Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Lajmet kryesore

Lajme Tv Klan 03 Shtator 2021, ora 15:30

Lajme Tv Klan 03 Shtator 2021, ora 15:30

Spiker: Anjola Hamzaj

Shtator 3, 2021
Sot hapet kufiri me Greqinë

Sot hapet kufiri me Greqinë

Prej ditës së sotme hapen kufijtë me Greqinë për të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga vendi ynë. Shteti fqinj ka vendosur lejimin e kalimit të të gjithë qytetarëve si për qëllime familjare dhe turistike, bazuar edhe në vendimin e Komisionit Europian që ka përcaktuar Shqipërinë si vend të sigurt. Pas këtij vendimi, të shumtë kanë...

Qershor 19, 2021
Dënohet me 1 vit burg ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës

Dënohet me 1 vit burg ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës

Rami u shpall fajtore për prishjen e dy banesave me leje Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit e ka shpallur fajtore dhe e ka dënuar me 1 vit burgim ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës Zamira Rami për shpërdorim detyre. Gjithsesi ish-kryebashkiakja e LSI-së nuk do të qendrojë në qeli pasi gjykata ka vendosur pezullimin...

Qershor 17, 2021
Takimi Kurti-Vuçiç në 15 Qershor

Takimi Kurti-Vuçiç në 15 Qershor

Kryeministri i Kosovës nuk e quan vazhdim të dialogut Të martën do të mbahet takimi mes Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë, Kurti-Vuçiç do të mbahet më 15...

Qershor 9, 2021
Berisha: Kisha ndërmend të jepja dorëheqjen si deputet

Berisha: Kisha ndërmend të jepja dorëheqjen si deputet

Ish-Kryeministri Sali Berisha do të jepte dorëheqjen si deputet nëse Partia Demokratike do të fitonte zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Këtë deklaratë Berisha e ka bërë në studion e Zonë e Lirë në Tv Klan, ku ka thënë se besonte që opozita do të fitonte zgjedhjet. Por duke komentuar edhe vendimin “non grata” të SHBA...

Qershor 4, 2021
Berisha: Jam përgjegjës për veprimet e fëmijëve të mi, marr përsipër çdo provë nëse ka kundër tyre

Berisha: Jam përgjegjës për veprimet e fëmijëve të mi, marr përsipër çdo provë nëse ka kundër tyre

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaron se është përgjegjës për çdo veprim të fëmijëve të tij, z.Shkëlzen Berisha dhe znj.Argita Malltezi. I ftuar në emisionin Zonë e Lirë në Tv Klan, Berisha tha se merr përsipër çdo provë nëse del kundër fëmijëve të tij. Këto deklarata, ish-Kryeministri i bëri duke komentuar lidhur me vendimin e SHBA që...

Qershor 4, 2021
Vrasje me armë zjarri në Tepelenë

Vrasje me armë zjarri në Tepelenë

Çajup Selimi u qëllua me pistoletë në qendër të qytetit Ky është 45-vjeçari Çajup Selimi, i cili mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e së martës në Tepelenë. Ngjarja ndodhi rreth orës 21 e 15 minuta në lagjen “15 Shtatori” dhe ai është qëlluar disa herë me pistoletë në rrethana ende të paqarta nga...

Qershor 1, 2021
Samsung licencon “Klani Im” edhe në 5 shtete

Samsung licencon “Klani Im” edhe në 5 shtete

Tani shkarkohet edhe në SHBA, Norvegji, Danimarkë, Suedi e Belgjikë Samsung Tizen licenson platformën “Klani Im” edhe për territoret e 5 shteteve të tjera. Prej ditës së enjte, kompania e madhe Samsung ka miratuar shkarkimin e aplikacionit tonë në televizorët e kësaj marke edhe në territorin e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, Norvegjisë, Danimarkës, Suedisë...

Maj 27, 2021
Basha: 25 Prilli masakër elektorale e regjimit Rama-Doshi

Basha: 25 Prilli masakër elektorale e regjimit Rama-Doshi

“Kjo betejë kërkon një lidership të vendosur dhe të sprovuar” 25 Prilli për të është një masakër elektorale ndaj dhe votën e demokratëve të Gjirokastrës e kërkoi për të vijuar betejën për demokracinë, që sipas Lulzim Bashës e ndali regjimi Rama-Doshi. “Një masakër zgjedhore e padiskutueshme, një padrejtësi kombëtare jo ndaj nesh që ishim dhe...

Maj 27, 2021
Hiqen maskat në ambientet e jashtme, shtyhet ora policore

Hiqen maskat në ambientet e jashtme, shtyhet ora policore

Nga 1 Korriku kthehen shikuesit në stadiume e teatro Duke filluar nga 1 Qershori maska nuk do të jetë më një detyrim në mjediset e jashtme por vetëm në transportin publik dhe mjedise të mbyllura. Ky është vetëm një nga vendimet e Komitetit Teknik të Ekspertëve për Covid, në kuadër të lehtësimit të masave për...

Maj 27, 2021