Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Lajme

Fotoja e 1933-shit/ Lajla Përnaska: Gjyshi ka shkuar me avion nga Tirana në Korçë për të marrë nusen

Fotoja e 1933-shit/ Lajla Përnaska: Gjyshi ka shkuar me avion nga Tirana në Korçë për të marrë nusen

Këtë të shtunë, në emisionin “Rudina” në Tv Klan, të ftuarit kanë folur për një temë mjaft interesante. Ata kanë treguar fotografitë e tyre më të vjetra familjare duke rrëfyer kështu edhe historitë që mbart secila prej tyre. Politikania Lajla Përnaska, sjell në studio një foto të gjyshit në vitin 1933, i cili kishte dalë...

Mars 2, 2024
“Më dukej vetja si plesht i vogël me një elefant”, Drane Xhaja: Fillimet e mia mes aktorëve më të mëdhenj shqiptarë

“Më dukej vetja si plesht i vogël me një elefant”, Drane Xhaja: Fillimet e mia mes aktorëve më të mëdhenj shqiptarë

Në një intervistë për emisionin “Jo Vetëm Modë”, aktroja e njohur e kinematografisë shqiptare, Drane Xhaja, rrëfeu historinë se si u bë pjesë e botës së artit. Ajo u shpreh se dëshira e saj, por edhe e prindërve, ishte për të studiuar anglisht. Ama, fati e donte ndryshe. Kur arriti të merrte rolin e parë...

Mars 2, 2024
Stop/ “Nuk është punë doktorlliku”, pacientët me leuçemi linfoide pa mjekim

Stop/ “Nuk është punë doktorlliku”, pacientët me leuçemi linfoide pa mjekim

Denoncimi i radhës vjen për mungesën e medikamentit me rimbursim Ibrutinb 140mg kapsulë, që merret në spital në departamentin e hematologjisë. Një qytetar i diagnostikuar prej më shumë se dy vjetësh me leucemi kronike linfoide, thotë se i ka kaluar afati 24 muaj dhe tani ka mbetur pa medikament. Si zotëria në fjalë, janë edhe...

Mars 1, 2024
Stop/ Ujërat e zeza “mbysin” pallatin, fekalet ngjiten në muret e banorëve

Stop/ Ujërat e zeza “mbysin” pallatin, fekalet ngjiten në muret e banorëve

Jemi ndalur në njësinë numër 3, pallati 18 në Tiranë, pasi banorët thonë se pallati i tyre është i vjetër dhe ka një strehim-bodrum, që është bërë “det” nga ujërat e zeza. Ata thonë, se kati i poshtëm i pallatit është bërë burim infeksioni për të gjithë zonën dhe lagështia, është ngjitur edhe në katet...

Mars 1, 2024
Funerali i Navalny-t kthehet në marshim politik

Funerali i Navalny-t kthehet në marshim politik

Radhë për nderime, qytetarët: Nuk kemi frikë nga një vrasës! Rusët sfidojnë urdhrin e autoriteteve dhe mbushin rrugët për t’i dhënë lamtumirën e fundit kritikut të Kremlinit.  “Alexei ti nuk kishe frikë dhe as ne nuk do të kemi”, brohoriste turma nga jashtë kishës ku sipas mediave mendohet të kenë qenë rreth 400 mijë persona...

Mars 1, 2024
Shpërthimi masiv në Lushnje| Policia: Vinçi preku linjën e tensionit të lartë, 2 viktima e 7 të plagosur

Shpërthimi masiv në Lushnje| Policia: Vinçi preku linjën e tensionit të lartë, 2 viktima e 7 të plagosur

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar sa i takon shpërthimit masiv të ndodhur pasditen e sotme në një zonë industriale në Lushnje. Mësohet se ngjarja ka ndodhur fiks në orën 16:05 tek “Rrethrrotullimi i Plasmasit” në një kapanon në ndërtim, ku një vinç ka prekur aksidentalisht linjën e tensionit të lartë. Për pasojë ka...

Mars 1, 2024
Shpërthim i fuqishëm në Lushnje, dy viktima dhe disa të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në Lushnje, dy viktima dhe disa të plagosur

Mes të plagosurve edhe deputeti Bujar Çela Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Lushnje. Nga shpërthimi dy person ka ndërruar jetë ndërsa disa të tjerë janë të plagosur. 2 prej këtyre të fundit janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe u dërguan drejt Spitalit të Traumës. Sipas Sefës e cila dha detaje nga vendngjarja,...

Mars 1, 2024
580-vjetori i Besëlidhjes së Lezhës, Begaj pret nesër delegacionin e arbëreshëve nga Italia

580-vjetori i Besëlidhjes së Lezhës, Begaj pret nesër delegacionin e arbëreshëve nga Italia

Marrin pjesë drejtues të krahinave dhe komunave arbëreshe, aktivistë, gazetarë dhe përfaqësues të shoqatave.

Mars 1, 2024
Për këto shenja të zodiakut, miqtë janë njësoj si familja

Për këto shenja të zodiakut, miqtë janë njësoj si familja

Në rrethin tuaj shoqëror mund të hasni disa lloje mikeshash. Disa janë gati për të dalë çdo të premte, të tjera u përgjigjen gjithnjë mesazheve apo ju ftojnë në festa. Por më të veçanta janë ato që ju trajtojnë si një anëtar të familjes. Karakteristike për disa shenja të zodiakut është roli i “motrës së...

Mars 1, 2024
Rama: 25 laboratorë të inteligjencës artificiale, realitet në shkollat tona

Rama: 25 laboratorë të inteligjencës artificiale, realitet në shkollat tona

Gjimnazi Arben Broci në Tiranë tanimë ka një laborator të inteligjencës artificiale. Përmes një postimi në “Facebook”, kryeministri Edi Rama shkruan se me instalimin e këtij laboratori, në shkollat e vendit janë realitet 25 të tilla. Më tej, kryeministri Rama thotë se laboratorët e inteligjencës artificiale në shkolla kanë hapur një horizont të ri mundësish...

Mars 1, 2024