1 viktimë dhe 15 raste të reja me Covid në 24 orë

24 orët e fundit kanë shënuar një rritje të lehtë të shifrave të pandemisë në Kosovë.

Autoritetet njoftuan për 1 viktimë duke e çuar në 2265 numrin e jetëve të humbura që nga nisja e epidemisë.

Nga 2144 testime të kryera kanë rezultuar 15 raste të reja pozitive. 11 persona janë shëruar por mbeten ende 107 raste aktive.

Tv Klan