BUJAR ASQERIU

 • RUDINA – EMISIONI 18 PRILL 2019!

  Bujar Asqeriu – Aktori Nën lëkurën e tij janë mishëruar rreth 120 personazhe të papërsëritshëm që u kanë përcjellë shikuesve emocione dhe ndjenja të forta në vite. Me 42 vite karrierë, Bujar Asqeriu është një ndër aktorët e mëdhenj të skenës së teatrit dhe filmit shqiptar. “Nderi i Kombit”,...
 • A të është dashur të shesësh trupin për një rol? (Video)

  Dëgjojmë shpesh personazhe publike teksa flasin për vështirësitë e të bërit karrierë, madje edhe për kompromiset që duhet të bëjnë për ta arritur. Nuk kanë qenë të pakta rastet kur artistë të ndryshëm kanë deklaruar se iu është dashur të flenë me eprorët e tyre për t’iu hapur dyert....
 • Asqeriu tregon momentin më emocionues të karrierës (Video)

  Bujar Asqeriu është ndër aktorët më të njohur të skenës dhe ekranit shqiptar. Me mbi 120 role në filma dhe mijëra shfaqje, Asqeriu është ngulitur thellë në memorien e publikut shqiptar përmes roleve të tij. Ai ishte sot i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”, në Tv Klan, nga...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 602

  BUJAR ASQERIU, ARTAN IMAMI ‘Kryeroli’ i jetës së tij: Përse shpërtheu Bujar Asqeriu? Intervista: “AVNI RUSTEMI I DITËVE TONA” GLEVIN DERVISHI vs ARJAN ÇURRI Kufiri detar Shqipëri-Greqi: Kush e fitoi ndeshjen? Intervista: “DET O DET I KALTRI DET…” SAZAN GURI vs ANITA SHUSHKU Hidrocentrale mbi lumenj: Përse jo? Intervista:...
 • “Vdiq Mbreti, rroftë Mbreti”

  Këto ditë, për dramaturgun Ferdinand Hysi, Teatri Kombëtar është ndalesa kryesore. Në skenë do të luhet drama e tij, “Vdiq mbreti, rroftë mbreti” me regji të Elma Doresit.   Përveç të dhënës se perdja në Teatrin Kombëtar për pjesën e dytë të kalendarit artistik do të hapet me një dramë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 567

  XHENI KARAJ & KRISTI PINDERI Gay Parada/Edhe LGBT marshon nesër në Tiranë Intervista: “KUR DEL YLBERI” IVA ALIKO & ROZA LATI ‘Sa më shumë i njoh humanët, aq më shumë i dua qentë’ Intervista: “GOCAT E KAFSHËVE” BUJAR KAPEXHIU, BUJAR ASQERIU, XHEFRI ZENELI, MUHARREM HOXHA, SUELA KONJARI – Komedi...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 538

  Të ftuar: ROBERT ALIAJ DRAGOT – Shqiponja e thyer ‘naziste’ e Robert Dragot. Ç’dmth? NARD NDOKA – Nard Ndoka: ‘Ja ç’mendoj për Shqiponjën e thyer të Robertit’ Intervista “FLUTURON… FLUTURON… BERTI, NARDI APO BLERINA?” BLERINA BRRAKA – Brraka kendon ‘Kuq e Zi’…për inat të Robertit Intervista “BRRAKA KUQ E...
Emisione