Kënga Magjike – Nata e dytëKënga Magjike – Nata e dytë

20:27 05/12/2019

Tre netë magjike me artistë shqiptarë dhe të huaj. Për herë të parë Kënga Magjike vjen në formatin International. 30 artistë Big dhe 18 New Artist, në 3 netë do të sjellin performanca magjike. 

KLIKONI FOTON PËR TË NDJEKUR FESTIVALIN
"KËNGA MAGJIKE" LIVE NË VR

Është "Kënga Magjike" – më e motivuar se kurrë. #këndojpërtëndërtuar

Për të votuar këngëtarët tuaj të preferuar dërgoni mesazh me tekst "VOD XX" ku XX është kodi i këngëtarit në numrin 0697000017

Nata e dytë: Big & Big International:

A mjaftoj une pa ty - DYLAN, Zemres - EGZONA ADEMI, Ma zgjat doren - ENEDA TARIFA, Nuk ta fal - GENTI DEDA, Dua - Kachinari, Ishe ti - INIS NEZIRI, Nuk do qaj - JULIANA PASHA, Pema e jetes - KASTRO ZIZO, Ti m'ke rrit - LIND ISLAMI, Veren ku ma le - ORGESA ZAIMI, Per mua - REA NUHU, Shije tradhetie - SONI MALAJ. Monsters - Tamara Todevska, Miracle - Veronica Liberati.

New Artist & New International Artist:

Me'achshav - Judah Gavra, Endacake zemre - KLEA KASEMI, Ndryshe - KHUBA, Μάλλον τρελαίνομαι - MARIA KIOU, Kot me fol tani - RIGERSA ZEFI, Me vone - SARA BAJRAKTARI, Com'e' possibile - SISMA, Rock n'Roll - Urban Band, Si me t'lon - Xheisara

Të ngjashme