Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Osmani

Klan Logo

E hënë – e mërkurë 21:00

Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave me veshje dhe skenografi mbreslënëse. Me aktorin më të famshëm dhe më të paguar Burak Ozcivit. Shifra rekord shikueshmërie në çdo episod të tij si seriali më i ndjekur në Turqi. Si do të rrjedhë historia e djalit të Ertugrulit, Osmani, ai që themeloi perandorinë më të madhe të kohës?
  • Drama
  • 2019
  • Aktorët:
  • Burak Özçivit ,
  • Yıldız Çağrı Atiksoy ,
  • Özge Törer ,
Osmani – Episodi 477

Osmani – Episodi 477

Çfarë do t’u komunikojë Osmani familjes së tij? Gonxha vazhdon të vuajë për dashurinë e Alaedinit. Çfarë do të kërkojë Nojan nga Mehmet?

Osmani – Episodi 476

Osmani – Episodi 476

Jakup bej do të marrë sërish Xherkutajin pranë vetës. Osman dhe njerëzit e tij do të bien në një kurth të madh. Kush është armiku i ri që shfaqet para Osmanit? Bala dhe ASlaedin nga ana tjetër do të përballen me një telash tjetër.

Osmani – Episodi 475

Osmani – Episodi 475

Çfarë do të thuhet mes Balas dhe princeshes. Çfarë do t’u komunikojë Osman bejlereve të tij? Kreu i mongoleve tashmë është në duart e Osmanit.

Osmani – Episodi 474

Osmani – Episodi 474

Alaedin i jep fund lidhjes së tij me Gonxhan. Orhan do të përfshihet në një betejë të përgjakshme. Çfarë do të kërkojë Osman nga perandori romak?

Osmani – Episodi 473

Osmani – Episodi 473

A do të mundet Alaedin të shpëtojë jetën e Jakup beut? Sadete kërkon të hakmerret duke tentuar të plagosë Balan. Kush është vajza që do të kërkojë ndihmë nga Osmani?

Osmani – Episodi 471

Osmani – Episodi 471

Pas një përballjeje me Jakup beun, Osman vendos të mbajë peng atë në sarajet e tij. Orhan rrezikon jetën për të takuar përsëri Holofiran. Osman mëson që Xherkutaj është spiun i Jakup beut. Çfarë vendimi do të marrë ai për të?

Osmani – Episodi 470

Osmani – Episodi 470

Si do të përfundojë beteja e ashper mes Osmanit dhe mongoleve? Duke dashur të shpëtojë Alaedinin, Gonxha plagoset nga vëllai i saj. A do të mundet Orhan të mbërrijë në kohë që të ndihmojë gratë e familjes së tij?

Osmani – Episodi 469

Osmani – Episodi 469

Çfarë lajmi të rëndësishem do t’u komunikojë Osman bejlereve të tij? Një përbalje e ashpër do të ndodhë mes Alaedin dhe Mehmet për shkak të Gonxhas. Mongolet edhe njëherë sulmojnë njerëzit e Osmanit. A do të mundet ky i fundit të parandalojë një masakër tjetër të mundshme?

Osmani – Episodi 468

Osmani – Episodi 468

Bala arrin të shpëtojë në moment të fundit Orhanin dhe Holofiran. A do të mund të kuptojë Alaedin që Xherkutaj është thjesht një spiun i Jakup beut? Një përballje tjeter do të ndodhë mes Jakup beut dhe Osmanit për shkak të Holofiras. Çfarë vendimi do të marrë kjo e fundit?

Osmani – Episodi 467

Osmani – Episodi 467

Cili do të jetë plani i Osmanit për të shpëtuar princeshen? Çfarë do të thuhet në një përballje mes Malhun dhe Sadete? A do të mund të shpëtojnë Orhan dhe Holofira nga duart e mongoleve?

Osmani – Episodi 466

Osmani – Episodi 466

Një betejë e përgjakshme do të ndodhë mes ushtrisë së Osmanit dhe asaj mongole. Osman zbulon spiunin e mongolevë. Gonxha më në fund i pranon Alaedinit dashurinë që ndjen për të. Orhan dhe Holofira ndodhen në rrezik…

Osmani – Episodi 465

Osmani – Episodi 465

Orhan arrin të gjejë Holofiran dhe e merr atë përsëri pranë vetes. A do të mundet Bala të ndalojë largimin e tregtarëve. Çfarë do të kerkojë kreu i mongolëve nga Jakup bej?

Top Kast

Burak Özçivit

Burak Özçivit

Osmani

Yıldız Çağrı Atiksoy

Yıldız Çağrı Atiksoy

Malhun

Özge Törer

Özge Törer

Bala Hatun

Emre Bey

Emre Bey

Orhan Bej

Plot

Osmani

2019 Drama
Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave me veshje dhe skenografi mbreslënëse. Me aktorin më të famshëm dhe më të paguar Burak Ozcivit. Shifra rekord shikueshmërie në çdo episod të tij si seriali më i ndjekur në Turqi. Si do të rrjedhë historia e djalit të Ertugrulit, Osmani, ai që themeloi perandorinë më të madhe të kohës?
TV KLAN

E hënë – e mërkurë 21:00