Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Lajmet e fundit

Specialistët: Shtohen të rinjtë që kryejnë ndërhyrje në hundë e veshë

Specialistët: Shtohen të rinjtë që kryejnë ndërhyrje në hundë e veshë

Infeksionet e ndryshme në hundë apo ne vesh shpesh kërkojnë që pacientët të kryejnë ndërhyrje kirurgjikale tek specialisti. Mjekja Otorinolaringologe Klodiana Zaharia flet për rastet më të shpeshta që për shkak të vështirësive në aspektin shëndetësor pacientët i nënshtrohen ndërhyrjeve. Klodiana Zaharia:  Interventi konsiston në çlirimin e hapësirave të zëna mekanikisht nga këto struktura, nga...

in 2 hours
“Po ngjitemi gjithnjë e më lart”, Rama shpërndan statistikat: Shqipëria, gati për të mirëpritur botën

“Po ngjitemi gjithnjë e më lart”, Rama shpërndan statistikat: Shqipëria, gati për të mirëpritur botën

Shqipëria kryeson listën e vendeve për rritjen e trafikut të pasagjerëve në muajin Shkurt krahasuar me vitin 2019. Nuk bëhet fjalë për pak, por për një rritje prej 227.9%. Është kreu i qeverisë Edi Rama që shpërndan statistikat dhe që në rrjetet sociale shkruan se Shqipëria po ngjitet gjithnjë e më lart. Sipas kryeministrit, vendi...

in 2 hours
Kreu i SPAK, Altin Dumani hedh poshtë akuzat e Metës në “Opinion”: Nuk e kam takuar kurrë McGonigal

Kreu i SPAK, Altin Dumani hedh poshtë akuzat e Metës në “Opinion”: Nuk e kam takuar kurrë McGonigal

Kreu i SPAK, Altin Dumani, në një reagim për Klan News ka mohuar akuzat e bëra nga ish-Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” kundrejt tij. Dumani shprehet se nuk e ka takuar kurrë Charles McGonigal dhe se gjithçka që thuhet në media është në vazhdën e akuzave të vazhdueshme e të...

in 2 hours
Pishtari olimpik nis rrugëtimin drejt Parisit

Pishtari olimpik nis rrugëtimin drejt Parisit

Pishtari për Lojërat Olimpike Paris 2024 u ndez në Olimpia, vendlindja e Olimpiadës së parë. Tashmë për flakën olimpike do të nisë një udhëtim prej më shumë se 5 mijë kilometrash, që do të përfundojë me hapjen e lojërave verore në muajin korrik. Përfaqësues të Komitetit Olimpik si edhe shumë qytetarë u mblodhën në stadium,...

in an hour
Mbi 62 mijë fermerë aplikojnë për subvencionim

Mbi 62 mijë fermerë aplikojnë për subvencionim

Mbi 62 mijë fermerë kanë aplikuar për të përfituar nga skema kombëtare e subvecionimit në bujqësi. Sipas këshilltares pranë Ministrisë së Bujqësisë Ermira Gjeçi, interes ka patur për të gjitha fushat përfshi dhe bashkimin e fermerëve, sidomos për serat. Ermira Gjeçi, këshilltare në Ministrinë e Bujqësisë: Mund të flasim diku te 250, 260 në total...

in an hour
Presidenti Begaj vizitë në shtëpinë e akademikut Rexhep Qosja

Presidenti Begaj vizitë në shtëpinë e akademikut Rexhep Qosja

Gjatë qëndrimit në Prishtinë, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, zhvilloi një vizitë në shtëpinë e akademikut Rexhep Qosja. Presidenti Begaj vlerësoi krijimtarinë e tij shkencore, letrare, artikujt kritikë me vlerë, si dhe veprimtarinë intelektuale. Qosja i shprehu Presidentit Begaj mbështetje në përpjekjet e përbashkëta për ruajtjen e identitetit kombëtar nëpërmjet respektimit të standardit të gjuhës...

in an hour
Përballje gjigandësh në “Etihad”

Përballje gjigandësh në “Etihad”

Manchester City do të presë Real Madridin në “Etihad Stadium” në sfidën çerekfinale të kthimit të Ligës së Kampioneve. Takimi i parë në “Bernabeu” u mbyll me rezultatin 3-3. Për anglezët shënuan Silva, Foden dhe Gvardiol, kurse për spanjollët Rodrygo dhe Valverde. City nuk është mposhtur në tri takimet e fundit kundër “Los Blankos”, të...

in 40 minutes
E qëlloi gruan pas koke kur po pinte kafenë e mëngjesit, detajet nga vrasja në Kosovë: Çifti kishte 3 fëmijë

E qëlloi gruan pas koke kur po pinte kafenë e mëngjesit, detajet nga vrasja në Kosovë: Çifti kishte 3 fëmijë

Një grua 43-vjeçare është vrarë në mëngjes në Pejë, dyshohet nga bashkëshorti i saj. Gazetarja Blerta Dalloshi Berisha ka mësuar se ajo ishte duke pirë kafenë e mëngjesit të shoqëruar nga një cigare kur bashkëshorti e ka qëlluar pas kokës me armë zjarri. Ai më pas ka lajmëruar policinë të cilët e kanë arrestuar dhe...

in 34 minutes
Dokumente false deri në 5 mijë Euro, zbulohet laboratori

Dokumente false deri në 5 mijë Euro, zbulohet laboratori

Një laborator i prodhimit të dokumenteve të falsifikuara u zbulua nga policia në Yzberisht. Në biznesin “UniTrans sh.p.k”, policia gjeti 37 vula të falsifikuara të institucioneve të ndryshme shtetërore brenda dhe jashtë Shqipërisë. Një pjesë e dokumenteve ishin të paplotësuara, gati për t’u shitur nga falsifikatorët. Drejtoria për Hetimin e Krimeve ekonomike dhe financiare zbuloi...

in 27 minutes
BE kushtëzon integrimin e Serbisë me normalizimin e raporteve me Kosovën

BE kushtëzon integrimin e Serbisë me normalizimin e raporteve me Kosovën

Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të grupit të quajtur COREPER, ka arritur marrëveshje për ndryshimin e kornizës negociuese për anëtarësimin e Serbisë, ndryshime të cilat thonë se zbatimi i Marrëveshjes në rrugën drejt normalizimit të raporteve me Kosovën, bëhet pjesë përbërse e kapitullit 35 të kësaj kornize. Në dokumentin e miratuar nga...

in 20 minutes