policia e shtetit

 • 1500 policë për protestën

  Një numër i madh forcash policie pritet të angazhohen në protestën e lajmëruar nga opozita pasditen e sotme. Përreth godinës së kryeministrisë janë rivendosur mbrojtëse metalike, një pjesë e së cilës u shkëputën gjatë përplasjeve me protestuesit pasditen e së shtunës. “Perimetri i kryeministrisë është rrethuar me mbrojtje metalike,...
 • Marrëveshje bashkëpunimi mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Çeke

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu po zhvillon një vizitë pune në Çeki. Veliu u prit në një takim nga drejtori i Policisë Çeke, Jan Svejdar. Gjatë takimit, u vlerësuan marrëdhëniet dypalëshe si mjaft të mira “Vlerësoj progresin e bërë nga Policia e Shtetit Shqiptar vitet...
 • Interpol Tirana ekstradon në SHBA dy të kërkuar ndërkombëtarë

  Dy persona janë ekstraduar në SHBA nga Interpol Tirana, të cilët kanë persona të shpallur në kërkim ndërkombëtarë nga autoritetet amerikane. 30-vjeçari amerikan Vincent DeCaro dhe Arbër Isaku 30 vjeç me origjinë shqiptare por i lindur në SHBA, akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Gjykata amerikane e...
 • Furtunë në Policinë e Shtetit

  Policia e Shtetit është përfshirë nga një valë ndryshimesh ditët e fundit. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu janë shkarkuar 14 shefa komisariatesh në rang vendi. Këto lëvizje synojnë të përmirësojnë më tej punën e strukturave vendore të Policisë, pas disa ngjarje kriminaleve që kanë...
 • Policia apel qytetarëve dhe organizatorëve të protestës: Ruani gjakftohtësinë

  Policia e Shtetit i ka bërë apele të gjithë qytetarëve dhe organizatorëve që janë duke protestuar që të ruajnë qetësinë dhe të mos hedhin kapsolle në drejtim të efektivëve të policisë. Apeli i Policisë së Shtetit: “Ruani gjakftohtësinë. Ruani qetësinë. Mos hidhni kapsolla në drejtim te punonjësve të policisë. Mos...
 • Policia e Shtetit: Kallëzim për çdo shpifje të Berishës

  Policia e Shtetit ka reaguar ndaj ish-Kryeministrit Sali Berisha, për të cilin thotë se vazhdimisht ka prodhuar dhe postuar në rrjetet sociale shpifje nga saj. Në një deklaratë për mediat, thuhet se “Policia e Shtetit konstaton me keqardhje se shtetasi Sali Berisha ka prodhuar dhe postuar në rrjete sociale...
 • Gazi në protestë, PD padit ministrin Lleshaj

  Partia Demokratike ka paditur ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe disa punonjës të Policisë së Shtetit për shpërdorim detyre gjatë protestës, ku u hodh gaz lotsjellës. Sipas Sekretarit të Përgjithshëm, janë sulmuar qytetarët me mjete të helmimit masiv edhe pse po protestonin paqësisht kundër qeverisë së drejtuar nga kryeministri...
 • Lirimi i protestuesit në Fier, reagon Policia e Shtetit: Do bëjmë padi ndaj gjyqtarit

  Policia e Shtetit ka dënuar vendimin e dhënë nga Gjykata e Fierit për të lënë të lirë nëpunësin e Bashkisë Pëllumb Isufaj, i cili u akuzua si personi që qëlloi me gur në kokë një efektiv policie gjatë protestës së opozitës të shtunën në këtë qytet. Në reagimin dërguar...
 • Nisin kontrollet e policisë për parandalimin e kultivimit të kanabisit

  Policia e Shtetit nisi një operacion në të gjithë vendin për të parandaluar kultivimin e bimëve narkotike, duke ushtruar kontrolle në ambiente të mbyllura. Në këtë operacion u angazhuan 1100 policisë dhe u kontrolluan 4922 objekte në total. Në asnjë rast nuk është konstatuar kultivim i bimëve narkotike. Grupet...
 • STOP – EMISIONI 134 (SEZONI 4)

  7 marsi i mësuesve mes luleve, por nuk munguan edhe objektet materiale. Sot në të gjithë vendi festohet dita e mësuesit. Të gjithë nxënësit u janë drejtuar shkollave me tufa lulesh nëpër duar. Por nuk kanë munguar edhe dhuratat materiale. Kamera e “Stop” ka fiksuar edhe fëmijë, që për...
 • Dhuna në stadium, policia “përplaset” me FSHF

