Me mungesën e Mbappe të dëmtuar, në ndeshjen ndaj Holandës Didier Deschamps zgjodhi kampionin  e Spanjë dhe fituesin e Ligës së Kampionëve me Real Madrid, Aurélien Tchouaméni.

Mesfushori pas përfundimit të ndeshjes tha tulipanët luajtën mirë dhe se ndaj tyre morën një pikë të vlefshme.

Tchouaméni: Sigurisht që e kishim përgatitur ndeshjen, Secili nga mesfushorët që do të sulmonte do të duhej të sigurohej se ishte i mbuluar në pozicioni ti tij në mbrojtje. Trajneri kërkon që të jemi solidë në mbrojtje pa lënë pas dore sulmi,. Hasëm më shumë vështirësi nga sa mendonim, megjithatë S’duhet harruar cilësia e Holandës që na vuri jo pak në vështirësi. Sidoqoftë, është një pikë e mirë”.