Horoskopi 22 Korrik 2019

Horoskopi 22 Korrik 2019

09:04 22/07/2019

Dashi – Jini të kujdesshëm me fillimin e javës së re që të mos bëni ndonjë armik aksidental, i cili të mendojë si kritikat tuja janë të pajustifikuara.

Demi – Nëse e gjeni veten në konflikt me dikë me të cilin punoni apo jetoni, këshilloheni rreptësishtë të mos e lini situatën të dalë jashtë kontrollit. Planetet thonë se nëse arrini një pikë, atëherë kompromisi do të jetë i pamundur për ju.

Binjakët – Nëse dikush ju ofron një favor sot, duhet të jeni të zgjuar të zbuloni se çfarë presin nga ju në shkëmbim. Mos u besoni nëse ju thonë se po e bëjnë ngaqë u buron nga zemra.

Gaforrja – Vetëm se të tjerët mund ta kenë të vështirë të jetojnë sipas standardeve tuaja nuk do të thotë se ju duhet t’i braktisni edhe vetë. Përkundrazi, bëhet edhe më e rëndësishme të bëni udhëheqjen dhe tu tregoni se nëse ju mund të bëheni të fortë, edhe ata munden.

Luani – Cikli i vjetër diellor po shkon drejt fundit dhe kur dielli të lëvizë drejt shenjës suaj nesër duhet të hiqni një vijë mes të shkuarës dhe të ardhmes. Nisjani duke hedhur disa gjëra të cilat nuk i përdorni më dhe s’do ju duhen kurrë.

Virgjëresha – Mund të keni një fillim jave të vështirë pasi disa individë të veçantë, veçanërisht në frontin e punës, duke të vendosur të mos jenë ndihmues, e madje të jenë armiqësor. Ka kohë në të cilat duhet të luftoni.

Peshorja – Do ta keni të vështirë të vazhdoni rrugën tuaj të pashqetësuar me nisjen e javës së re, por nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Me Diellin që ndryshon shenja nesër, nuk do të keni zgjedhje tjetër përveçse të bëheni më konkurrues.

Akrepi – Duhet të tregoni kujdes të shtuar për të kontrolluar mirë dokumentet sot, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me punën. Nuk ka gjasa që dikush i afërt të jetë duke ju tradhtuar, por gabimet ndodhin.

Shigjetari – Mbi çfarë do të jeni duke punuar aktualisht, këshilloheni ta lini për një ditë apo dy para se të shtyni përpara. Me lëvizjen e diellit në favorin tuaj nesër, nuk do ju duhet të bëni përpjekje të mëdha, të tjerët do ta bëjnë për ty.

Bricjapi – Dukeni i vendosur për ta provuar vetën, çka është e çuditshme pasi askush nuk ka aluduar se nuk jeni mjaftueshëm i mirë. Asgjë nuk do të ndodhë për sa kohë ju do të mbani instinktet tuaja nën kontroll.

Ujori – Mos u shqetësoni shumë nëse ajo mbi të cilën keni punuar javët e fundit do të ngecë. Me shumë gjasa ju thjeshtë duhet të përditësoni mënyrën se si e shikoni.

Peshqit – Pa asnjë dyshim që duhet të vendosni objektiva, por nuk duhet të vendosni objektiva tepër të vështira për t’i arritur. Lëvizja e diellit për tek Gaforrja javët e fundit rrit shanset tuaja në mënyrë të konsiderueshme dhe kjo është diçka e mirë. Qëndroni pozitivë. /tvklan.al

Të ngjashme
UKT