Parashikimi i motit 11 Gusht

Parashikimi i motit 11 Gusht

09:00 11/08/2019

Sipas MeteoAlb mot i kthjellët dhe i nxehte mbizotëron në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Veriore – Verilindore ku gjatë orëve të vona të mbremjes do të shfaqen vranësira kalimtare.  

Temperaturat e ajrit mbeten të larta si në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  18°C deri në 39°C.                          

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite në brigjet detare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./tvklan.al

Të ngjashme
UKT