Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Lajme Euro 2024

Kombëtarja, Zenelaj: Nuk e diskutoj më kalimin e grupit, parashikoj pjesëmarrjen në Botëror

Kombëtarja, Zenelaj: Nuk e diskutoj më kalimin e grupit, parashikoj pjesëmarrjen në Botëror

Në emisionin “Kampionët” sot në Tv Klan janë ende të freskëta emocionet e rrugëtimit të kombëtares kuqezi në Kampionatin Europian, ashtu sikundër janë për të gjithë tifozët shqiptarë. Aktori Gentian Zenelaj tregon emocionet e këtij Europiani. “Kam shijuar çdo sekondë të kombëtares sonë në fushë”, është shprehur aktori. Ndërkaq gjatë fjalës së tij të më...

6 orë
Haxhia parashikon të ardhme të ndritur: Dikur u qepëm pas Januzajt, nga Italia dhe Anglia do na vijnë shumë lojtarë

Haxhia parashikon të ardhme të ndritur: Dikur u qepëm pas Januzajt, nga Italia dhe Anglia do na vijnë shumë lojtarë

Menaxheri i futbollit, Sokol Haxhia, parashikon një të ardhme të ndritur për Kombëtaren shqiptare. Në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, referuar mungesës së lojtarëve nga kampionati vendas, Haxhia tha se kjo ndodh, sepse Shqipëria ka luksin të marrë lojtarë nga kampionatet elitare. Sipas tij, brezi i fëmijëve të emigrantëve në Angli dhe Itali, do të...

6 orë
Momenti më emocionues, Bogdani: Himni dhe pastaj ai gol i Bajramit

Momenti më emocionues, Bogdani: Himni dhe pastaj ai gol i Bajramit

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Erjon Bogdani, tregoi në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, emocionet e ndeshjeve të Shqipërisë në Europian. Sipas tij, ekipi duhet të luajë më shumë në kompeticione të tilla, për shkak të asaj që dhuron te tifozët. Bogdani zbuloi se për të momenti më emocionues ishte goli i parë i Bajramit ndaj Italisë,...

6 orë
“Topi i Artë” për Carvajal? Bushi dhe Gjasula janë në një mendje

“Topi i Artë” për Carvajal? Bushi dhe Gjasula janë në një mendje

Në studion e “Kampionëve” në Tv Klan, u fol për fituesin e mundshëm të “Topit të Artë”. Referuar trofeve të fituar, Dani Carvajal, mund të ishte një nga alternativat për të marrë çmimin prestigjioz, por nuk është i këtij mendimi Alban Bushi. Trajneri deklaroi se “Topin e Artë”, zakonisht e marrin ata që tregojnë spektakël...

7 orë
Erjon Bogdani: Spanja e meritoi fitimin e Europianit

Erjon Bogdani: Spanja e meritoi fitimin e Europianit

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Erjon Bogdani, mendon se Spanja e meritoi fitimin e Europianit. Në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, Bogdani deklaroi se iberikët u treguan një skuadër kompakte. Sipas tij, skuadra e De La Fuente-s, vuajti pak vetëm ndaj Gjermanisë. “Spanja e meritoi ta fitonte këtë Europian. Kishin një mesfushë, që jo vetëm mbanin topin,...

7 orë
Euro 2024 | Opta shpall formacionin më të mirë të turneut

Euro 2024 | Opta shpall formacionin më të mirë të turneut

Spanja dominon ekipin e turneut të Opta-s në Euro 2024 pas fitores në finale 2-1 të së dielës ndaj Anglisë, një rezultat që u dha iberikëve një tjetër rekord, kurorën e katërt evropiane. Pesë lojtarë të La Roja-s e gjejnë veten në 11-n e bazuar në statistikat e Opta-s, por ata gjithashtu kontribuojnë me surprizën...

8 orë
“Spanja nuk mund të fitonte europianin me mbrojtësin e majtë të Chelsea në fushë”, Cucurella ironizon Gary Neville

“Spanja nuk mund të fitonte europianin me mbrojtësin e majtë të Chelsea në fushë”, Cucurella ironizon Gary Neville

Marc Cucurella ka ironizuar në rrjete sociale Gary Neville. Eksperti i ITV, Neville tha gjatë një transmetimi se Spanja nuk mund të fitonte Euro me mbrojtësin e majtë të Chelsea në fushë. Neville dyshonte se Cucurella nuk ishtë në nivelin e duhur për të qenë në formacionin e La Roja-s. Neville e bëri komentin më...

8 orë
Euro 2024 | Carvajal dhe Nacho me një arritje të veçantë

Euro 2024 | Carvajal dhe Nacho me një arritje të veçantë

Dani Carvajal dhe Nacho janë vetëm lojtarët e 11-të dhe të 12-të që arrijnë të fitojnë Kampionatin Evropian dhe Ligën e Kampionëve në të njëjtin sezon. Ata i janë bashkuar një grupi të vogël lojtarësh që kanë fituar dy trofe të mëdhenj në një sezon. Carvajal dhe Nacho fituan Ligën e Kampionëve me Real Madridin...

9 orë
Southgate drejt largimit, në Angli zbulojnë kandidatët për stolin e kombëtares

Southgate drejt largimit, në Angli zbulojnë kandidatët për stolin e kombëtares

Humbja në finalen e Europianit, mund të ketë qenë ndeshja e fundit për trajnerin Gareth Southgate, në stolin e Anglisë. Siç kishte njoftuar edhe para Euro 2024, gjasat që tekniku 53-vjeçar të largohet nga drejtimi i “tre luanëve”, janë të mëdha. Në këtë situatë, në Angli kanë dalë emrat e parë që mund të zëvendësojnë...

10 orë
“Gol” edhe jashtë fushe, Yamal prezanton të dashurën në finalen e Europianit

“Gol” edhe jashtë fushe, Yamal prezanton të dashurën në finalen e Europianit

Lamine Yamal, ishte padyshim lojtari më i spikatur në Europianin, që u fitua nga Spanja. Ylli i Barcelonës, i mahniti të gjithë me paraqitjet e tij, ndërsa vendosi edhe disa rekorde. Sulmuesi u bë lojtari më i ri që shënon në një Europian dhe këtë e arriti në moshën 16-vjeçare, me golin ndaj Francës në...

Korrik 15, 2024