Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka ashpërsuar tonet ndaj drejtuesit të SPAK Altin Dumani. Siç u shpreh në konferencë të mërkurën nga selia e partisë, të njëjtin qëndrim mbajti edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, i cili në studion e emisionit Opinion akuzoi SPAK së bashku me struktura të tjera shtetërore që ka tentativa për ta marrë peng PL-në.

Blushi paralajmëroi se të gjitha tentativat për pengmarrjen e Partisë së Lirisë do të bëhen publike në Konventën e 27 Prillit të kësaj partie.

Sepse Dumani për fat të keq është bërë një vegël e shëmtuar e Edi Ramës që me manovra kriminale është përpjekur të krjijojë një situatë brenda Partisë së Lirisë. Ka tentuar duke marrë peng individë të caktuar. Metodat i di shumë mirë z.Dumani, ka një veprimtari kriminale jo vetëm ai por dhe struktura të tjera të shtetit përfshi SHISH. Ka tentativë për të marrë peng PL sepse ky është shqetësimi dhe për këtë z.Meta ka ngritur tonet. Konventa e 27 Prillit do t’i bëjë publike. Përpjekja kriminale për të marrë peng Partinë e Lirisë do dështojë në mënyrë spektakolare. Meta ka thënë janë 300 mijë Vojo Kusha jo vetëm brenda vendit por edhje jashtë vendit që janë gati të pengojnë përpjekjen kriminale për të marrë peng Partinë e Lirisë”, u shpreh Tedi Blushi.

/tvklan.al