Të ftuar:

Arba Gramo – farmaciste/ sipërmarrëse

Klinton Zeqiraj – gazetar

Klotilda Harka – gazetare

Akil Pano – pastor

Gazetare: Agida Koçi, Ermelinda Ndoja

#ShijeShtëpie në #TvKlan. Emision edukues, informues & argëtues me znj. Vjollca dhe Katerina Trungu. Çdo ditë me recetat e thjeshta dhe mbi të gjitha ekonomike te znj. Vjollca duke edukuar amvisat si të ushqehemi shëndetshëm. Rubrika të ndryshme me të ftuar specialë me këshilla të thjeshta praktike, të kuptueshme nga të gjithë, për çdo aspekt të të përditshmes. Argëtim, me muzikë dhe quiz, lojëra gjithëpërfshirëse që të japin atë dëshirën për të luajtur dhe për të komunikuar live me Katerinën dhe të ftuarit e saj.

2 receta nga Znj. Vjollca

Qofte furre me mish të grirë

700 gr mish viçi
1 qepë e madhe
5 thelpinj hudhër
1 tuf majdanoz
3 feta bukë
Gjysëm gotë qumësht
2 vezë
Kripë, piper i zi, piper i kuq

Kek brownie, më i thjeshti që keni provuar

1 filxhan çaji gjalpë i butë (200g)
1 filxhan çaji sheqer
2 vezë
½ filxhan çaji kakao
½ filxhan çaji miell
Pak vanilje
Pak fryrës ëmbëlsirash

A është martesa kompromis?

Si ka ndryshuar martesa ndër vite?