  Replika në distancë mes Federatës Shqiptare të Futbollit dhe Policisë së Shtetit mbi sigurinë në stadiume, që vijnë pas dhunës së ushtruar ndaj arbitrit në ndeshjen Kamza-Laçi. Ishte fillimisht sekretari i FSHF-së, Ilir Shulku, i cili deklaroi se ruajtja e rendit në mjediset sportive, është detyrë e Policisë së...
 • Rriten masat e sigurisë për parlamentin

  “Policia e Shtetit e ka cilësuar protestën e opozitës si të paligjshme, por mbrëmjen e së hënës ka marrë masa për mbrojtjen e parlamentit. Pranë Sheshit të Kuvendit, ku është lajmëruar edhe protesta e së martës janë vendosur barriera metalike, që do të pengojnë hyrjen e protestuesve në parlament.”...
 • FSHF kërcënon me pezullim të kampionatit

  Një ditë pas incidentit të dhunshëm në stadiumin e Kamzës ku u godit arbitri i takimit Eldorian Hamiti, Federata e Futbollit kërcënon me pezullim të të gjitha aktiviteteve futbollistike. “Pa Policinë e Shtetit e shikojmë të pamundur zhvillimin e kampionatit. Nëse kërkesat tona bien në vesh të shurdhër, do...
 • Rama: Policët në moshë do të ruajnë objektet

  Ruajtja fizike e objekteve të ndryshme që sot mbulohet kryesisht nga policitë private, duket se do të kryhet nga një strukturë e posaçme e Policisë së Shtetit që është ende në fazën e përgatitjes. Këtë e ka njoftuar vet Kryeministri Edi Rama, i cili tha se në këtë strukturë...
 • Policia plan masash për protestën përballë parlamentit

  Policia e Shtetit ka hartuar një plan pasash për mbarëvajtjen e protestës e opozitës që do të zhvillohet ditën e enjte përballë parlamentit. Mësohet se mbi 1200 forca policie do të jenë në terren ku pritet të rrethojnë godinën e parlamentit. Në mbështetje të forcave të rendit do të...
 • Denoncimet e qytetarëve vënë policinë në lëvizje

  Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar në të gjithë territorin 7 raste paligjshmërie duke marrë shkas nga denoncimet e qytetarëve. Katër persona u arrestuan dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht në gjendje të lirë. Konkretisht, në Shkodër u arrestua në flagrancë 22-vjeçari me iniciale D.S., të cilit...
 • Policia për 16 Shkurtin: Synohet destabilizimi

  Në tubimin e planifikuar nga opozita në 16 Shkurt, policia thotë se mund të përfshihen persona me precedentë kriminalë që synojnë të nxisin trazira. Teksa u është drejtuar me një thirrje organizatorëve të shmangin çdo klimë tensioni që mund të çojë në akte dhune, policia ka lajmëruar se do...
 • Policia e Shtetit thirrje studentëve për t’u bërë pjesë e strukturave të saj

  Kur kanë kaluar pesë ditë nga hapja e aplikimeve për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit, kanë aplikuar online rreth 120 studentë që kanë përfunduar studimet e larta universitare Bachelor dhe Master me rezultate të larta në shkencat juridike, shkencat ekonomike apo në shkencat kompjuterike. Nisur nga këto...
 • Operacion i madh për trafik njerëzish, të arrestuar edhe punonjës policie

  Policia e Shtetit po zhvillon një super operacion kundër trafikut të qenieve njerëzore. Raportohet se janë lëshuar 34 urdhra arresti, që po ekzekutohen gjatë këtyre orëve. Në qendër të aksionit është kapja e personave që dyshohet se kryejnë trafikim të qenieve njerëzore, kryesisht drejt SHBA, Kanadasë e Anglisë. Burimeve...
 • Ardi Veliu vizitë në Itali, takohet me zyrtarë të policisë italiane

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi një vizitë në Itali ku u takua me zyrtarë të policisë italiane. Drejtori i Sigurisë Publike, njëkohësisht Shefi i Policisë italiane Prefekti Franco Gabrielli, vlerësoi rezultatet e arritura nga Policia e Shtetit, veçanërisht arritjet në luftën kundër kultivimit të...
1 2 3 7
Emisione