Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Euro 2024 Gossip

“Gol” edhe jashtë fushe, Yamal prezanton të dashurën në finalen e Europianit

“Gol” edhe jashtë fushe, Yamal prezanton të dashurën në finalen e Europianit

Lamine Yamal, ishte padyshim lojtari më i spikatur në Europianin, që u fitua nga Spanja. Ylli i Barcelonës, i mahniti të gjithë me paraqitjet e tij, ndërsa vendosi edhe disa rekorde. Sulmuesi u bë lojtari më i ri që shënon në një Europian dhe këtë e arriti në moshën 16-vjeçare, me golin ndaj Francës në...

Korrik 15, 2024
Euro 2024, sukses për Gjermaninë

Euro 2024, sukses për Gjermaninë

Drejtori i turneut të Kampionatit Europian, Philipp Lahm ka komentuar mbarëvajtjen e kompeticionit që u mbajt në Gjermani nga 14 Qershori deri më 14 Korrik. Legjenda e futbollit botëror dhe jo vetëm, pranoi se emocionet kanë qenë të mëdha për atë që është dhuruar në fushën e lojës. “Jam shumë i kënaqur për atë që...

Korrik 14, 2024
Euro 2024 | Bashkëshortja e Cucurella-s: Marc është shumë supersticioz

Euro 2024 | Bashkëshortja e Cucurella-s: Marc është shumë supersticioz

Katalanasi Cucurella u fishkëllye nga turma gjermane sa herë që prekte topin në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Francës. Gjermanët nuk ia falën atë prekje të topit me dorë gjatë çerekfinales kundër Gjermanisë. Claudia Rodríguez, gruaja e mbrojtësit të Chelseat dhe kombëtares spanjolle ka zbuluar disa detaje për një nga mbrojtësit më të spikatur të këtij turneu....

Korrik 14, 2024
Euro 2024 trampolinë për Dani Olmo

Euro 2024 trampolinë për Dani Olmo

Performanca fenomenale e Dani Olmo në Euro 2024 nuk ka kaluar pa u vënë re. Manchester City ka arritur akordin për fantazistin spanjoll. Shifër prej 60 milionë euro të cilat do të depozitoheshin në arkat Lajpzig, me afatin e fundit që është përcaktuar e marta. Olmo mund të zëvendësojë Kevin De Bruyne në “Etihad Stadium”....

Korrik 14, 2024
Shuma marramendëse që përfiton Anglia nëse fiton Euro 2024

Shuma marramendëse që përfiton Anglia nëse fiton Euro 2024

Fitimi i Euro 2024, jo vetëm që do të bëjë që futbollistët e Anglisë të hyjnë në histori, por do t’i bëjë ata edhe mjaft të pasur. Sipas tabloidit britanik “The Sun”, nëse “Tre luanët” mundin “La Roja”, atëherë në total do të përfitojnë 1 miliardë paundë. Duke e udhëhequr përfaqësuesen në finale, trajneri Gareth...

Korrik 14, 2024
Finalja e Euro 2024, atmosferë unike në Berlin!

Finalja e Euro 2024, atmosferë unike në Berlin!

Tifozët e Anglisë dhe të Spanjës e kanë ndezur atmosferën në Berlin në pritje të finales së Euro 2024. Mbështetësit nga të dyja palët kanë brohoritur dhe kënduar për ekipet e zemrës. Të dyja kombëtaret përballen për herë të parë në një turne të madh që nga Euro 1996, kur “Tre luanët” mposhtën “Furinë e...

Korrik 14, 2024
Euro 2024 | Siguroi finalen e tretë në historinë e Tre Luanëve, njihuni me familjen e trajnerit Southgate

Euro 2024 | Siguroi finalen e tretë në historinë e Tre Luanëve, njihuni me familjen e trajnerit Southgate

Gareth Southgate ka pasur shumë kritika gjatë këtij turneu. Me Anglinë e cilësuar si një nga favoritet, skuadra e drejtuar nga trajneri 53-vjeçar nuk ka pati një rrugëtim të lehtë deri në finale. Pavarësisht kësaj të dielën përballen me Spanjën. Kjo është finalja e dytë e Tre Luanëve në një europian dhe kanë shkuar gjithsej...

Korrik 13, 2024
Euro2024 | Mesazhi i princit të Wellsit për kombëtaren

Euro2024 | Mesazhi i princit të Wellsit për kombëtaren

Princi i Wellsit ka inkurajuar Anglinë që të përfundojë punën me një mesazh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës.  “Ne jemi shumë krenarë për të gjithë ju! Vetëm një përpjekje të fundit për të përfunduar punën! Dilni aty dhe tregojini botës se çfarë mund të bëni! Ne besojmë!”, ishte mesazhi i Princit në rrjetet...

Korrik 13, 2024
Finalja e Euro 2024, mijëra supermarkete do të mbyllen më herët në Angli

Finalja e Euro 2024, mijëra supermarkete do të mbyllen më herët në Angli

Mijëra supermarkete Tesco Express në Angli do të mbyllen më herët të dielën për finalen e Euro 2024. Shitësi më i madh ushqimor në Mbretërinë e Bashkuar Tesco tha se më shumë se 1,800 dyqanet e tij Express do të mbyllen në orën 19:30 në vend të orës 22:00 ose 23:00 për të lejuar punonjësit...

Korrik 12, 2024
“Vetëm gjuan me shkelma”/ Marina Vjollca ‘parashikon’ të ardhmen e djalit të Evi Reçit

“Vetëm gjuan me shkelma”/ Marina Vjollca ‘parashikon’ të ardhmen e djalit të Evi Reçit

Evi Reçi dhe Kledi Hysa e kaluan me sukses testin e Marina Vjollcës në spektaklin “Kampionët” në Tv Klan, e cila i quajti “çifti ideal”. Mes batutave nga Genti për kuicin, Evi Reçi tha se djali vetëm  shkelmon. Me këtë të dhënë, Marina Vjollca ‘zbuloi‘ edhe pozicionin që ai do të ketë kur të bëhet...

Korrik 11, 2024