Haradinaj: Serbia të ndalë këtë çmenduri

Posta

Haradinaj: Serbia të ndalë këtë çmenduri

11:15 04/11/2019

“Armatosja e vazhdueshme nga Rusia e Kina, kërcënim për rajonin”

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj thotë se Serbia po merr në mënyrë të vazhdueshme pajisje ushtarake nga Rusia e Kina. Në një postim në rrjetet sociale, Haradinaj shprehet se kjo përbën kërcënim të drejtpërdrejt për Kosovën dhe rajonin.

Armatosja e vazhdueshme e Serbisë me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina (Pancirë, Sisteme të Mbrojtjes Ajrore, Dronë etj) është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike”, shkruan Haradinaj.

Ai i bën thirrje Serbisë që “ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë!”/tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi