Përgatitja:

200 gr ton

30 gr kaperi

30 gr borzilok

30 gr majdanoz

6 kunguj jeshilë

5 lugë bukë të grirë

4 açuge

1 vezë

1 patate

Kripë

Piper

Përbërësit:

Presim përgjysmë kungujt dhe i heqim pjesën e farave. Vendosim patatet që të ziejnë në një tenxhere me ujë. Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim pjesën e farave të kungullit me kripë dhe piper.

Vendosim në një tas açuget, kaperit, tonin e peshkut dhe i përziejmë të gjitha bashkë. Shtojmë bukë të grirë dhe djathin grana padana. Ziejmë për pak në ujë edhe kungujt.

Vendosim në mikser patatet dhe i bëjmë pure. Kungujt e zier i mbushim me masën që përgatitëm, shtojmë mbi to pak djathë të grirë dhe i fusim në furrë për pak minuta.

/tvklan.al