Lajme, #edicioniinformativ ora 15:30 data1 Korrik 2024 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Redi Prifti

Headlines 1 Korrik 2024

Shuhet kolosi i letrave shqipe, Ismail Kadare. Vepra e tij u përkthye në 45 gjuhë të botës

Shuarja e Kadaresë, jehonë në mediat ndërkombëtare: Njeriu që rrëfeu fshehtas botës fytyrën e regjimit

Shefat e spitaleve publike, jo më edhe në privat. Rama: Rasti i Onkologjikut, krim ndaj njerëzimit

Më pak se 30 minuta nga Tirana në Thumanë. Autostrada e re shkurton ndjeshëm lidhjen me veriun

Spak çon në gjyq Gëzim Çelen dhe 13 të tjerë. Nën akuzë për trafik droge dhe grup kriminal

Zgjedhjet në Francë, triumfon ekstremi i djathtë. Koalicioni i Macron del i treti

Spanjë – Gjermani e Angli – Zvicër përplasen në çerekfinale. Sonte në test Franca e Portugalia