Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kuzhinë

Mjeshtri i kuzhinës ndan sekretin për të bërë vezët e përsosura me këtë përbërës

Mjeshtri i kuzhinës ndan sekretin për të bërë vezët e përsosura me këtë përbërës

Veza e fërguar është ushqimi i preferuar dhe më i lehti për të gatuar në mëngjes. Njerëzit gatuajnë vezë në mëngjes sepse nuk merr shumë kohë dhe është një ushqim që ju mban të ngopur gjatë ditës. Ju mund t’i gatuani ato në një tigan, disa të tjera preferojnë mikrovalën. Por një kuzhinier i famshëm...

Janar 25, 2021
Darka perfekte e Krishtlindjeve

Darka perfekte e Krishtlindjeve

Covid-19 na ndaloi mbledhjet familjare për këtë periudhë festash, por kjo nuk do të thotë që të gatuash për Krishtlindje nuk do të jetë një punë e lodhshme. Për këtë arsye, më poshtë po ju sjellim disa ide recetash për Krishtlindje dhe Vit të Ri. Merrni një gjel deti 10 kilogramësh dhe futeni në 10...

Dhjetor 16, 2020
Si të pastrojmë yndyrat nga enët për 30 minuta

Si të pastrojmë yndyrat nga enët për 30 minuta

Një i pasionuar pas pastrimit shpërndau për ndjekësit e tij në rrjetin social TikTok një metodë sesi të heqin yndyrat dhe papastërtitë nga enët për 30 minuta. Një kombinim mes sodës së bukës, kristaleve të sodës dhe uthullës së bardhë asgjëson edhe mikrobin më ‘kokëfortë’ nëse e lë të njomet për gjysmë ore. Videoja e...

Nëntor 25, 2020
Si të gatuani pudingun mbretëror

Si të gatuani pudingun mbretëror

Më në fund zbulohet receta e Mbretëreshës Elisabet Çdo Krishtlindje, Mbretëresha Elizabet ka për traditë të gatuajë pudingun e famshëm mbretëror. Askush nuk ia dinte recetën dhe shumë kuzhinierë u shokuan nga fakti që një nga ingredientët e kësaj ëmbëlsire ishte birra. Në një video Live në Instagram, përgatitësit ndanë sekretin. Për të përgatitur dy...

Nëntor 24, 2020
Nis të hënën programi më i ri në Tv Klan

Nis të hënën programi më i ri në Tv Klan

Nga data 10 Shkurt, nga e hëna në të shtunë, ora 11:00, chef-i i kuzhinës Arvin Kita dhe një ndër aktoret më të dashura shqiptare, Mariana Kondi do t’ju shoqërojnë me gatime tradicionale dhe moderne në ekranin e Tv Klan. Argëtim dhe humor, batuta dhe shije, premtojnë dy “moderatorët”, e kthyer tashmë në “ikona” të...

Shkurt 6, 2020
Pannacotta me borzilok

Pannacotta me borzilok

Përbërësit: 400 gr pana 200 ml qumësht 100 gr çokollatë 100 gr sheqer 30 gr borzilok 20 gr gjalpë 20 gr pana 10 gr xhelatinë Përgatitja: Vendosim në një tas panën dhe e rrahim derisa të fryhet. Në një gotë mikseri hedhim qumështin, shtojmë në të borzilok dhe e bëjmë krem me mikser. Kremin e...

Korrik 26, 2019
Krepa veror

Krepa veror

Përbërësit: 250 gr miell 250 gr qumësht 4 vezë Pak vaj Për mbushjen 100 gr mozarella 100 gr pana 100 gr pomodorini 100 gr proshutë 1 qepë e ëmbël Borzilok Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht përgatisim brumin. Në një tas hedhim vezët, kripë, piper, vaj dhe i përziejmë me mikser. Më pas shtojmë miellin dhe qumështin....

Korrik 25, 2019
Jufka me biftek viçi

Jufka me biftek viçi

Përbërësit: 300 gr miell 3 vezë 1 lugë vaj Kripë Piper Për salcën: 200 gr fileto viçi 70 gr parmixhano 30 gr borzilok 2 degë selino 2 karota 1 domate 1 qepë Kripë Piper Përgatitja: Vendosim në një tas miellin, vezët, kripë, piper, vaj dhe përgatisim brumin. Në një tenxhere me ujë ziejmë qepën, karotat...

Korrik 25, 2019
Byrek me salmon

Byrek me salmon

Përbërësit: 300 gr bizele të grira 200 gr salmon 100 gr patate 1 lime 1 petë byreku 1 qepë 1 vezë Borzilok Hudhër Mente Piper rozë Piper i zi Kripë Përgatitja: Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim fillimisht qepën, borzilokun dhe hudhrën. Më pas shtojmë në tigan patatet, piper rozë, pak bizele dhe...

Korrik 24, 2019
Rizoto me kallamar dhe kungull

Rizoto me kallamar dhe kungull

Përbërësit: 500 gr kunguj të errët 400 gr kallamar 300 gr oriz 30 gr borzilok 3  thelpinj hudhër 2 degë selino 2 domate 2 karota 1 tufë trumzë 1 qepë Kripë Piper Përgatitja: Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim fillimisht trumzën, hudhrën dhe qepën. Më pas shtojmë selino, borzilok, karota dhe pasi të...

Korrik 24, 2019