atentat

 • Përplasja me armë në Lungomare, publikohen pamjet e largimit të autorëve

  Ky është momenti i largimit të personave të përfshirë në atentatin e së premtes në Vlorë, ku mbeti i plagosur lehtë një kalimtar që nuk kishte lidhje me ngjarjen. Siç duket edhe nga pamjet mjeti Land Rover me ngjyrë të zezë është duke dalë nga rruga e Lungomares, pak...
 • Burg për Çipurin

  Në spitalin e Vlorës Armando Sulejmanit të mbijetuarit të vetëm të atentati të së dielës në Vlorë i është komunikuar masa e sigurisë. 43 vjeçari deri në përfundim të hetimeve do të qëndrojë në qeli për akuzën e armëmbajtjes pa leje. Sulemjani i njohur me nofkën“Çipuri” iu gjet një...
 • Atentat me armë zjarri në Vlorë

  Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne rreth orës 17:40, në lagjen “Pavarësia” në qytetin e Vlorës, ku si pasojë ka mbetur i plagosur 41-vjeçari, Mikel Mehmeti, i cili u transportua për në spital. Mësohet se u qëllua me armë zjarri ndaj mjetit tip “Audi”...
 • Atentati ndaj Ferracakut, familjarët: Nuk kemi konflikte

  Mbi 40 persona janë shoqëruar në komisariatin e Shkodrës për ekzekutimin e Fatos Ferracakut, por ende nuk ka një të dyshuar. Sipas grupit hetimor vrasja është kryer nga profesionistë dhe motoçikleta e përdorur prej tyre rezulton e paregjistruar në sistem. Një ditë pas ekzekutimit të 40-vjeçarit në drejtorinë e...
 • Atentat në mes të ditës në Shkodër

  Një tjetër vrasje mafioze trondit Shkodrën. Persona të maskuar ekzekutuan në mes të qytetit një 40-vjeçar dhe plagosën një tjetër pak para mesditës së të martës. Ngjarja ndodhi në një zonë mjaft të populluar në tregun e lagjes Rus, ku dy persona që lëviznin me motor qëlluan për vdekje...
 • Një i vrarë dhe një plagosur në atentat/ Autorët dogjën makinën

  Edison Harizaj, një emër i njohur për policinë si i dyshuar për një sërë ngjarjesh të rënda të ndodhura në qytetin e Vlorës u ekzekutua në një atentat të tipit mafioz mbrëmjen e së martës në lagjen 13 të Durrësit. 39-vjeçari ishte duke udhëtuar me një automjet luksoz tip...
 • Disa të shoqëruar për atentatin ndaj biznesmenit

  Disa persona u shoqëruan nga Policia e Vlorës pas atentatit me eksploziv ndaj biznesmenit Agron Alushaj. Burimet thanë se janë marrë në pyetje dëshmitarë në vendngjarje në momentin kur ndodhi shpërthimi. Ende nuk ka të arrestuar. Një pistë është ajo e konkurrencës, pasi 48-vjeçari rezulton pronar i një guroreje...
 • Atentat me armë zjarri ndaj 35-vjeçarit

  Nuk kanë të sosur ngjarjet e rënda këtë të hënë. Pas Shkodrës kur një person u ther me thikë për vdekje tek dera e shtëpisë, një tjetër konflikt ka ndodhur këtë herë në Lezhë. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri ndaj Arben Gjinit, 35 vjeç nga Mirdita. I...
 • Zbardhen detaje nga atentati ndaj familjes Halili në Kamëz

  Zbardhen të tjera detaje nga atentati me eksploziv dhe plumba në drejtim të familjes Halili të ndodhur mëngjesin e së martës në Kamëz. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije  se, automjeti që u përdor për të larguar atentatorët nga vendi i ngjarjes e më pas u gjet i...
 • Vritet në një atentat një 53 – vjeçar

  Plot 15 plumba janë shkrepur në drejtim të Fatbardh Licit, mëngjesin e të premtes në qytetin e Shkodrës. Në momentin kur u qëllua me bresheri automatike, 53 – vjeçari foto ishte duke pirë kafenë e mëngjesit në një nga lokalet që ndodhen në Unazën Perëndimore të qytetit, e njohur...
 • Pronari i dyqanit u shpëton plumbave

