Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Instant Article

Sherr mes çiftit, 18-vjeçarja bën për spital të dashurin

Sherr mes çiftit, 18-vjeçarja bën për spital të dashurin

Një vajzë 18 vjeç është vënë në pranga nga Policia e Tiranës. E reja plagosi me mjet prerës ish të dashurin. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti për motive të dobëta. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit  Policisë Nr. 6 arrestuan shtetasen I. D., 18 vjeçe, banuese në Tiranë, pasi gjatë një...

Janar 9, 2024
Ishte zhdukur nga resorti luksoz, gjendet i vdekur sipërmarrësi dhe partnerja e tij

Ishte zhdukur nga resorti luksoz, gjendet i vdekur sipërmarrësi dhe partnerja e tij

Sipërmarrësi kanadez, Daniel Langlois dhe partnerja e tij janë gjetur të vdekur në Dominica, një shtet në Karaibe. Rrethanat e ngjarjes sipas asaj që shkruajnë mediat ndërkombëtare, janë të dyshimta. Trupi i Langlois dhe Dominique Marchand u zbuluan të Premten në një makinë të djegur. Çifti kishte humbur prej disa ditësh që kur ishin larguar...

Dhjetor 5, 2023
Emigrantët, Rama: Asnjë problem për Shëngjinin

Emigrantët, Rama: Asnjë problem për Shëngjinin

Meloni: Shqipëria po sillet si vend i BE edhe pse nuk është Kryeministri Edi Rama thotë se marrëveshja për marrjen e emigrantëve nga Italia është në përputhje me të gjitha ligjet ndërkombëtare. Në një intervistë për Corriere Della Sera, Rama siguron se nuk do të ketë asnjë problem për Shëngjinin. “Jo. Mbaj mend që ne...

Nëntor 7, 2023
BBC: Kompania që loboi për Bashën, e lidhur me rusët. U paguan fshehtas 500 mijë Dollarë në interes të tij

BBC: Kompania që loboi për Bashën, e lidhur me rusët. U paguan fshehtas 500 mijë Dollarë në interes të tij

Kompania “Biniatta Trade”, që ndihmoi Lulzim Bashën për lobim në Uashington para zgjedhjeve të 2017-ës rezulton të ketë rrënjë të fshehta në Moskë. Është një hetim i medias publike britanike BBC që ka nxjerrë detaje të reja për çështjen e shumëpërfolur të lobimit. Një mori dokumentesh të shtëna në dorë nga investigimi i BBC-së në...

Nëntor 2, 2023
Përballja me Çekinë, Sylvinho pritet të konfirmoje titullarët e Shtatorit

Përballja me Çekinë, Sylvinho pritet të konfirmoje titullarët e Shtatorit

Rikthimi i Armando Brojës dhe lënia jashtë e Odise Roshit ishte lëvizja e vetme në listën e Silvinjos për takimin ndaj Republikës Çeke. Hedhja pas krahëve e dëmtimit të rëndë në gju duket se e ka bindur teknikun për të marrë në skuadër Brojën. 22-vjeçari konsiderohet një armë e fortë për të thyer prapavijën kundërshtare,...

Tetor 7, 2023
Garry Kasparov: Rusia nuk ka të ardhme me Putin

Garry Kasparov: Rusia nuk ka të ardhme me Putin

Promovon në Tiranë librin “Jeta si lojë shahu” Është rikthyer në Tiranë tashmë jo si shahisti me rekordet më të mira në histori, por nën figurën e shkrimtarit.  Po flasim për kampionin e botës Garry Kasparov që me librin e tij të fundit “Jeta si një lojë shahu” rrëfen artin e luftës në lojë dhe...

Tetor 7, 2023
Rama në Berlin: Shqipëria, 100% jashtë ndikimit rus

Rama në Berlin: Shqipëria, 100% jashtë ndikimit rus

“BE të integrojë pa vonesë Ballkanin Perëndimor“ Pavarësisht se deklarohet optimist ekstremist, Edi Rama ku bëhet fjalë për një datë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE duke i dorëzuar, madje dhe 2030 e vendosur nga presidenti i Këshillit Europian nuk i duket një afat realist për anëtarësimin e rajonit tonë. I ftuar të jetë pjesë...

Shtator 29, 2023
Humbja me Shqipërinë, shkarkohet Santos

Humbja me Shqipërinë, shkarkohet Santos

Trajneri portugez nuk la gjurmë në kombëtaren polake Golat e Jasir Asanit dhe Mirlind Dakut shkarkojnë trajnerin e Polonisë. Fernando Santos nuk është më trajner i skuadrës polake, pasi është shkarkuar këtë të mërkurë. Lajmin e bëri të ditur Federata Polake e Futbollit në një komunikatë zyrtare, ku thuhet se që nga data 13 Shtator...

Shtator 13, 2023
Shtyhet vendimi për Dritan Goxhajn, flet avokati

Shtyhet vendimi për Dritan Goxhajn, flet avokati

Gjykata e Tiranës ka shtyrë vendimin për ish-luftëtarin e UÇK-së, Dritan Goxhaj. Avokati i Goxhajt, Ardian Visha, tregoi për mediat se pse nuk duhet ekstraduar klienti i tij.  “Dritani kërkohet për t’u ekstraduar drejt Mbretërisë së Holandës, jo drejt territorit të Kosovës. Një raport ekstradues ka një parim të shenjtë në ndërtimin e tij dhe...

Shtator 12, 2023
Gjimshiti ëndërron europianin: Shpresojmë, ndoshta është viti i duhur

Gjimshiti ëndërron europianin: Shpresojmë, ndoshta është viti i duhur

Berat Gjimshiti u shpreh pas ndeshjes ndaj Çekisë (Lexo më shumë) kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje fizikisht shumë të mirë. Kujtojmë që mbrojtësi në vitin 2016 u la jashtë skuadrës që iku në Francë, por kjo nuk donte të thoshte dorëzim për Gjimshitin. E tashmë ai u shpreh se shpreson që ky vit të jetë ai...

Shtator 7, 2023