Horoskopi 13 Maj 2020

Horoskopi 13 Maj 2020

08:41 13/05/2020

Dashi-Dashuria ka ulje dhe ngritjet e veta. Vendosja e yjeve parashikon që të kaloni një fazë sfiduese, por asgjë në të vërtetë nuk do të ndikojë në marrëdhënien në çift. Duhet që të dëgjoni dhe të respektoni njëri-tjetrin.

Demi-Nuk do të shkoni kundër dëshirave tuaja të brendshme. Dikush pranë jush po përpiqet që t’ju marrë vëmendjen dhe t’ju përfshijë në disa ngjarje, ku çdo gjë është e mundur.

Binjakët-Do ta gjeni veten në situata më të çuditshme se zakonisht. Megjithatë do të jeni në gjendje që të fund të thoni atë që mendoni. Ky është një ndryshim i rëndësishëm për ju, sepse do të gjeni mënyrën si të shprehni idetë.

Gaforrja-Jeni të pandalshëm sot. Si natyrë jeni shumë punëtorë. Do të përmbushni detyra më shumë se zakonisht. Jeni plot energji, mjaftueshëm për t’u përballur me çdo vështirësi.

Luani-Mos lini që e shkuara të diktojë të ardhmen. Pavarësisht se e keni rrethuar veten me objekte me vlerë sentimentale, vjen një moment ku duhet të shikoni për të ardhmen. Përfitoni nga koha që po kaloni në shtëpi, për t’u bërë gati për atë që po vjen.

Virgjëresha-Ditët e fundit janë karakterizuar nga intimiteti. Të dashuruarit duan që të kalojnë më shumë kohë së bashku. Distanca sociale ju ka larguar me shoqërinë, megjithatë ka disa mënyra të ndryshme për t’u takuar me njëri-tjetrin.

Peshorja-Pozicioni i planeteve do t’ju shtyjë sot që të kërkoni më shumë në aspektin shpirtëror. Zgjeroni horizontet dhe takoni njerëz të rinj. Disa herë aventurat më të mëdha të jetës nisin me një lëvizje të lehtë dhe të sigurt.

Akrepi-Parashikohet një ndryshim i mirë për ju sot. Më në fund do të zhduken edhe emocionet negative që dilnin nga marrëdhënia në çift. Jeni duke kaluar një fazë më plotësuese.

Shigjetari-Është koha për t’iu përkushtuar gjërave shpirtërore. Meditoni në mënyrë që të ndërlidheni me njerëzit dhe planetin.

Bricjapi-Po fillon një fazë e re e jetës. Ajo e kaluar mund të konsiderohet sikur ju ka mësuar të jeni seriozë dhe të përkushtuar ndaj përgjegjësive profesionale. Tashmë duhet të qetësoheni dhe të shikoni për atë që po vjen. Lini jetën që të mirëpresë sfidat e së ardhmes.

Ujori-Sot do të sqarohen disa aspekte në lidhje me profesionin. Nëse planifikoni të ndiqni një profesion më shumë artistik, është koha e duhur për ta planifikuar këtë gjë. Gjëja e parë që duhet të bëni është të kuptoni se si do të përfitoni nga kjo gjë.

Peshqit-Keni fituar shumë vetëbesim. Është koha që këtë gjë t’ia tregoni edhe të tjerëve. Buzëqeshni sa herë hidhni një hap. Mos harroni të përshëndesni të gjithë ata që ju kanë ndihmuar gjatë rrugës së vështirë që keni pasur./tvklan.al

Të ngjashme

Grupi

Kallezo