  Pronari i një dyqani u ka shpëtuar mrekullisht plumbave në drejtim të tij. Ngjarja ndodhi rreth mesnatës mbrëmë në lagjen “Ismail Qemali” në Vlorë. Sipas policisë fillimisht burri dhe autori, një djalë i ri kanë debatuar mes tyre. I riu i ka thënë pse më ke përgojuar, por megjithë...
 • Video/ Atentat me armë në mes të ditës

  Një person i armatosur është filmuar nga kamerat e sigurisë teksa qëllon me armë ndaj një gruaje, e cila ndodhet brenda makinës së saj e bllokuar në trafik. I dyshuari i maskuar me kapuç, iu afrua makinës tip BMW dhe hapi zjarr duke qëlluar me pistoletë gruan 51-vjeçare që...
 • Foto/ Atentat me armë shqiptarit në mes të Athinës

  Një 38-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë në sheshin “Viktoria” në Athinë pasditen e sotme, duke mbetur i plagosur. Sipas mediave vendase, kanë qenë tre persona të maskuar të cilët dolën nga një makinë dhe qëlluan pesë herë në këmbë shqiptarin dhe më pas u arratisën. Ngjarja ndodhi brenda...
 • Atentati në Fier/Po hetohen konfliktet me kushërinjtë për tokën e trashëguar

  Atentati me tritol në makinë ndaj 38- vjeçarit Ervin Memo duket se i ka rrënjët tek toka e gjyshit. Të paktën kjo është pista kryesore e hetimit që ka përzgjedhur grupi hetimor në policinë e Fierit. Bëhet fjalë për disa konflikte të hershme dhe të vazhdueshme midis familjes Memo...
 • Video/ Atentat me eksploziv në makinë 38-vjeçarit

  Një atentat me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Fierit. Sipas policisë, rreth orës 22:55, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Grecallisë” ka shpërthyer mjeti tip “Benz” me drejtues 38-vjeçarin E.M, 38 vjeç. “Gjatë kohës së shpërthimit mjeti ka qenë i parkuar dhe drejtuesi i...
 • Foto/ Atentati me armë, si i shpëtoi vdekjes 27-vjeçari shqiptar duke u zvarritur

  Një 27-vjeçar shqiptar, për të cilin autoritetet italiane nuk kanë bërë ende të ditur emrin, mbeti i plagosur mbrëmjen e së mërkurës, pas një atentati me armë. Ngjarja në fjalë ndodhi rreth orës 20:30 minuta, në Busto Garolfo të Milanos. 27-vjeçari ndodhej në rrugën Mazzini, kur një makinë me...
 • Atentat me armë shqiptarit në Itali

  Një 27-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur në një atentat me armë në Itali. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Busto Garolfo të Milanos rreth orës 20:30. Sipas mediave italiane, i riu shqiptar u qëllua me armë nga një person, i cili më pas u largua me makinë. Të paktën...
 • Vrasja e Begallës, pamjet filmike nuk ndihmojnë hetuesit

  Pavarësisht se grupi hetimor ka pamjet filmike të dy autorëve të vrasjes së Memli Begallës ata ende nuk janë identifikuar. Në disa pamje filmike të siguruara nga Tv Klan, atentatorët shihet që mbajnë këpuca në kokë dhe fytyrë të mbuluar. Duket se janë në dijeni të prezencës së kamerave të...
 • Atentat 19-vjeçares shtatzënë, bebja lind me plagë

  Një bebe ka lindur me plagë të shkaktuar nga arma e zjarrit, pasi nëna e tij, e cila ishte shtatzënë u qëllua me armë. Ngjarja e rëndë ndodhi në shtetin e Tenneseee, të SHBA. Viktima ishte 36 javëshe shtatzënë kur u qëllua disa herë, ndërkohë që udhëtonte me makinë...
 • Emrat/ Arrestohen autorët e atentatit ndaj Lulzim Kullës

  Policia e Shkodrës ka zbardhur atentatin me tritol ndaj Lulzim Kullës më 13 Janar. Gjatë një operacioni të koduar “Together”, u arrestuan Endri Çopja 29 vjeç dhe Argel Lulaj 31 vjeç. Të dy akuzohen për vrasje në rrethana cilësuese të mbetur në tentativë, armëmbajtje pa leje dhe shkatërrim të...
1 2 3 5
Emisione