Çekiçi tranferohet tek Ankaragucu

Kastriot Dermaku është huazuar nga Parma te Leçe, në Serinë B italiane.

Mbrojtësi i Kombëtares do të luajë këtë sezon dhe nëse skuadra nga Salento ngjitet në Serinë A, pasi e ka si detyrim blerjen e tij.

Ndryshim kampionati për Endri Çekiçin. Ankaragucu e mori nga Olimpija Ljubljanës.

Sulmuesi i Kombëtares do të ketë një përvojë të re në vendin ku janë transferuar shumë shqiptarë kohët e fundit.

Tv Klan