Në kuadër të operacionit “Nomada”, janë vënë në pranga 26 persona. Gazetari i Klan News Besar Bajraktaraj ka siguruar emrat e tyre.

Ky grup merrej me trafikim emigrantësh dhe urdhërarrestet u lëshuan nga SPAK. 5 persona të tjerë janë shpallur në kërkim nga Policia. Mes të prangosurve, është edhe një punonjës policie.


Shtetasit e arrestuar janë:

 1. Bashkim Sula,
 2. Njazi Ademaj,
 3. Fitim Rama,
 4. Ylli Brahimaj,
 5. Gridi Elezi
 6. Rrezart Domi,
 7. Osman Luca,
 8. Artur Mici.
 9. Arsen Caka,
 10. Adrian Mema,
 11. Maksim Domi,
 12. Jugert Gashi,
 13. Emiljan Marashi,
 14. Roland Islamaj,
 15. Behar Rexha,
 16. Deila Qama,.
 17. Arnold Shahu,
 18. Ylli Çaushaj,
 19. Eriola Spaho,
 20. Murat Gjuniku,
 21. Bardhyl Imeri,
 22. Bajram Xhaja,
 23. Fatmir Stankova
 24. Arben Rushiti
 25. Leonardo Lama,
 26. Xhelil Alla

/tvklan.al