“Do të ketë secili vendin e tij”, cila është marrëveshja e PD me kryetarët e partive të vogla“Do të ketë secili vendin e tij”, cila është marrëveshja e PD me kryetarët e partive të vogla

22:47 24/02/2021

Edi Paloka në një lidhje me “Opinion” , tha këtë të mërkurë se në bazë të marrëveshjes që Partia Demokratike ka arritur me aleatët, kryetarët e partive që i janë bashkuar në koalicion do të jenë në listën për deputetë të Partisë Demokratike.

“Po, sigurisht, kemi një marrëveshje të hershme me ta dhe sipas detajeve që do të diskutohen më pas, do të ketë secili vendin e tyre”.

Ndryshe nga e shkuara, Paloka thotë se koalicioni këtë herë është më i reduktuar dhe me parti që kanë treguar seriozitet në të shkuarën.

“Është një koalicion më i reduktuar dhe me parti që kanë treguar gjatë gjithë historisë së tyre seriozitet dhe një marrëdhënie serioze edhe në politikë”./tvklan.alTë ngjashme