Shi deri në mesjavë. Meteorologët: Ditë me reshje dhe të freskëta.

Rreshjet e shiut kanë përfshirë gjithë vendin. Madje ato do të vijojnë edhe gjatë ditëve në vijim. Sipas Meteoalb edhe edhe temperaturat do të pësojnë ulje.

Mëngjeset do të jenë të feskëta, ndërkohë që temperatura maksimale nuk pritet të kalojnë më shumë se 25-36 gradë Celsius.

Por si pritet të jetë moti në ditët në vijm deri në fund të kësaj jave?  Sipas meteoalb do të ketë shi deri në mesjavë.

Klan Plus