionit të katërt të spektaklit. Ato ngritën pesh zemrat e publikut përmes interpretimeve të tyre duke i bërë të gjithë të kërcejnë. Gjylbegu po ashtu interpretoi edhe me kantautorin Pirro Çako një prej hiteve të muzikës popullore shqiptare të titulluar...

Janar 3, 2011
“Këngët e Shekullit” edicioni i tretë, nata e dhjetë

“Këngët e Shekullit” edicioni i tretë, nata e dhjetë

Artisti i parë që u ngjit në skenë natën e dhjetë të spektaklit “Këngët e Shekullit” ishte Frederik Ndoci. Këngëtari interpretoi këngën me titull “Sa e bukur je natyrë”. “Kur më vjen burri nga stani” ishte kënga e dytë që u interpretua në natën e dhjetë nga këngëtarja Rosela Gjylbegu. “Dy lule të bardha” ishte...

Dhjetor 20, 2010