Europa League, Milan e mbyll në kryeEuropa League, Milan e mbyll në krye

00:01 11/12/2020

Kualifikohen më tej Napoli, Tottenham dhe Arsenal

Milan kualifikohet si e para e grupit në Europa League. Kuqezinjtë fituan 1-0 në Pragë ndaj Spartës dhe falë suksesit të Celtic ndaj Lile, kalojnë në turin tjetër duke e mbyllur grupin si kryesues.

Kualifikohet në vend të parë të grupit edhe Tottenham.

Më herët Napoli dhe Real Sociedadi u kualifikuan në fazën me eliminim direkt.

Arsenali vazhdoi me ecurinë perfekte me 6 fitore radhazi.

Tv Klan


Të ngjashme