Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kombëtarja Euro 2024

Euro 2024 | Strakosha: Meritonin kualifikimin, e humbëm ndaj Kroacisë

Euro 2024 | Strakosha: Meritonin kualifikimin, e humbëm ndaj Kroacisë

Portieri i Kombëtares, Thomas Strakosha, për Tv Klan, deklaroi se Shqipëria meritonte të vazhdonte rrugëtimin në Europian. Sipas tij, kualifikimin kuqezinjtë e humbën në ndeshjen me Kroacinë. Në lidhje me ndeshjen ndaj Spanjës, Strakosha deklaroi se nga mbrapa dukej sikur ekipi nuk kishte besim. “Ky Europian më lë shije të këqija. Kemi merituar të kualifikoheshim....

2 orë
Euro 2024 | Armand Duka: Duhet të jemi krenarë për Kombëtaren, u dhamë bukuri tribunave

Euro 2024 | Armand Duka: Duhet të jemi krenarë për Kombëtaren, u dhamë bukuri tribunave

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, nëpërmjet një postimi në profilin e tij, shkruan se pavarësisht eliminimit nga Europianit, të gjithë duhet të jenë krenarë për Kombëtaren shqiptare. Duka shkruan se është krenari, sepse tifozët, u dhanë bukuri tribunave me ngjyrat kuqezi. “Faleminderit! Jemi jashtë Euro 2024, pas tre ndeshjesh në një grup...

2 orë
Euro 2024 | Humbja ndaj Spanjës, Nedim Bajrami: Nuk na eci me golat

Euro 2024 | Humbja ndaj Spanjës, Nedim Bajrami: Nuk na eci me golat

Mesfushori i Shqipërisë, Nedim Bajrami, foli për Tv Klan, pas ndeshjes, ku Kombëtarja kuqezi u mposht minimalisht nga Spanja dhe u eliminua nga Europiani. Bajrami deklaroi se Europiani, ishte një eksperiencë e madhe për të gjithë, ndërsa falënderoi të gjithë tifozët për mbështetjen. I pyetur për humbjen me Spanjën, futbollisti u shpreh se ekipi bëri...

3 orë
Euro 2024 | Skela: Shqipëria duhet të jetë më ofensive, të analizohen gabimet e Europianit

Euro 2024 | Skela: Shqipëria duhet të jetë më ofensive, të analizohen gabimet e Europianit

Ish-futbollisti i Kombëtares, Ervin Skela, foli në emisionin “Kampionët” në Tv Klan, pas humbjes dhe eliminimit të Shqipërisë nga Europiani. Skela deklaroi se kuqezinjtë ishin në grup të vështirë, por u prezantuan në mënyrën më të mirë të mundshme. Sipas tij, ekipi ka mundësinë për të bërë më shumë, ndërsa theksoi se stafi duhet të...

3 orë
Euro 2024 | Broja pas ndeshjes me Spanjën: Kisha qejf të luaja më shumë

Euro 2024 | Broja pas ndeshjes me Spanjën: Kisha qejf të luaja më shumë

“Kisha pasur qejf të luaja më shumë”, kështu është shprehur për mikrofonin e Tv Klan futbollisti i Kombëtares Armando Broja. Në një prononcim për gazetarin Glend Tafaj, Broja është shprehur se do të kishte dashur që të ishte në fushë dhe në ndeshjen me Kroacinë teksa ka shtuar se është trajneri ai që i merr...

3 orë
Euro 20224 | Seferi: Me pak fat mund ta kishim fituar sfidën me Spanjën, ndeshja me Italinë më e dobëta

Euro 20224 | Seferi: Me pak fat mund ta kishim fituar sfidën me Spanjën, ndeshja me Italinë më e dobëta

Shqipëria u mposht në ndeshjen e fundit të Grupit B nga Spanja. Kuqezinjtë humbën me rezultatin 0-1 ndaj Spanjës, duke mbyllur kështu edhe rrugëtimin në Europian. Taulant Seferi në një prononcim për mediat pas përfundimit të ndeshjes u shpreh se me pak fat mund ta kishim fituar ndeshjen ndaj Spanjës. Seferi i cili nuk u...

3 orë
Euro 2024 | Silvinjo: Largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

Euro 2024 | Silvinjo: Largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

Trajneri i Shqipërisë, Silvinjo, foli për Tv Klan, pas ndeshjes me Spanjën, ku kuqezinjtë u mposhtën minimalisht dhe u eliminuan nga Europiani. Tekniku kuqezi deklaroi se nuk është i kënaqur me rezultatin, por Kombëtarja shqiptare largohet me kokën lart nga Euro 2024, për paraqitjet e treguara nga lojtarët. Sipas tij, shumë lojtarë ishin të rinj...

3 orë
Euro 2024 | Largimi nga Europiani, Gjimshiti: Treguam ndeshje të mira, është eksperiencë që të rrit në karrierë

Euro 2024 | Largimi nga Europiani, Gjimshiti: Treguam ndeshje të mira, është eksperiencë që të rrit në karrierë

Kapiteni i Kombëtares, Berat Gjimshiti është shprehur se kanë bërë ndeshje të mira në Euro 2024, teksa ka shtuar se është eksperiencë që të rrit në karrierë. Në një prononcim për gazetarin Glend Tafaj në një lidhje direkte për emisionin “Kampionët” në Tv Klan, Gjimshiti ka thënë se mund të kishin bërë dhe më mirë,...

3 orë
Euro 2024 | Tirana “vishet” kuqezi, atmosferë feste në kryeqytet

Euro 2024 | Tirana “vishet” kuqezi, atmosferë feste në kryeqytet

Shqipëria dhe Spanja përballen sot për ndeshjen e fundit në grupe të Euro 2024. Gazetari Maksi Rama, për Klan News tregon emocionet live nga “fan zone” në sheshin “Skënderbej” e cila shihet që është veshur në ngjyrat kuqezi të Kombëtares shqiptare. Tifozët e shumtë kanë mbushur rrugët edhe të qyteteve të tjera të Shqipërisë. Nuk...

6 orë
Euro 2024 | Mbyllet rrugëtimi i Shqipërisë në Europian, Spanja fiton me rezultatin 0-1

Euro 2024 | Mbyllet rrugëtimi i Shqipërisë në Europian, Spanja fiton me rezultatin 0-1

Shqipëria u mposht minimalisht në ndeshjen e fundit të Grupit B nga Spanja. Kuqezinjtë humbën 0-1 ndaj Spanjës, duke mbyllur kështu edhe rrugëtimin në Europian. Vendosi një gol i shënuar nga Ferran Torres në minutën e 13-të. Pjesa e parë foli më shumë për spanjollët, ndërsa në të dytën, Shqipëria iu afrua golit të barazimit,...

6 orë