Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Rezultatet Euro 2024

De La Fuente tejet i lumtur me kualifikimin: Yamal është gjenial!

De La Fuente tejet i lumtur me kualifikimin: Yamal është gjenial!

Trajneri Luis de la Fuente nuk i ka kursyer elozhet për talentin Lamine Jamal, i cili kontribuoi në fitoren e Spanjës kundër Francës. Tekniku i “La Roja” ndërsa vlerësoi gjenalitetin e 16 vjeçarit, theksoi se kërkon nga ai që të punojë me përulësi, “Pamë një prekje prej gjeniu nga një lojtar që duhet të kujdesemi...

Korrik 10, 2024
Euro 2024 ka prodhuar 108 gola

Euro 2024 ka prodhuar 108 gola

Euro 2024 ka hyrë në fazën më të zjarrtë të tij. Tashmë janë mësuar dy çiftet gjysmëfinaliste, ku Spanja sfidon Francën më 9 korrik ndërsa një ditë më vonë, Holanda mat forcat me Anglinë. Në total janë shënuar 108 gola deri më tani, ku 9 janë autogola. 8 gola u shënuan në 4 takimet çerekfinale,...

Korrik 7, 2024
Euro 2024 | Zvicra gati për çerekfinalen me Anglinë

Euro 2024 | Zvicra gati për çerekfinalen me Anglinë

Vetëm një humbje në 18 ndeshjet e fundit e shndërrojnë Zvicrën në kundërshtarin ideal të Anglisë në çerekfinalen e Euro2024. Helvetët i dhanë dorën e fundit përgatitjeve për sfidën e Dyseldorfit, 90 minutësh ku shqiptarët Xhaka dhe Shaqiri kërkojnë të shkruajnë historinë, pasi shpresojnë të kalojnë në  raundin gjysmëfinal. Shtatë golat e Zvicrës në Euro...

Korrik 5, 2024
Euro 2024 | Zbuloni cila është skuadra favorite për të fituar Europianin

Euro 2024 | Zbuloni cila është skuadra favorite për të fituar Europianin

Me çiftet çerekfinaliste të përcaktuar tashmë, Euro2024 ka hyrë në fazën e saj më interesante. Përballje të forta premtohen në 4 sfidat e këtij raundi, nga ku do të zbulohen edhe skuadrat gjysmëfinaliste. Anglia mbetet sërish skuadra favorite për të fituar Europianin. “Tre Luanët” nuk kanë qenë bindës në fushën e lojës, duke koleksionuar tre...

Korrik 3, 2024
Euro 2024 | Portugalia “fluturon” në çerekfinale, Costa eliminon Slloveninë pas penalltive

Euro 2024 | Portugalia “fluturon” në çerekfinale, Costa eliminon Slloveninë pas penalltive

FORMACIONET ZYRTARE: Portugalia: Diogo Costa, Joao Cancelo, Ruben Dias, Pepe, Nuno Mendes, Bruno Fernandes, Palhinha, Vitinha, Bernardo Silva, Ronaldo, Leao Sllovenia: Oblak, Balkovec, Bijol, Drkusic, Karnicnik, Stojanovic, Cerin, Elsnik, Mlakar, Sesklo, Sporar. /tvklan.al

Korrik 1, 2024
Euro 2024 |  Autogoli kualifikon Francën në çerekfinale, Belgjika eliminohet pas humbjes 1-0

Euro 2024 | Autogoli kualifikon Francën në çerekfinale, Belgjika eliminohet pas humbjes 1-0

FORMACIONET ZYRTARE: FRANCA: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Theo Hernandez, Tchouameni, Kante, Rabiot, Griezmann, Thuram, Mbappe. BELGJIKA: Casteels, Theate, Vertonghen, Faes, Castagne, Doku, Openda, Onana, Carrasco, De Bruyne, Lukaku. /tvklan.al

Korrik 1, 2024
Euro 2024 | Anglia kualifikohet pas 120 minutash, humbja 2-1 eliminon Sllovakinë

Euro 2024 | Anglia kualifikohet pas 120 minutash, humbja 2-1 eliminon Sllovakinë

FORMACIONET ZYRTARE: Anglia: Pickford, Walker, Rice, Stones, Guehi, Trippier, Mainoo, Saka, Bellingham, Foden, Kane. Sllovakia: Dubravka, Vavro, Skriniar, Pekarik, Hancko, Lobotka, Duda, Kucka, Haraslin, Schranz, Strelec. /tvklan.al

Qershor 30, 2024
Euro 2024 | Eliminohet Italia, Zvicra fiton 2-0 dhe kalon në çerekfinale

Euro 2024 | Eliminohet Italia, Zvicra fiton 2-0 dhe kalon në çerekfinale

FORMACIONET ZYRTARE: Zvicra: Sommer, Schar, Akanji, Rodriguez, Aebischer, Rieder, Xhaka, Freuler, Vargas, Ndoye, Embolo. Italia: Donnarumma, Darmian, Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Barella, Fagioli, Cristante, El Shaarawy, Chiesa, Scamacca. /tvklan.al

Qershor 29, 2024
Euro 2024 | Kualifikim historik për Gjeorgjinë, fitorja 2-0 ndaj Portugalisë i jep kalimin e grupit

Euro 2024 | Kualifikim historik për Gjeorgjinë, fitorja 2-0 ndaj Portugalisë i jep kalimin e grupit

FORMACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA: Mamardashvili, Kakabadze, Gvelesiani, Kashia, Lochoshvili, Dvali, Keiteishvili, Kochorashvili, Chakvetadze, Mikautadze, Kvaratskhelia. PORTUGALIA: Costa, Inacio, Silva, Pereira, Dalot, Neto, Palhinha, Neves, Felix, Conceicao, Ronaldo. /tvklan.al

Qershor 26, 2024
Euro 2024 | Çeki – Turqi 1-2, turqit ruajnë vendin e dytë në grup, eliminohen çekët

Euro 2024 | Çeki – Turqi 1-2, turqit ruajnë vendin e dytë në grup, eliminohen çekët

Turqia ka fituar përballë Çekisë në ndeshjen e fundit të grupit F.  Djemtë e Montella-s arritën të ruajnë vendin e dytë në grup, çka u siguron kualifikimin. Çekët eliminohen pasi në tre ndeshje arritën të marrin vetëm një pikë. Në grupin F në vendin e tretë u rendit Gjeorgjia. ”Kryqtarët” morën një fitore historike ndaj...

Qershor 26, 2024