Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Euro 2024

Euro 2024| Shpërtheu në lot pas barazimit, Calafiori: Dua të luaj çerekfinalen

Euro 2024| Shpërtheu në lot pas barazimit, Calafiori: Dua të luaj çerekfinalen

Me personalitetin e një mbrojtësi të madh ai nisi aksionin në mintutën e 98-të dhe pasoi për Zaccagni-n që atë top e shndërroi në gol kualifikues në ndeshjen kundër Kroacisë Calafiori me këtë asistim e “shlyeu” autogolin ndaj Spanjës dhe sapo u shënua goli shpërtheu në lot në fushë dhe vrapoi për të përqafuar trajnerin...

1 orë
Euro 2024| Trajneri spanjoll De la Fuente: 9 pikë dhe asnjë gol i pësuar, jemi krenarë

Euro 2024| Trajneri spanjoll De la Fuente: 9 pikë dhe asnjë gol i pësuar, jemi krenarë

Trajneri i Spanjës, Luis De la Fuente në konferencë për mediat pas ndeshjes me Shqipërinë tha se ndihet krenar për arritjen e ekipit të tij në tri ndeshjet e para të evropianit. Luis De la Fuente: Ne jemi tani më të lirë që të ëndërrojmë, por përsëri duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë. Secila...

2 orë
Euro 2024 | Strakosha: Meritonin kualifikimin, e humbëm ndaj Kroacisë

Euro 2024 | Strakosha: Meritonin kualifikimin, e humbëm ndaj Kroacisë

Portieri i Kombëtares, Thomas Strakosha, për Tv Klan, deklaroi se Shqipëria meritonte të vazhdonte rrugëtimin në Europian. Sipas tij, kualifikimin kuqezinjtë e humbën në ndeshjen me Kroacinë. Në lidhje me ndeshjen ndaj Spanjës, Strakosha deklaroi se nga mbrapa dukej sikur ekipi nuk kishte besim. “Ky Europian më lë shije të këqija. Kemi merituar të kualifikoheshim....

2 orë
Euro 2024 | Armand Duka: Duhet të jemi krenarë për Kombëtaren, u dhamë bukuri tribunave

Euro 2024 | Armand Duka: Duhet të jemi krenarë për Kombëtaren, u dhamë bukuri tribunave

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, nëpërmjet një postimi në profilin e tij, shkruan se pavarësisht eliminimit nga Europianit, të gjithë duhet të jenë krenarë për Kombëtaren shqiptare. Duka shkruan se është krenari, sepse tifozët, u dhanë bukuri tribunave me ngjyrat kuqezi. “Faleminderit! Jemi jashtë Euro 2024, pas tre ndeshjesh në një grup...

2 orë
Euro 2024 | Humbja ndaj Spanjës, Nedim Bajrami: Nuk na eci me golat

Euro 2024 | Humbja ndaj Spanjës, Nedim Bajrami: Nuk na eci me golat

Mesfushori i Shqipërisë, Nedim Bajrami, foli për Tv Klan, pas ndeshjes, ku Kombëtarja kuqezi u mposht minimalisht nga Spanja dhe u eliminua nga Europiani. Bajrami deklaroi se Europiani, ishte një eksperiencë e madhe për të gjithë, ndërsa falënderoi të gjithë tifozët për mbështetjen. I pyetur për humbjen me Spanjën, futbollisti u shpreh se ekipi bëri...

3 orë
Euro 2024 | Skela: Shqipëria duhet të jetë më ofensive, të analizohen gabimet e Europianit

Euro 2024 | Skela: Shqipëria duhet të jetë më ofensive, të analizohen gabimet e Europianit

Ish-futbollisti i Kombëtares, Ervin Skela, foli në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, pas humbjes dhe eliminimit të Shqipërisë nga Europiani. Skela deklaroi se kuqezinjtë ishin në grup të vështirë, por u prezantuan në mënyrën më të mirë të mundshme. Sipas tij, ekipi ka mundësinë për të bërë më shumë, ndërsa theksoi se stafi duhet të...

3 orë
Euro 2024| Analisti Arjan Peço: E pakuptimtë që Muçi nuk gjen hapësira në Kombëtare

Euro 2024| Analisti Arjan Peço: E pakuptimtë që Muçi nuk gjen hapësira në Kombëtare

Në emisonin “Kampionët” të transmetuar në TV Klan, analisti Arjan Peço u shpreh se nuk arrin të kuptojë pse nuk i është dhënë hapësirë sulmuesit Ernest Muçi. Sipas Peços lojtari ka karakteristika që të një sulmuesi që i mungon prej vitesh ekipit tonë kombëtar. Peço: Është normale që Silvinjo motivon ekipin në daljet për mediat....

3 orë
Euro 2024 | Broja pas ndeshjes me Spanjën: Kisha qejf të luaja më shumë

Euro 2024 | Broja pas ndeshjes me Spanjën: Kisha qejf të luaja më shumë

“Kisha pasur qejf të luaja më shumë”, kështu është shprehur për mikrofonin e Tv Klan futbollisti i Kombëtares Armando Broja. Në një prononcim për gazetarin Glend Tafaj, Broja është shprehur se do të kishte dashur që të ishte në fushë dhe në ndeshjen me Kroacinë teksa ka shtuar se është trajneri ai që i merr...

3 orë
Euro 20224 | Seferi: Me pak fat mund ta kishim fituar sfidën me Spanjën, ndeshja me Italinë më e dobëta

Euro 20224 | Seferi: Me pak fat mund ta kishim fituar sfidën me Spanjën, ndeshja me Italinë më e dobëta

Shqipëria u mposht në ndeshjen e fundit të Grupit B nga Spanja. Kuqezinjtë humbën me rezultatin 0-1 ndaj Spanjës, duke mbyllur kështu edhe rrugëtimin në Europian. Taulant Seferi në një prononcim për mediat pas përfundimit të ndeshjes u shpreh se me pak fat mund ta kishim fituar ndeshjen ndaj Spanjës. Seferi i cili nuk u...

3 orë
Euro 2024 | Silvinjo: Largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

Euro 2024 | Silvinjo: Largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

Trajneri i Shqipërisë, Silvinjo, foli për Tv Klan, pas ndeshjes me Spanjën, ku kuqezinjtë u mposhtën minimalisht dhe u eliminuan nga Europiani. Tekniku kuqezi deklaroi se nuk është i kënaqur me rezultatin, por Kombëtarja shqiptare largohet me kokën lart nga Euro 2024, për paraqitjet e treguara nga lojtarët. Sipas tij, shumë lojtarë ishin të rinj...

3 orë